škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Difizörü Pino Blcak Yapmak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Slm,

Aracıma ince tip olan bagaj üstü spoyler aldım ve gövde rengi yerine piano black tercih ettim.

Şimdi arka taraftaki görsel bütünlüğü yakalamak adına difizörü de piano black yapmak istiyorum. Ancak A7 deki difizörün 2 byük handikapı var

1- Park sensörleri difizöre entegre
2- Difizör yüzeyi çok pütürlü

Bu durumda detaylı bir iş için difizörün sökülmesi, park sensörlerinin çıkarılması, difizörün zımparalanması, astarlanması, boyanması ve sonrasında montaj esnasında park sensörlerinin yeniden takılması gerek. Buesnada özellikle sensörlerin başıına birşey gelmesinden korktuğum için bu işe giremiyorum.

Çözüm olarak aklıma plasti-dip geldi. siyah plasti-dipve üzerine birkaç kat high-gloss geçmek parlak siyah görüntüyü oluşturacaktır. Ancak bu uygulamayı yaparken sensörleri nasıl maskeleriz?

Sensörlerin tam üstüne denk gelecek şekilde yuvarlak bant çeksem plastidip le geçerken bu bantlar da boyanacak, yerlerini nasıl bulurum? Hadi buldum diyelim bantları sensöre zarar vermeden nasıl sökerim ?

Sensörün üstüne daha uzun ve diklemesine maskeleme bandı çeksem bu sefer o kısımlar boyanmadığı için yol yol görünecek ?

Fikirleri bekliyorum :)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kağıt banla maskelemeniz yeterli, bulması zor olmaz fakat sensörlerde kolay sökülebiliyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi plastidiple tat vermez piano black isi. Ancak baska bir markanin sivi kaucuk kaplamasi var onlar da kendileri uyguluyor parlak renkleri.

Normal boya ya da folyo oneririm.

Bir foto atarsan uzerinde boyanabilir mi boyanmaz mi bakalim bi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan, üzerinde boyanması çok zor çünkü yüzey çok pütürlü. Boya önce tutsa da sonra atar kesinlikle. Yine de bir foto çeker koyarım.

Küçük şehir sıkıntısını hep çekiyorum. güvendğim bir yer olsa sök-zımpara-boya iş değil aslında

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;539017
Abi plastidiple tat vermez piano black isi. Ancak baska bir markanin sivi kaucuk kaplamasi var onlar da kendileri uyguluyor parlak renkleri.

Reis o pütürlü yüzeye folyo yapışmıyo malesef

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;539022
Doğukan, üzerinde boyanması çok zor çünkü yüzey çok pütürlü. Boya önce tutsa da sonra atar kesinlikle. Yine de bir foto çeker koyarım.

Küçük şehir sıkıntısını hep çekiyorum. güvendğim bir yer olsa sök-zımpara-boya iş değil aslında

Baskasina yaptirmiycaksin ki abi kendin yapicaksin. Once guzelce keceyle yuzey agirtilacak, sonra guzelce plakstik astar atilacak sonra boya vernik misss gibi olur

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;539017

Doğukan sıvı kauçuğu kim yapıyor ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scorpion;539154
Doğukan sıvı kauçuğu kim yapıyor ?

Ben ve isim unutma hastaligim. Markanin ismini unuttum. Plasti art miydi neydi tolga oto tasarim tr bayisi dipart dipart malzemenin adi.

Ama onlarda parlak olan premium serisini disari vermiyor sadece kendileri uyguluyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyice araştırdım,

Bu gibi pütürlü plastik yüzeyi piano black yapmak oldukça zahmetli.

Doğukan'ın da dediği gibi

Difizör önce sökülecek ve dümdüz olana kadar zımparalanacak. Sonrasında boya için plastik astar atılacak. Astardan sonra parlak siyah boya, boya üzerine de vernik. Boya ve verniğin birkaç kat atılması görüntüyü daha kalıcı ve güzel yapacaktır.

Burada yazılan işlemlerin hemen hepsi 1 gün. Kısaca gzl bir piano black difizör ün yappılması için 3-4 gün gerekmekte. Tabii bu işlemleri yaparken park sensörlerinin sökülüp takılmasını saymıyorum bile.

Ankara tayfası gözünüz benim açık olsun lütfen, sağda solda çıkmacıda Octi A7 difizörü görürseniz lütfen benim için fiyat alın :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;539156
Ben ve isim unutma hastaligim. Markanin ismini unuttum. Plasti art miydi neydi tolga oto tasarim tr bayisi dipart dipart malzemenin adi.

Ama onlarda parlak olan premium serisini disari vermiyor sadece kendileri uyguluyor
Dipart olabilir mi?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dipart ın hazır satılan uygulama spreylerinden memnun olmayan çok ama. Özellikle basınçlı suda atıyormuş