škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motordan Gelen Garip Ses ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 85 hp fabiamda çır çır sesini motor soğukken bolca dinliyorum. Isınınca ses kesiliyor. Ses kadehlerden geliyormuş tamircim aydınlattı :)

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam iyi hoşta ses kayıştan geliyosa ilerde problem olmasın hala kafam karışık işi tam çözelim bence :) bide niye kayıştan ses gelsin ki bunu yapan adam niye düşünmüyo bunu baya can sıkıyo ya. Bide motor ısınınca sese dikkat edelim belki arkadaşın dediği gibi soğukken oluyodur

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;534287
Tamam iyi hoşta ses kayıştan geliyosa ilerde problem olmasın hala kafam karışık işi tam çözelim bence :) bide niye kayıştan ses gelsin ki bunu yapan adam niye düşünmüyo bunu baya can sıkıyo ya. Bide motor ısınınca sese dikkat edelim belki arkadaşın dediği gibi soğukken oluyodur

Isınma ile alakası olduğunu düşünmüyorum ben çok uzun mesafeler de gittim soğuk olması imkansız yani yine aynı ses var :)

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha once baska bir konuda bende bu ses yok demiştim fakat dün sabah otoparkta motor sogukken dinledim iyice, bahsettiğiniz ses zırıltı gibi birsey mi?..oyle ise bu ses bende de var fakat bu sesi duymak için iyice dinlemek gerekiyor. Yani normalde farkettiğim bir ses degildi.Aracım 1.2 tsi dsg bu arada.Ama araç içinden çok az duyuluyor.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;534308
Daha once baska bir konuda bende bu ses yok demiştim fakat dün sabah otoparkta motor sogukken dinledim iyice, bahsettiğiniz ses zırıltı gibi birsey mi?..oyle ise bu ses bende de var fakat bu sesi duymak için iyice dinlemek gerekiyor. Yani normalde farkettiğim bir ses degildi.Aracım 1.2 tsi dsg bu arada.Ama araç içinden çok az duyuluyor.

Arkadaşımızın en başta da belirttiği gibi vızzzt vızzzt diye gelen boyle çekirge sesine benzeyen bir ses...zırıltı şeklinde değil yani...suruş sırasında çok dikkat çekmiyor zaten diğer sesler bastırıyor o sesi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;534308

Alıntı yapılan: msslm;534314
Arkadaşımızın en başta da belirttiği gibi vızzzt vızzzt diye gelen boyle çekirge sesine benzeyen bir ses...zırıltı şeklinde değil yani...suruş sırasında çok dikkat çekmiyor zaten diğer sesler bastırıyor o sesi

Benim tsi aynen zırıltı şeklinde, zaten videodaki seste zırıltı şeklinde geldi bana. Ses normalde kayış mayış kopmasın erkenden.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayramdan sonra bi arkadaş servise gidecek onu bekliyorum :) merakımda motora zararı olur mu benzinli motor sessiz sessiz çalışsın işte :))

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım butun fabia larda aynı ses var. Problem olacağını sanmıyorum. Buyuk ihtimal yalıtım ile alakalı bir durum. Benim aractaki sesi bu konuları okuyunca dinledim oyle farkettim. Yani normalde motor sesi diyip geçilecek bir konu =).

Ek olarak TSI larda rolantide bir ıslık sesi var =).

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 mpi aracımın kaputunu açıp baktım diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi kayıştan ses geliyor aracın içine de çekirge sesi gibi yansıyor.kaputu açınca motor sallanma sesi bu sesi bastırıyor duymak biraz zor oldu ama kayıştan gelen normal çalışma sesi olduğuna kanaat getirdim

Çevrimdışı Ferdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu meşhur ses bende de mevcut, özellikle motor soğukken sanırım biraz fazla geliyor. İlk servise gidişimde nedenini soracağım. Genel olarak çok rahatsız edici değil, her zaman da duyulmuyor zaten çok iyi dinlemek lazım.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen motor soğukken fazla geliyor onu bende farkettim ama kulağım alıştı artık sesi duymassam bi sorun mu var diyorum:D

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiayarışmavisi;538039
aynen motor soğukken fazla geliyor onu bende farkettim ama kulağım alıştı artık sesi duymassam bi sorun mu var diyorum:d

:D :) :-)

Çevrimdışı RANAR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar,
yaklaşık 1 hafta önce 1.2 TSI DSG Spaceback aldım. Araç daha 170 km'de. Bugün bu sesi ben de farkettim ve ister istemez canım sıkıldı. Servise giden arkadaşlar tatmin edici bir yanıt alabildiniz mi, ilerleyen zamanlarda ciddi problemler yaşanma olasılığı var mıdır?
teşekkürler.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Bugun sifir aldigim fabiada galeriden eve gelirken bu sesi fark ettim. Hafta sonu sirf bu ses yuzunden servise gitmeyi düşünüyorum. cunku ses konusunda ciddi takintili biriyim. hatta onceki aracimi sirf boyle sesler sebebiyle sattim. bu sesin cozumunu bulan oldu mu. sifir aldigim aracta bile bu ses varsa bir uretim hatasi olmasi ihtimali olabilir diye dusunuyorum. neticede pekcok kisi bu cekirge sesinden sikayetci.

Bu arada muzik ac falan demeyin. :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu Sesi bende aliyorum baxen cok bazen az ozellikle motor soguk iken bilgi alan olursa bilgi verirse sevinirim