škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Vag-Com Kodlama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ne yazıkki yaramadı. Ayna çok az iniyor aşağıya. Briskoda'da okuduğum da hafızalı elektronik koltuk ve buna bağlı sürücü tanıma özelliği olmayan araçlarda aynanın çok az aşağı indiği.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ayna indirmeyi aynı şekilde arkadaşın Audi A3 aracına uyguladım. Bire bir aynı kodları kullandım. Onda sonuç harika oldu. Gerçekten de işe yarıyor ve konumu hatırlıyor. Bende ne yaptıysam sadece azıcık oynuyor ayna. Bunu düzgün beceren birisi var mı?

Bir de bugün yine kendi aracımda araç kitlenirken korna çalmasını açmak istedim. Ana menüye vs. geldi ama kitlerken ve açarken kornaya basmıyor araç. İlk mesajda yazan işlemleri uyguladım. Farklı bir şey mi var benim gözden kaçırdığım?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;638878
Bugün ayna indirmeyi aynı şekilde arkadaşın Audi A3 aracına uyguladım. Bire bir aynı kodları kullandım. Onda sonuç harika oldu. Gerçekten de işe yarıyor ve konumu hatırlıyor. Bende ne yaptıysam sadece azıcık oynuyor ayna. Bunu düzgün beceren birisi var mı?

Bir de bugün yine kendi aracımda araç kitlenirken korna çalmasını açmak istedim. Ana menüye vs. geldi ama kitlerken ve açarken kornaya basmıyor araç. İlk mesajda yazan işlemleri uyguladım. Farklı bir şey mi var benim gözden kaçırdığım?

Evet Skodada farklı. Korna çalması için kilitlerken veya açarken kumandaya peşpeşe 2 defa basman gerekiyor.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;638884
Evet Skodada farklı. Korna çalması için kilitlerken veya açarken kumandaya peşpeşe 2 defa basman gerekiyor.

Denedim hocam ama bir sonuç alamadım. Yabancı forumlarda bir detay gördüm bir de onu deneyeceğim. İşe yararsa burada yazarım.

Edit: Gördüğüm 46 numaralı Central Conv menusunden aktivasyondu fakat bu da işe yaramadı. Makyajlı kasada genel olarak kornayı kilitlemede aktif edebilen varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi?
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2018, 21:48:22 Gönderen: ckeskin »

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;638889
Denedim hocam ama bir sonuç alamadım. Yabancı forumlarda bir detay gördüm bir de onu deneyeceğim. İşe yararsa burada yazarım.

Edit: Gördüğüm 46 numaralı Central Conv menusunden aktivasyondu fakat bu da işe yaramadı. Makyajlı kasada genel olarak kornayı kilitlemede aktif edebilen varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi?

Cent. Electric, Adaptation içinde "Acknowledgement signals" ile ilgili ayarları araştırmak lazım.
Avcılar civarına yakın isen birlikte bakabiliriz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım bunun için kornanın da açık olması gerekiyor. ]Şuraya[/URL] (Steering Wheel -> Byte 2-Bit 2) baktınız mı?

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;638943
Sanırım bunun için kornanın da açık olması gerekiyor. ]Şuraya[/URL] (Steering Wheel -> Byte 2-Bit 2) baktınız mı?

Yok hocam sorunu çözdüm.

Daha önce aktif ettiğim 5 seçeneğin yanında bir de

Acknowledgement Signals - Akustische Rueckmeldung Signalhorn

Seçeneğini aktif hale getirince oldu.

Çevrimdışı enmer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;

Foruma yeni katıldım. Octavia 2012 elegance aracım var. Vag com kodlama ile ilgilenmek istiyorum. Ali expresste çok fazla kablo çeşidi var. Kullanabileceğim denediğiniz veya tavsiye edebileceğiniz bir kablo varmı?
Teşekkürler..

Çevrimdışı orhanözen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu işlemleri Erzurum'da yaptırabileceğim bir yer var mı?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vag com'culara uzmanlık sorusu;

artan periyodik bakım maliyetleri nedeniyle bakım aralıkları konusunda biraz araştırma yaptım. yeni nesil araçlarda vw grup iki tip bakım seçeneği sunuyor, mevcutta uygulana yılda bir 15bin km bakım aralığı veya vw literatüründe geçen long life bakım periyodu.
long life bakım yurtdışında bazı araçlarda aktif edilebiliyor ve aracın kullanım durumuna göre bakım aralıığı 2 yıl veya 30bin km'ye kadar uzayabiliyor. tabi bunun belli şartları var.
ne kadar süre veya km sonra bakıma gireceğimize ise motor yağının kalitesini kontrol eden bir sensör karar veriyor.
soruyu tahmin etmişsiniz, bu long life bakım periyoduna vagcom aracılığı ile geçiş yapabilirmiyiz.?
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2018, 23:53:33 Gönderen: elliyedi »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=642924&postcount=51

VAG-COM/vcds.exe ile 17-Instruments->Adaptation altından servis km si ve zamanını ayarlayabilirsiniz. Varsayılan 15000 km ve 365 gün şeklindedir.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben vagcom kullanmıyorum ancak sizin postta bahsedilen esnek servis moduna alındığında motor kalite sensörü aktif oluyor mu acaba ben bunu merak ediyorum. çünkü bu sensör aktif olduğunda motor yağının kalitesine göre kaç km daha yağın idare edeceğini öğrenebiliyorsunuz ve eğer aracı zorlamazsanız castrol edge long life yağın hakkını verip 30bin km aynı yağla sürebiliyorsunuz. bu da maliyetleri yarıyarıya azaltır.
bunu deneyen ve kullanan oldu mu acaba?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bir sensör ile değil de belirttiğim değerleri değiştirerek yapılabilir. Mesela benim 1.2L /77 KW TSI için sabit servis VW 502 00 ken esnek serviste VW 504 00 standart kodlu yağ önerilmiş. Sanırım bu aynı motor da olsa, yakıt kalitesi ve iklim şartlarına göre uygulanan bir servis politikasıdır diye düşünüyorum. Ülkemizde sabit servis (15000km/1yıl) politikası uygulanmaktadır.

Çevrimdışı dtmurat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selam ve saygılar , vagcom kodlama için 18.9 veya tercihen 19.1 kablo almak istiyorum fakat nereden hangi kabloyu alacağım konusunda kafam çok karışık , özellikle aliexpressde onlarca satıcı ve yüzlerce kablo var , aliexpress veya yurtiçi sitelerde  güvenilir bir satıcı veya link verebilecek arkadaş var mı ? Kendi aracımda tamamen hobi amaçlı yapacağım için güncellenebilir bir kablo olması şart değil fakat alacağım kablonun tam anlamıyla kodlama yapabilecek bir kablo olmasını istiyorum.