škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Ampuller

ed0810 · 72 · 20828

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Uzunlara da taktım cevap gelmesede :)
Renk tonu gayet güzel oldu orjinal xenon gibi. Performans konusunda kararsızım.Karanlık ortamlarda çok güzel. Ama aydınlık mekanlarda orj. ler daha belirgindi sanki sarı olmaları sebebiyle. Ancak ampuller değiştiğinden beri yağmur görmedi araba o sebeple yağmurda performans nasıl bilmiyorum :rolleyes:
http://i.hizliresim.com/p9DGvr.jpg

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar kusura bakmayin takipsizlik olmus biraz.

Ben aracin goruntusunden cok memnunum ve karanlik ortamlarda sanki netlik artti sari ampule gore. Ama drivetome arkadasimizin dedigi gibi sehir icinde aydinlik yerlerde sanki sarilar daha cok belli oluyordu. Ama memnunum sahsen aracin tipi guzellesti :)

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese tavsiye ediyorum led xenon aydınlatmaları. Kendinden beyinli ledler 6000 K 90W 9000lm led farlar piyasada çok yok ama bi-xenon ampullerinden daha iyi şuan bu ledler , buradan izleyebilirsiniz ; http://m.youtube.com/watch?v=Twf24rObrLE

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ve hiç bir şekilde arıza lambası vs gibi sorunlar yaşamazsınız kendinden beyinli ledler için bunları ben abimin i30 una yaptık çok sağlam

Çevrimdışı BL@DE

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba fabia 3 iç mekan aydınlatmalarında bagaj ve torpido dahil nerede kaç adet hangi tip ampul kullanılıyor? iç mekanı led yapmış olan veya bilgisi olanlar yardımcı olursa çok makbule geçer.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hatırlarsanız farlara h7 philips dimond vision ampul takmıştım. Dün gece çıkardım artık. Kuru havada iyi ama ıslak asfalt ve yağmurda performanslar baya kötü. Geçen yağmurlu havada tem de karanlık noktalarda resmen kör oldu araç. Orj. ampüllere döndüm Baya bi arttı görüşüm. Olmazsa bide xenon denicem. Sonuçları yazarım.

Not: Diamond vision gibi boyalı ampülleri kesinlikle tavsiye etmiyorum:mad:

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MetalGri-büyülü;541876
Ve hiç bir şekilde arıza lambası vs gibi sorunlar yaşamazsınız kendinden beyinli ledler için bunları ben abimin i30 una yaptık çok sağlam

Link verir misiniz ve bu sistem için mercek gerekli mi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drivetome;552885
Arkadaşlar hatırlarsanız farlara h7 philips dimond vision ampul takmıştım. Dün gece çıkardım artık. Kuru havada iyi ama ıslak asfalt ve yağmurda performanslar baya kötü. Geçen yağmurlu havada tem de karanlık noktalarda resmen kör oldu araç. Orj. ampüllere döndüm Baya bi arttı görüşüm. Olmazsa bide xenon denicem. Sonuçları yazarım.

Not: Diamond vision gibi boyalı ampülleri kesinlikle tavsiye etmiyorum:mad:

Beyaz aydınlatmaya sahip lambalar yağmur, kar ve sis içerisinde geri yansıma yapar ve sürücünün görüşünü engeller. Sökerek doğru bir hareket yapmışsınız bence de.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşla kafayı bozdum gittim xenon taktım. Mtec ince balans ek kutulu 6000k arıza ışığı vs. olmadı ek kutu olduğu için. Ama değdi çok farklıymış xenon mercekli farda. Diamond vision larla alakası yok on kat daha başarılı

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drivetome;553085
Arkadaşla kafayı bozdum gittim xenon taktım. Mtec ince balans ek kutulu 6000k arıza ışığı vs. olmadı ek kutu olduğu için. Ama değdi çok farklıymış xenon mercekli farda. Diamond vision larla alakası yok on kat daha başarılı
Hayırlı olsun hocam, fiyat nedir nerede yaptırdınız?

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;553088
Hayırlı olsun hocam, fiyat nedir nerede yaptırdınız?

Teşekkür ederim sağolun. İstanbul Avcılar yanyol Autoworld de yaptırdım. Baya model vardı. H7 için 115 tl 200 tl vs mtec e 400 dediler 350 tl ye aldım 5 taksitle. Phonton vardı 450 tl ama hakederdi. Kabloların üstünde bile plastik hortum kaplama vardı ama takmak için 50 tl istiyorlar o sebeple photon almadım. Aradaki farkı montaja verdim. Montaja gelirsek hiç memnun kalmadım. Başka yerde taktırmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı BL@DE

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Halojen mercekli fara xenon takmayın arkadaşlar kararacaktır mercekleriniz ve farın değişmesi gerekir garantiye de girmiyor siz karşılamak zorunda kalırsınız zamanında aracına farları mercekli diye arkadaş xenon takmıştı çokta güzel olmuştu fakat zamanla mercekleri karardı aracın ve farı değiştirmek zorunda kaldı servis aracı xenon takıldığı için garanti kapsamı dışında değerlendirdi halojen mercek ile xenon mercek farklı o yüzden xenon ile kıyası olmaz tabi ama beyaz ampul takıp geçin derim ki beyaz ampulün bile riski var çünkü standart ampullere göre beyazlar daha çok ısınıyor.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Beyaz ışık kesinlikle tavsiye etmem. Ben philips Diamond vision taktım yağmurlu karanlık havada hiç bişey görülmüyor. Riski alıp ya xenon takılmalı yada halajene devam edilmeli

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar rica etsem biri farları nın düz beyaz duvarda bir iki metreden duruşunu çekebilir mi?