škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

IKEA Eşlerin Arasını Açıyormuş...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
IKEA Eşlerin Arasını Açıyor

IKEA’nın kapısından giren çiftlerin çoğu, alışverişten sonra oradan kavgaya tutuşarak ayrılıyormuş. Bunu Kaliforniya’da mukim “ilişkiler psikoloğu” Ramani Durvasula, the Independent gazetesine anlatmış.

Psikolojik yardım için kendisine başvuran müşterilerinin hatırı sayılır bir kısmı ona IKEA’ya her gidişte kavga ettiklerini söylemişler.

Gazetenin haberine göre Amerika’da IKEA’ya en çok birlikte yeni bir hayata başlayacak olan genç çiftler rağbet ediyormuş.

Bu dev mağazada uzun uzun dolaşırken yemeği kimin pişireceği, temizliği kimin yapacağı, çocuk bakımını kimin üstleneceği gibi bazı hassas konulara giriyorlarmış.

Psikolog bayan Durvasula, bu mağazanın “ilişki kabusu” yaratan bir harita gibi olduğuna işaret ediyor. Ona göre bu da yetmiyormuş gibi bir de eve gidince bu mobilyaları monte etme derdi işi çığırından çıkarıyormuş.

IKEA yönetiminin bu psikologun iddialarından hoşlandığı pek söylenemez. Firmanın uluslararası basın koordinatörü Johanna Blomqvist:

“Bu onun kişisel görüşü.Tersine, biz müşterilerimize daha sade bir günlük yaşam sunmaya çalışıyoruz. Ayrıca montaj yardımı için özel bir servisimiz de var.” diyor.

http://seferia.com/26183/
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dogru, ben ne zaman gitsem esimle ikea'ya gerekli olanlarin disinda gereksiz bisey aldigi zaman ister istemez geriliyorum :) sonra gerginligim yüzüme vuruyor,bütün gün zehir.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben annemle nişanlımı bırakıp kaçıyorum o yüzden rahatım :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
kesinlikle inanırım, gerekli gereksiz ne varsa insanın gözünün önünde. bir de mecburen koca mağazadaki tüm reyonları gezdiriyor size. ama restoran bölümündeki sınırsız içecek olayı güzel :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: 06lkn66;534805
Ben annemle nişanlımı bırakıp kaçıyorum o yüzden rahatım :)

Kalamayacağın gunler de yakindir :)

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ikea' dan nefret ederim. Gir giremezsin çık çıkamazsın. Nalet bir mimari uyguluyorlar.
Alıntı yapılan: 06lkn66;534828
O gün gelene kadar elimden geldigince kacarim:)
Kaçabilirsin ama saklanamazsın. Bir gün elbet ensenden tutup götürecekler.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;534834
Kaçabilirsin ama saklanamazsın. Bir gün elbet ensenden tutup götürecekler.:D

Farkındayım abi ama umut dünyası iste insan kaciyo:)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşın bir siparişi vardı geçen. Alacağım şey belli , alacağım çıkacağım hepsi bu. Park yeri bulmam, oraya girmem, aradığım şeyi bulmam ve oradan çıkmaya çalışmam tam 40 dk sürdü. 40 dk hayatımdan çaldı gitti resmen. nalet gelsin olsene

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla daha manitamla ikeaya girmedim hic. Ama soylenenler gozumun onune geldi de kesinlikle dogrudur.

Zaten boyle ivir zivir alisverisinden haz etmemekteyim.

Ama kadinlarin psikolojisini cozdugunu iddia eden birisi olarak cozum onerim sudur;

Cok istiyorsa yenge girin abicim iceri. Buyuk bir sabirla gezin. Begendigi seylerden birkacini alin ve aralarinda kesinlikle demonte olan seylerden bir tane alin. Sonra cikinca diyin ki bunu yapMAMIZ icin alet edevat gerek. Bir guzel yapi markete sokun hem montaj icin alet edevat alin hem de bu arada skodalar da nasiplensin hadiseden. Yengeyi bezene kadar bir guzel de gezdirin cikin. Bitti mi? Bitmedi..
Eve gidin o guzelim hafasonunun geri kalaninda ya da gecesinde acin salonun ortasina aldiginiz demonte zimbirtiyi. Gel buraya geel kacma diyin. Bana bunun montajinda yardim etmen lazim. Hayattan bezidirin. 2 dakkalik isi 20 dakikaya cevirin ve etrafi bol bol kirletin. Burasi cok onemli aldigi seyden pisman oluncaya kadar calistirin ve kirletin.

Bak bakiyim bidaha ikeanin kapisinin onunden geciyor mu? :)

Hem de cift olarak aktivite yapmis olursunuz birseyler paylasirsiniz falan :D

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: DDŞ!;534944
Valla daha manitamla ikeaya girmedim hic. Ama soylenenler gozumun onune geldi de kesinlikle dogrudur.

Ama kadinlarin psikolojisini cozdugunu iddia eden birisi olarak cozum onerim sudur;

Cok istiyorsa yenge girin abicim iceri. Buyuk bir sabirla gezin. Begendigi seylerden birkacini alin ve aralarinda kesinlikle demonte olan seylerden bir tane alin. Sonra cikinca diyin ki bunu yapMAMIZ icin alet edevat gerek. Bir guzel yapi markete sokun hem montaj icin alet edevat alin hem de bu arada skodalar da nasiplensin hadiseden. Yengeyi bezene kadar bir guzel de gezdirin cikin. Bitti mi? Bitmedi..
Eve gidin o guzelim hafasonunun geri kalaninda ya da gecesinde acin salonun ortasina aldiginiz demonte zimbirtiyi. Gel buraya geel kacma diyin. Bana bunun montajinda yardim etmen lazim. Hayattan bezidirin. 2 dakkalik isi 20 dakikaya cevirin ve etrafi bol bol kirletin. Burasi cok onemli aldigi seyden pisman oluncaya kadar calistirin ve kirletin.

Şeytanın avukatı yeminle :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;534944

Alıntı yapılan: schumici;534952
Şeytanın avukatı yeminle :D
The Jakal!:rm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah'tan ikea bizim eve uzak.Peder çok yakıyor diye gitmiyor:D:D