škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ooof of kaza yaptık !!!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, malesef yavaşlama yerinde yavaşça geöerken arkadan gelen skoda favorite bize bindird. İlk kez kaza ile karşılaşıyorum..

1.Bunun expertizi ne kadar çıkar sizce?
2.Ne yapmamı önerirsiniz? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Not: Yavaşlama çizgisinden gerçeken vurdu resimde de görüldüğü gibi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle gecmis olsun.

Cok bir hasar yok. Basit iskemlerle duzeltilebilir gibi gorunuyor. ama servis tampon deissin derse maliyet yukselir. arka tampon 2bin iscilik max 500 deseler. 2500 civari cikabilir

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;534249
Oncelikle gecmis olsun.

Cok bir hasar yok. Basit iskemlerle duzeltilebilir gibi gorunuyor. ama servis tampon deissin derse maliyet yukselir. arka tampon 2bin iscilik max 500 deseler. 2500 civari cikabilir

Peki can bey, servis değiş demez ise bizim isteğimiz üzerine değşir mi? arka tamponun diğer kısmında da biraz sıyrık varda?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde deismesi servisin isine gelir. Serviste bu iske ilgilenen birisi muhakkak vardir. Exper oncesi inunla konusun derim

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence kesinlikle degismez. Tamponcuya gider zimpara macun yarim parca boya ile hallolur.  Ama favoritte iyi fren yapmis yakin takipteymis. Renk dolayisi ile farklilik olusmamasina ozen gostersinler.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;534256
Bence kesinlikle degismez. Tamponcuya gider zimpara macun yarim parca boya ile hallolur.  Ama favoritte iyi fren yapmis yakin takipteymis. Renk dolayisi ile farklilik olusmamasina ozen gostersinler.

Evet ya kontrolsüz sürüyordu dengesiz herif ben yavaşladım o gaza yüklendi yavaşlama yerinde ve arkaya tosladı. Allahtan sürttü ama tamponda baya derin çizikleri hasar oluştu. Ben tamponu komple değiştirmeyi düşünüyorum. Çünkü diğer yanında da buna benzer ama daha küçük sürtme var. Kaskoyu delsem mi yoksa delmesem mi diye düşünüyorum.

Alıntı yapılan: ozimos;534263
Evet ya kontrolsüz sürüyordu dengesiz herif ben yavaşladım o gaza yüklendi yavaşlama yerinde ve arkaya tosladı. Allahtan sürttü ama tamponda baya derin çizikleri hasar oluştu. Ben tamponu komple değiştirmeyi düşünüyorum. Çünkü diğer yanında da buna benzer ama daha küçük sürtme var. Kaskoyu delsem mi yoksa delmesem mi diye düşünüyorum.

Yani dışarda yapsam ne Kadar'a yaparlar ,iyi yaparlarmı ton sorunu olur mu gibi diye düşünüyorum. Samsunda servis dışında henüz bir yere gitmedim o nedenle kazıklanıp iyi yapılmamas durumu olabilir mi bilmiyorum

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
Samsun da  eskiden iyi iş yapan kaporta boyacılar vardı. Hala vardır inşallah.

Değiştirmeye gerek yok İyi bir boyacıya veya servise götürün. Tamponu söküp bozuk bölümleri  özel macun  ile doldurup   komple boyarlar. Tekrar  takıldığında eski halinden bir farkı kalmaz.  350- 600TL arasına maliyet çıkarabilirler.

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstanbul da olsanız ziebart ı önerirdim ama Samsun da ziebart var mı varsa nasıl çalışıyor bilmiyorum ama resimden anladığım kadarıyla sadece pasta ve boya yapılacak max 200-250 TL civarına ziebart yapar diye tahmin ediyorum

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;534268
İstanbul da olsanız ziebart ı önerirdim ama Samsun da ziebart var mı varsa nasıl çalışıyor bilmiyorum ama resimden anladığım kadarıyla sadece pasta ve boya yapılacak max 200-250 TL civarına ziebart yapar diye tahmin ediyorum

Samsunda ziebart var sanırım oradan da Fiat alıcam inş buradakilerde Dediğiniz rakamlara yaparlar

Çevrimdışı sdemiryilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Kaza tutanağı tutmadiniz mi? Karsi tarafin trafik sigortasi karşılardı. Bende de kirmizi isikta arkadan vurmuşlardı. Tamponda hafif ezik vardi. Servise verdim aracı. Tamponu onarip boyadilar.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sdemiryilmaz;534276
Geçmiş olsun. Kaza tutanağı tutmadiniz mi? Karsi tarafin trafik sigortasi karşılardı. Bende de kirmizi isikta arkadan vurmuşlardı. Tamponda hafif ezik vardi. Servise verdim aracı. Tamponu onarip boyadilar.

Teşekkür ederim saolun. Tutanak tuttuk ruhsatın poliçenin falan fotokopisini çekemedik  bayram dolayısıyla heryer kapalı.

Çevrimdışı sdemiryilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslinda uygulamasi varmis telefonlar için. Resmi sigirtalar birliginin uygulamasi

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Benzer bişey benimde Başıma gelmişti. Tampon Değişimi için 2014 Şubat Ayında boya montaj dahil 1250 tl Ücret çıkardılar ama ben Yazıktır bu kadar için değişmez diye boyayı tercih ettim.  Yüce de 360 TL'ye maloldu. Merak ederseniz  forumda fotoğrafları vardı Buda size linki :http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=26834

Maliyet içinde tampon boyası ve sol reflektör vardı. Kesinlikle serviste yaptırın plastik aksam olduğu için daha sonra boya atması yapabiliyor. Ben 1.5 sene sonra bu boya döküldü diye yüceye götürdüm sorgusuz ücretsiz tekrar boyadılar dışarıda yaptırırsanız kimse bidaha boyamaya yanaşmaz.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;534417
Öncelikle geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Benzer bişey benimde Başıma gelmişti. Tampon Değişimi için 2014 Şubat Ayında boya montaj dahil 1250 tl Ücret çıkardılar ama ben Yazıktır bu kadar için değişmez diye boyayı tercih ettim.  Yüce de 360 TL'ye maloldu. Merak ederseniz  forumda fotoğrafları vardı Buda size linki :http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=26834

Maliyet içinde tampon boyası ve sol reflektör vardı. Kesinlikle serviste yaptırın plastik aksam olduğu için daha sonra boya atması yapabiliyor. Ben 1.5 sene sonra bu boya döküldü diye yüceye götürdüm sorgusuz ücretsiz tekrar boyadılar dışarıda yaptırırsanız kimse bidaha boyamaya yanaşmaz.

Çok teşekkürler Verdiğiniz bilgiler için. Bende burada bi yere sordum 250 tl falan olur dediler ama ptesi servise gitcem Dediğiniz gibi en azından boya atma yaparsa muhatap buluruz. Bu reflektöe kaç para olur ki?