škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 Fabia 1.2 Ambiante Dynamic 100.000 BAKIMI

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:confused:
Aracımın kazasız belasız tam 104543. kilometresine gelmiş bulunuyorum, garantisi bitene kadar yetkili serviste, sonraki süreçte ise forumdaki yetkili abilerimizden aldığım tavsiyelerle özel servislerde periyodik bakımları düzenli yaptırdım. İş yoğunluğundan dolayı arabayı biraz ihmal ettim 104binlere dayandı. Daha önceden fabialarda triger kayış değil zincir olduğunu ve bunun değişme periyodunun 100bin olduğunu okumuştum.

Buradan yetkili abilerime sesleniyorum; 104binde aracım triger setini değiştireyim mi? Yoksa önceden değişmesi gerektiğini anlayacağım belirtileri var mı? Zaten muayeneye gireceğim için hazır arabayla uğraşıyorken triger setinden başlayıp yağ,yağ flitresi, buji, hava/polen filtresi değiştireyim arabanın ciğerleri bayram etsin mi?

En önemlisi İstanbul/ Anadolu yakası önereceğiniz bir servis var mıdır?

Şİmdiden teşekkür ederim cevaplarınız için. Sağolun Varolun.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde muaynem ve bakımım geldi, Kadosan sanayi sitesinde wv grubunun özel servisi var ben orayı tercih ediyorum. Filtreleri ve yağı kendim temin ediyorum , sadece işcilik veriyorum.
Filtreler yaklasik 100 lira (benzin filtreside dahil,40 liradır kendisi) yağda 120 falan.. 50 de işcilik.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki özkan abi teşekkürler, triger için ne dersin kesin şu kilometrede değişmesi gerekir diye birşey var mı? 104bin oldu kontrol mü ettirmeliyim değiştirmeli miyim ? Malum sanayiye girsem gereksede gerekmesede değişecek.

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trigere birşey yapmanıza gerek yok, kullanıma göre 300 000, 400 000 kmde gerdirilir, o kadar.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger bakım veya değişim gerektirmez.motor ömrüne gider,değişecek olsa bakım kitapçığında yazardı.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Özel serviste tüm filtreler ve yağ değişti, TÜV muayenesi için fren (kampana sökümü ve temizliği gibi) ve far ayarı başta olmak üzere tüm kontroller yapıldı, 300 TL hepsi dahil.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Alıntı yapılan: özkan82;536546
Benimde muaynem ve bakımım geldi, Kadosan sanayi sitesinde wv grubunun özel servisi var ben orayı tercih ediyorum. Filtreleri ve yağı kendim temin ediyorum , sadece işcilik veriyorum.
Filtreler yaklasik 100 lira (benzin filtreside dahil,40 liradır kendisi) yağda 120 falan.. 50 de işcilik.

Hocam, filtreleri ve yağı net üzerinden temin edebileceğimiz bir link var mı?

Çevrimdışı umut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben de 1.2 htp için 105.000 bakımını yaptırdım,
B sütunu altında kalan kısım köşe dönüşte kaldırıma çarptığı için alt korumayı yırtmıştı.
80 TL si alt koruma plastiği olmak üzere, bakım 415 TL tuttu, izmir özel serviste.
Umut KARAGÜN
R&D Design Engineer

Çevrimdışı patiksiz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yağ değişim kartını torpidoya atmışım 6bin km daha varmış dolayısıyla 110 bine gelince tüm filtreleri ve yağı değiştirmeye karar verip muayeneye gittim, hiç bir sorun çıkmadı far ayarından hafif kusur yazdılar muayeneyi atlatmış olduk. Hepinize teşekkürler verdiğiniz bilgiler için trigerin zincirli olduğunu ve değişmeyeceğini öğrenmiş oldum. İstanbul için bakım yaptıran arkadaşlardan mesajla veya yorumla bilgi almak isterim nerede yaptırıyorlar. İlk yorumlarda kadosan dan bir öneri almıştım aklımda. İrfan abi senin servis avrupa da mı ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: patiksiz;544380
İrfan abi senin servis avrupa da mı ?

Evet, Şahkan Oto - Güngören