škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Vag-Com Kodlama

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef çalışmaz. MQB platformu ile neredeyse tüm kontrolculerde bileşen koruma var. Kolu taksaniz da çalışmayacaktır. Orijinal kol ile birlikte bir CD içinde bir kod geliyor. O kodu VAG'ın online sisteminden dogrulatip kolu tanitabiliyorlar. Yani VAG'in online sisteminden onay almadan kol aktif olmuyor.

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;601776
Arkadaşlar Octavia a7 için gündüz led leri tamamen kapatma kodları bilen arkadaşlar paylaşabilir misiniz?  Gündüz ledlerden biri su alması sonucu bozuldu. Şimdi bir tanesi çalışıyor. Kodlamayla digerini kapatmak istiyorum. Yardımcı okursanız sevinirim.

bolero ekranında araç ayarlarında gündüz ledlerini kapatma seçeneği var.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;601909
bolero ekranında araç ayarlarında gündüz ledlerini kapatma seçeneği var.

İlginize teşekkürler ama menüdeki kapatma seçeneği gündüz farlarını sadece far anahtarı sıfır 0 konumundayken kapatıyor. akşam olduğunda far anahtar  kısa farlar yada parklarda yine yanıyor. Buda kötü bir görüntü yaratıyor. Kodlamayınbbulan bilen arkadaşların yardımını bekliyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde gündüz farları açılmışsa 0 konumda ya da auto da yanar. Normal farlarla yanmaz, sönerler. Sanırım farlarla da yanacak şekilde kodlanmış.

http://skodaturkey.com/showpost.php?p=559842&postcount=31

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;601826
Maalesef çalışmaz. MQB platformu ile neredeyse tüm kontrolculerde bileşen koruma var. Kolu taksaniz da çalışmayacaktır. Orijinal kol ile birlikte bir CD içinde bir kod geliyor. O kodu VAG'ın online sisteminden dogrulatip kolu tanitabiliyorlar. Yani VAG'in online sisteminden onay almadan kol aktif olmuyor.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler, Orijinal kolu nereden bulabilirim. Farz edelim buldum ve montajını yaptım. Cd ile gelen kodu online sistemden doğrulatma işlemini kendim yapabilir miyim? Yoksa bunu sadece servisler mi yapıyor. Ender elektronik gibi firmalar yapıyor onlar servis değil.

Çevrimdışı karaca209

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bolero ektanda ki radyo bölümünde , radyoların logoları bende görünmüyor.
Aracım 2014 Model Octavia Elegance cr...

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vagcom kablosunu tr den biyerdek alsak ne kadar fiyata almak mantıklı acaba ?

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;602642
vagcom kablosunu tr den biyerdek alsak ne kadar fiyata almak mantıklı acaba ?
Bu kablonun orijinal olanı var bir de yan sanayi olanları. Yan sanayi olanlara güncelleme yüklenmiyor anladığım kadarıyla. Orijinaline ömür boyu ücretsiz güncelleme var diye hatırlıyorum. Orijinalinin dolar üzerinden fiyatı kendi sitesinde vardır. Ona bakıp makul Türkiye fiyatına siz karar verebilirsiniz.

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baloglurecep;596957
Arkadaşlar octavianın arka ledlerini sinyal gibi kullanma kodu olan var mı? Saat Leonlarda uygulanmış çok hoş olmuş.
Link : https://youtu.be/TMNV01kTHeg

arkadaşlar https://www.youtube.com/watch?v=e3DuZ5P6EPM octavia için arka ledler ile sinyali çakarlı yapmışlar çok hoş olmuş. Kodunu bilen var mı?

Çevrimdışı Serhaylaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kodlar bunlar:

[09 – Centrale Electrique] -> [security Access – 16] 31347 -> [Adaptation – 10] -> « (16)-Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G 2

select « Blinken links Hellphase »

5Q0-937-084-Q_Module09_Adaptation_led_drl_blinker_opposite_v1.png

[09 – Centrale Electrique] -> [security Access – 16] 31347 -> [Adaptation – 10] -> « (18)-Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH 2

select « 0 »

5Q0-937-084-Q_Module09_Adaptation_led_drl_blinker_opposite_v2.png

[09 – Centrale Electrique] -> [security Access – 16] 31347 -> [Adaptation – 10] -> « (19)-Leuchte2SL VLB10-Dimming Direction GH 2

select « minimize »

5Q0-937-084-Q_Module09_Adaptation_led_drl_blinker_opposite_v3.png

[09 – Centrale Electrique] -> [security Access – 16] 31347 -> [Adaptation – 10] -> « (16)-Leuchte3SL VRB21-Lichtfunktion G 3

select « Blinken rechts Hellphase »

5Q0-937-084-Q_Module09_Adaptation_led_drl_blinker_opposite_v4.png

[09 – Centrale Electrique] -> [security Access – 16] 31347 -> [Adaptation – 10] -> « (18)-Leuchte3SL VRB21-Dimmwert GH 3

select « 0 »

5Q0-937-084-Q_Module09_Adaptation_led_drl_blinker_opposite_v5.png

[09 – Centrale Electrique] -> [security Access – 16] 31347 -> [Adaptation – 10] -> « (19)-Leuchte3SL VRB21-Dimming Direction GH 3

select « minimize »

5Q0-937-084-Q_Module09_Adaptation_led_drl_blinker_opposite_v6.png

Muayeneye giderken kapatmanız gerek ağır kusur olarak geçiyor saygılar

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Serhaylaz hocam teşekkürler. Herkes bildiği kodlamaları paylaşsa nekadar güzel olur.  Başka forumlarda bu kodlamalar ayrıntılı şekilde paylaşılıyor. Daha önce paylaşılmış kodlamaları da ben paylaşayım.

https://docs.google.com/file/d/0ByAfVx_ctL2AU0E1RjJldVBCMU0/edit?usp=docslist_api&filetype=msexcel

Çevrimdışı aligkcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Ankara ikamet edipte audi style far ve wrs açılış logosunu kodlayabilecek birisi varmı acaba. Benim kablo sürümünden dolayı sanırım bu kodlarda hata veriyor. Kodu kabul etmiyor.

Çevrimdışı dnzlhoroz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 aralıkta octavia aldım henüz 1500km de.. Gizli özellikleri açtırırsam garantisi bozuluyor mu aracın?

Çevrimdışı satli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu bagaj kapağını açınca arka stopların çalışması kodlamasını bilen var mı? Baya güzel bir özellik.