škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ASR VE ABS Lambası yanıyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selcuk_akdeniz41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araca Ses sistemi cektim ve işim bittikten sonra 100 metre gittim abs ve asr lambası yandı aracı bilgisayara bağladıgımda 012D Pompa motoru/motor rölesi hatalı arızasını gösteriyo hatayı sılıyoruz tekrardan arac harekete gecınce yanıyo ayrıca abs yi denedım devreye girmiyo sizce sorun ne olabilir?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
elektriksel hatadan kaynaklı gibi görünüyor, ses sistemi tesisatını çekerken bir yerde bi kısa devre yada yanlışlık olabilir.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akünün üzerindeki sigortayı kontrol edin aynı sıkıntıyı  ben de yaşamıştım. kenarları halkalı 40 lık metal sigorta var o yanmıştır muhtemelen.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bihemta arkadaşımın söyledigi gibi akü üzerindeki sigorta attıgından kaynaklanabiliyor akü kapagını ikiye ayırınca çıkıyor oraya bir bakın. sigorta attıysa aynı amperde yeni sigorta takın elektirkçi yardımcı olur bu tür sigorta bulmanız için.
Resim yardımcı olabilir.(alıntıdır)

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı arızayla geçen ay karşılaştım. Sigortayı değiştirerek çözdüm.

Çevrimdışı selcuk_akdeniz41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar sorunun beyınden oldgunu soleyen bır ustamız vardı bana 200 tl ye yenı yazılımla halletmeye calısıcam dedı ama ne kadar dogru ne kadar yanlıs bılmıyorum tabı arabayı bırak 4 saat sonra alırsın dedı. aldıgımda hersey normaldı bana yazılımla kurtardım dedı ama ne yaptıgını bılmıyorum umarım atlamamıslardır. :)

bu arada adam bana beynin degısmesı ihtimalını bıle soyledı :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keske basinda dursaydiniz. Sigorta bile olabilir vcds ile kodlama bile yapmis olabilir

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2-3 liralık sigortayı size yazılım attım diyerek 200 tl nizi çarpmış olabilir ustanız. 4 saat neyin yazılımıymış öyle anlamadım
Akü üzerindeki kapagı açarak sac sigortalara bir bakın derim yeni olan varmı? zaten yeni sigorta renk ve canlı duruşundan belli eder yukardaki resimdeki görüntünün aynısı.
Siz bir bakın oraya birde öyle cevap yazın...

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar benzer arıza benimde başıma geldi.Anlatayım.Ön takımları değiştikten sonra abs-asr ışığı yanmaya başladı.Bazen sönüyordu kaportayı açıp kapayınca sönüyordu sonradan sürekli yanınca ustaya götürdük.(Tabi öncesinde arkadaşların dediği gibi sigortasına baktım sorun yokyu.)Oda abs sensörünü değişti 200 tl bayıldık.Düzeldi fakat 5 gün sonra yeniden yandı.Oda bu iş beyinle alakalı dedi elektronikçiye gönderdi.Elektronikçi beyne baktı sorun yok.Acaba fren hidroliğinden mi dedim fren balata ve hidroliğinide kontrol ettirdim sorun yok.Sonra başka bir elektronikçiye daha gittim yarın gel falan yaptı ama ben bu sefer dedim ki hata muhtemelen kablo kopukluğunda ona bak beni uğraştırma dedim.Öylede çıktı 30 dk sonra aradı arızayı yaptık.Neymiş; abs kablosu düzgün ek yapılmamış zamanla bant açılmış su almış temassızlık olmuş.İyice lehimlettim.80 TL de ona bayıldık.Önceki yerden aldığım abs sensörüde duruyor.Zaten bundan sonra hiçbirşey bırakmıyorum.Hurdada olsa alıyorum.(Beni bu hale siz getirdiniz:))Birşey yaparken 2 şeyi bozan ustaların kulaklarını da epey çınlattım.Sonra ön teker bilyalarını değiştirirken usta abs sensörünü kırmış (buda başkası) banada söylemiyor.Almış yenisini takmış.Yine sensör elimde kaldı vay anasını dedim.İyiki siz diş doktoru olmamışsınız ağzımızda diş bırakmazdınız.Ağlancak halimize gülüyoruz.Sussan gönül razı değil konuşsan tesiri yok.(Forumda bakım varmış geçen baktım kapalıydı korktum bende bişey mi oldu diye neyseki kavuştuk değerli dostlar..)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 18:47:33 Gönderen: Erdinç30 »

Çevrimdışı sistem6516

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;539869
Merhaba arkadaşlar benzer arıza benimde başıma geldi.Anlatayım.Ön takımları değiştikten sonra abs-asr ışığı yanmaya başladı.Bazen sönüyordu kaportayı açıp kapayınca sönüyordu sonradan sürekli yanınca ustaya götürdük.(Tabi öncesinde arkadaşların dediği gibi sigortasına baktım sorun yokyu.)Oda abs sensörünü değişti 200 tl bayıldık.Düzeldi fakat 5 gün sonra yeniden yandı.Oda bu iş beyinle alakalı dedi elektronikçiye gönderdi.Elektronikçi beyne baktı sorun yok.Acaba fren hidroliğinden mi dedim fren balata ve hidroliğinide kontrol ettirdim sorun yok.Sonra başka bir elektronikçiye daha gittim yarın gel falan yaptı ama ben bu sefer dedim ki hata muhtemelen kablo kopukluğunda ona bak beni uğraştırma dedim.Öylede çıktı 30 dk sonra aradı arızayı yaptık.Neymiş; abs kablosu düzgün ek yapılmamış zamanla bant açılmış su almış temassızlık olmuş.İyice lehimlettim.80 TL de ona bayıldık.Önceki yerden aldığım abs sensörüde duruyor.Zaten bundan sonra hiçbirşey bırakmıyorum.Hurdada olsa alıyorum.(Beni bu hale siz getirdiniz:))Birşey yaparken 2 şeyi bozan ustaların kulaklarını da epey çınlattım.Sonra ön teker bilyalarını değiştirirken usta abs sensörünü kırmış (buda başkası) banada söylemiyor.Almış yenisini takmış.Yine sensör elimde kaldı vay anasını dedim.İyiki siz diş doktoru olmamışsınız ağzımızda diş bırakmazdınız.Ağlancak halimize gülüyoruz.Sussan gönül razı değil konuşsan tesiri yok.(Forumda bakım varmış geçen baktım kapalıydı korktum bende bişey mi oldu diye neyseki kavuştuk değerli dostlar..)

İyi kardeşim gözün aydın.

Çevrimdışı imhotep_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selcuk_akdeniz41;534614
Araca Ses sistemi cektim ve işim bittikten sonra 100 metre gittim abs ve asr lambası yandı aracı bilgisayara bağladıgımda 012D Pompa motoru/motor rölesi hatalı arızasını gösteriyo hatayı sılıyoruz tekrardan arac harekete gecınce yanıyo ayrıca abs yi denedım devreye girmiyo sizce sorun ne olabilir?

Selçuk bey sonucu da yazsanız...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan bende de aynı durum var sağ tekerlekteki ABS kablom kopuktu lehim yapmıştı geçen yine koptu sanırım ABS ve asr devre dışı vakit bulursam lehimletmeye gideceğim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hic lehimle ugrasmayin direk orjinaljni alip degistirin. Onemli birsey bu sakaya pek gelmez

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akünün üzerindeki abs sigortasi kırılmış 3 TL çözüldü çok şükür arkadaşlar.

« Son Düzenleme: 27 Kasım 2015, 15:54:37 Gönderen: trio »