škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Ampuller

ed0810 · 72 · 20825

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolgakoroglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ed0810;538621
Aynen hocam iste benim aldiklarim Philips Crystal Vision 5000k. Bazi arabalarda cok guzel sonuclar veriyormus. Hayirlisiyla bizdede guzel sonuc verir diye umuyorum. Gece fotolarida koyacagim karsilastirmali :ok:

Yalnız sürüş farını mı değiştireceksiniz yoksa uzunlar ve sisleri değiştirecek misiniz?

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolgakoroglu;538787
Yalnız sürüş farını mı değiştireceksiniz yoksa uzunlar ve sisleri değiştirecek misiniz?

Hocam sislerle oynamayacagim cunku onlar xenonlu araclarda bile sari isik kullaniyor. Uzunlari ve kisalari(surus) degistirecegim.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben philis diamond vision taktım merceklere güzel oldu. Ama takmak ölüm.Sağ far neyse de sol far çok zor .Tekerin yanında davlumbazdan kapakla ulaşıyorsunuz ama alan dar ben aküyü söküp taktım
http://i.hizliresim.com/V63zPy.jpg

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drivetome;539173
Arkadaşlar ben philis diamond vision taktım merceklere güzel oldu. Ama takmak ölüm.Sağ far neyse de sol far çok zor .Tekerin yanında davlumbazdan kapakla ulaşıyorsunuz ama alan dar ben aküyü söküp taktım
http://i.hizliresim.com/V63zPy.jpg
Çok güzel olmuş hocam haftasonu bende uğraşayım :)

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;539174
Çok güzel olmuş hocam haftasonu bende uğraşayım :)

Teşekkür ederim hocam ama ben çok zorlandım takarken. Allah kolaylık versin. Uzunlara taksam mı kararsız kaldım. Siz uzunlara takacak mısınız?

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drivetome;539176
Teşekkür ederim hocam ama ben çok zorlandım takarken. Allah kolaylık versin. Uzunlara taksam mı kararsız kaldım. Siz uzunlara takacak mısınız?
Uzunlara da takmayı düşünüyorum biri sarı biri beyaz olmasın hocam.

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drivetome;539176

hocam kapagi cikardiktan sonra ampulu nasil cikardiniz? ben cekiyorum gelmiyor bir turlu bir yontemi varmi? kafayi yiyecegim! birde aku yu nasil sokuyoruz :D

birde ampul ariza isigi yandimi arabada bu islemi yaptiktan sonra?
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2015, 20:35:54 Gönderen: ed0810 »

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ed0810;539219
hocam kapagi cikardiktan sonra ampulu nasil cikardiniz? ben cekiyorum gelmiyor bir turlu bir yontemi varmi? kafayi yiyecegim! birde aku yu nasil sokuyoruz :D

birde ampul ariza isigi yandimi arabada bu islemi yaptiktan sonra?

Hocam direk çekmeden önce siyah duy kısmını tutup çevirip kilit tırnağından kurtardıktan sonra çekip çıkarmanız lazım. Linkteki resme bakıp tırnakları görebilirsiniz. Aküyü de hemen altında ön tarafında tek somun var onu gevşetip tırnaktan kurtarıp çıkarabilirsiniz. Ağrıza ışığı vs olmadı.
http://i.hizliresim.com/9EmYVk.jpg

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocalar plaka lambalarına dipsiz led taktırdım. Takarken (malzeme satıcısıydı aldığım arkadaş) sordum bu halojen olayını. Hangisini takarsan tak sıkıntı var diyor. Kendisi takmış kendi aracına "yağmurlu havada yolda kaldım, yağmur geçene kadar iki saat petrolde bekledim sonra da gelir gelmez söktüm" diyor. Sarı ampul yetersizse güçlendirelim ama kesinlikle beyaz takma dedi. Xenon ile ilgili olarak ta kesinlikle yasak, orijinalde yoksa bağlayabilirler veya vizeden geçmez dedi. Vize zamanı geri söktürürüm deyip fiyatı sordum kısaların çifti takım 125tl uzunları da değiştirirsen 250tl dedi. Ancak genelde uzun değiştirmiyorlarmış çünkü xenon bile olsa uzun ayrı ampul olduğu için ışığı dağıtıyor dedi. Elektrikçiye göre ellememe hiç gerek yokmuş bilginize..

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;539323
Hocalar plaka lambalarına dipsiz led taktırdım. Takarken (malzeme satıcısıydı aldığım arkadaş) sordum bu halojen olayını. Hangisini takarsan tak sıkıntı var diyor. Kendisi takmış kendi aracına "yağmurlu havada yolda kaldım, yağmur geçene kadar iki saat petrolde bekledim sonra da gelir gelmez söktüm" diyor. Sarı ampul yetersizse güçlendirelim ama kesinlikle beyaz takma dedi. Xenon ile ilgili olarak ta kesinlikle yasak, orijinalde yoksa bağlayabilirler veya vizeden geçmez dedi. Vize zamanı geri söktürürüm deyip fiyatı sordum kısaların çifti takım 125tl uzunları da değiştirirsen 250tl dedi. Ancak genelde uzun değiştirmiyorlarmış çünkü xenon bile olsa uzun ayrı ampul olduğu için ışığı dağıtıyor dedi. Elektrikçiye göre ellememe hiç gerek yokmuş bilginize..

Hocam benimde korktuğum bi konu görüş kaybı ama daha deneme fırsatım olmadı. Olursa buradan yazarım tecrübelerimi. Çok ta sıkıntı değil orjinal amülleri duruyor. :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drivetome;539332
Hocam benimde korktuğum bi konu görüş kaybı ama daha deneme fırsatım olmadı. Olursa buradan yazarım tecrübelerimi. Çok ta sıkıntı değil orjinal amülleri duruyor. :)

Tecrübeleri hasretle bekliyoruz üstat:)

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar

Sonunda kisalari ve uzunlari Philips Diamond Vision H7 5000K ile degistirdim. Taktiktan sonra karanlikta araba kullanamadim henuz ama durdugu yerde far selektor denemesi yaptim. Su an icin gayet menunum. Yorumlarim yagmur kar gibi durumlara gore sonradan editlenecektir. Sizlerin de gormesi icin fotolar ve bir adet video cektim. :)

bu ilk foto eski ampuller ile

buda yeni ampuller ile     -                          buda yeni ampuller ile

eski ampul yakin cekim

yeni ampul yakin cekim

buda yeni ampuller ile video, kalitesi az cikmis ne yazikki
View My Video

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üstat eline sağlık çok güzel olmuş. Hayırlı olsun. En kısa zamanda gece ve yağmurlu hava videonu da bekliyoruz:)

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam uzunlarda performans ve görüntü nasıl açık alanda? Takmaya değer mi sizce?
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2015, 15:04:43 Gönderen: drivetome »

Çevrimdışı tolgakoroglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Halen deneyimlerinizi bekliyoruz saygılar.