škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Vag-Com Kodlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaanoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba;

Bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak ve çözüm bulmak istiyorum arkadaşlar..
Daha önce Octavia araçtan sökülmüş smartlink açılmış bir bolero aldım ve aracıma taktırdım (sırf smartlink ve biraz daha büyük ekran için aracım 2015 olması hasebiyle bende yoktu bu) tabii takılınca cihaz kendini korumaya aldı onu çözdürdük vs. derken servise götürdüm smartlink aktivasyonu için.. serviste bir türlü smartlink açamadılar. Odiste teşhis ekranında smartlink olmadığı görülüyordu işin enteresan tarafı cihazda aktif olan özellikler

00050000 / Bluetooth Enable

00070100 / Sesli kullanma

sadece bu ikisi vardı ne SD card ne USB hiçbiri yok zaten hangi USB yi taktıysamda içindekileri okumadı bir türlü ( biçimlendirip denediğim usb de oldu ) servisteki eleman yukarıda yazdığım gibi teşhis ekranında diğer özelliklerinde listelenmesi gerektiği listenmediği için smartlink aktive edemediğini söyledi 00030000 / AMI Enable ( sanırım usb) 00060100 / araç verileri arayüzü 00060300 / Mirror Link  gibi kodların kodlanabilme ihtimali var mıdır. Yani en basit olarak benim aracımda USB de elektrik var lakin bolero ekran görmüyor ve odis teşhiste de yok görünüyor. Bununla ilgili yapılabilecek bir şey var mıdır ey değerli dostlar? Çok büyük sıkıntıdayım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim... :wax:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bu aletleri BCM konfor modülü kontrol ediyor diye biliyorum. Sizin BCM yeni cihazı desteklemiyor olabilir. Serviste başka bir BCM takarak test edebilirler

Bunlar telefonla BT üzerinden konuşmak için BT'lu tüm cihazlarda olan özellikler. Smartlink desteği sağlama şartı olmayabilir

Çevrimdışı kaanoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;654396
Bu aletleri BCM konfor modülü kontrol ediyor diye biliyorum. Sizin BCM yeni cihazı desteklemiyor olabilir. Serviste başka bir BCM takarak test edebilirler

Bunlar telefonla BT üzerinden konuşmak için BT'lu tüm cihazlarda olan özellikler. Smartlink desteği sağlama şartı olmayabilir

Peki üstad dediğiniz gibi bluetooth ve konuşma aktif durumda ancak usb ve sd kart aktif değil çalışmıyor elektrik var ama hiçbir şekilde aksiyon göstermiyor bunun gibi basit birşeyi deaktif etmesi çok mantıksız geliyor. Yani istenilen şeylerin tekrar kodlanarak aktif olması mümkün değil mi? ( smartlink özelliğide aynı şekilde tabii sonrasında servis lisans girerek açabilir) Sonuçta cihazın üzerinde olan özellikler bunlar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaanoz;654416
Sonuçta cihazın üzerinde olan özellikler bunlar.

Şöyle düşünün, viraj özellikli sağa sola dönen far taktırdınız aracına, ama onu kontrol eden ünite bu özeliği desteklemiyorsa çalışmaz.

Serviste bu ünitelerin kodları ve hangi özellikleri çalıştıracağını bilirler. Ama gözden kaçan başka bir ayar da olabilir.

Ender Elektronik gibi bu işleri iyi bilen bir yer varsa yakınınızda onlara da gösterin derim. Belki sadece adaptasyon yapılacak

Çevrimdışı kaanoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;654421
Şöyle düşünün, viraj özellikli sağa sola dönen far taktırdınız aracına, ama onu kontrol eden ünite bu özeliği desteklemiyorsa çalışmaz.

Serviste bu ünitelerin kodları ve hangi özellikleri çalıştıracağını bilirler. Ama gözden kaçan başka bir ayar da olabilir.

Ender Elektronik gibi bu işleri iyi bilen bir yer varsa yakınınızda onlara da gösterin derim. Belki sadece adaptasyon yapılacak

Bende aynen öyle düşündüm. Mesela BCM nin 2013 ten 2017 ye kadar olan modellerde aynı model kullanıldığını öğrendim. Mesela BCM nin sizin dediğiniz gibi kodlanarak adaptasyonu mümkünmüdür ve bunu servis yapar mı. Eğer yapmazsa ankarada yapabilecek bir yer bulabilir miyim?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaanoz;654428
Bende aynen öyle düşündüm. Mesela BCM nin 2013 ten 2017 ye kadar olan modellerde aynı model kullanıldığını öğrendim. Mesela BCM nin sizin dediğiniz gibi kodlanarak adaptasyonu mümkünmüdür ve bunu servis yapar mı. Eğer yapmazsa ankarada yapabilecek bir yer bulabilir miyim?

Yeni BCM gerekir, kodlanmıyor bildiğim kadarıyla. İstanbul Ender Elektronik benzeri iş yapan yerleri soruşturun derim