škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomatik bagaj kapaği açilmasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ANAHTARINIZDAKİ BAGAJ AÇMA TUŞUNA BASINCA BAGAJ KAPAĞININ KALKMASINI İSTERSENİZ BANA ULAŞIN YAYLARI TEMİN EDERİM KARGOYA VERİRİM KENDİNİZ BİLE TAKARSINIZ 2 ADET YAY 50 TL + KARGO PARASI

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj açma tuşuna basınca sadece bagajın kilitini açmıyor mu normalde? Yine elimizle açıyoruz. E bunu takınca nasıl sallıyor yukarı.

Bunu taktığımızda kilitten kurtulunca ağır bir yük verip kaldırmış oluyor. Mantıken bagaj açıkkende kapalıykende hem bagajın kilidini, hemde orjinal yaylı kolları zorlamış olmuyor mu?

Çok hoşuma gitti ama kafamı kurcalayan burası.

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;533544
Bagaj açma tuşuna basınca sadece bagajın kilitini açmıyor mu normalde? Yine elimizle açıyoruz. E bunu takınca nasıl sallıyor yukarı.

Bunu taktığımızda kilitten kurtulunca ağır bir yük verip kaldırmış oluyor. Mantıken bagaj açıkkende kapalıykende hem bagajın kilidini, hemde orjinal yaylı kolları zorlamış olmuyor mu?

Düşüncelerinizde haklısınız leon araçlarda uygulayıp bagaj kilidini bozan arkadaşlar olmuştu bende zamanında düşünmüştüm sonra vazgeçtim.Burada önemli olan yayın uyguladığı kuvvet çok fazla değilse sorun olmayabilir ama uygulama güzel ve işlevsel.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
en uygun yayı deneyerek buldum kapanırken sert değil

http://www.dailymotion.com/video/x374ym6
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2015, 15:55:07 Gönderen: rapidchi »

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Birkaç tane yay denedim bazıları zorladı bagaj kapanırken ama bu sarı yaylar hem kapanırken yuumuşak hemde bagajı tam kaldırdı çok güzel bir rahatlık
baskası şakasını yapmadan ben söyleyim kapanmaya çağre yok elinizle kapatacaksınız :)))

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İlker bey , 1 kere basarsanız sadece kilidi açıyor , basılı tutarsanız mekanizmayı salıyor... yani basılı tuttuktan sonra bagaj kapağını aşağıda tutan tek şey kendi ağırlığı.... Dolayısıyla yay o ağırlığı kaldırarak kapağınızı açıyor.

Daha önce forumda konuşuldu bu konu özellikle kalıp yayı gerekiyor ve renk de sanırım sarı uygundu , kırmızı çok sert geliyordu.

ben bu yay olayını  sevmiştim ancak bagaj kapalı durumdayken de yaylar sürekli ister istemez içerde sıkıştıkları için bir kuvvet uygulayacaklar dolayısıyla boylarının iyi hesaplanması lazım. Bir de uçlarına lastik pul koymak lazım ki serbest düşüş yaptıklarında tank tunk ses çıkmasın.

ben talip olacağım sanırım
cüneyt bey , hesaplamaları iyi yaptınız mı acaba ve lastik koyacak mısınız sonuna ses açısından ?
videoda octavianın kapağı ilk açılırken ipinden boşanmış gibi fırlıyor , zamanla kilidini bozacağından eminim.

bir de yurtdışı sitede bu yayları satan biri vardı , sedan için satıyordu. Spaceback sordum , sizinkilere uymuyor dedi , ısrar ettim , yok yok denedik olmuyor size uygun bir kit oluşturamadık dedi ?

cüneyt bey bana özelden IBAN vs verirseniz memnun olurum.
Yalnız problem çıkarsa iade edebileceğimi düşünüyorum ?
Uygun mudur ?
Teşekkürler.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;533575
İlker bey , 1 kere basarsanız sadece kilidi açıyor , basılı tutarsanız mekanizmayı salıyor... yani basılı tuttuktan sonra bagaj kapağını aşağıda tutan tek şey kendi ağırlığı.... Dolayısıyla yay o ağırlığı kaldırarak kapağınızı açıyor.

Daha önce forumda konuşuldu bu konu özellikle kalıp yayı gerekiyor ve renk de sanırım sarı uygundu , kırmızı çok sert geliyordu.

ben bu yay olayını  sevmiştim ancak bagaj kapalı durumdayken de yaylar sürekli ister istemez içerde sıkıştıkları için bir kuvvet uygulayacaklar dolayısıyla boylarının iyi hesaplanması lazım. Bir de uçlarına lastik pul koymak lazım ki serbest düşüş yaptıklarında tank tunk ses çıkmasın.

cüneyt bey , hesaplamaları iyi yaptınız mı acaba ve lastik koyacak mısınız sonuna ses açısından ?
videoda octavianın kapağı ilk açılırken ipinden boşanmış gibi fırlıyor , zamanla kilidini bozacağından eminim.

bir de yurtdışı sitede bu yayları satan biri vardı , sedan için satıyordu. Spaceback sordum , sizinkilere uymuyor dedi , ısrar ettim , yok yok denedik olmuyor size uygun bir kit oluşturamadık dedi ?

Uygun mudur ?
Teşekkürler.

1,5 senedir biniyorum anahtardaki bagaj tuşuna basılı tutunca açıldığını şimdi öğrendim :)

Baskı yapacağı için bende Korhan Beyin yorumundan sonra karar vereceğim.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilker bey basılı tuttuktan sonra bagajın herhangi bir yerinden tutup kaldırın yani kilide dokunmadan açabileceğinizi göreceksiniz.

Ancak 1 kere basıp bırakınca sadece tekrar kilit düğmesine basarak kapağı kaldırabilirsiniz.

emin olun bazen bu tür araçlarda detaylar 2 sene sonra bile öğrenilebiliyor :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amortisörlerin zamanla bozulması büyük bir ihtimal ve sıfır orjinal fiyatlarına bakıp öyle uygulayın derim :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amortisörleri bilemem ama kilidi bozma olasılığı var,
 örnek: benim Fabia...Şu an fabiamın bagaj kapağı, göstergede hep açık gibi görünüyor ve aydınlatması devamlı yanıyor...switch ucunu şöntleyip, denedim olmadı, sanırım konfor ünitesinde birşey oldu...
Bunu da hesaba katın yine de.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni corollada bagaj kapağı sanki 10 cm kadar kalkıyor diye hatırlıyorum, aslında sisteme zarar vermemesi için bu kadarlık güç uygulayacak yay düşünülebilir.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cüneyt bey kendi çektiğiniz videoyu bekliyorum.

arıza ihtimallerine karşı yine de ben hevesliyim sanırım :)

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;533628
Cüneyt bey kendi çektiğiniz videoyu bekliyorum.

arıza ihtimallerine karşı yine de ben hevesliyim sanırım :)

abi 5.mesajda var video.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;533575

Uygun mudur ?
Teşekkürler.

açılış sırasında ses çıkıyor evet çünkü lastik koymadım pul koyup yayın amortisörün plastiğine düz bir basınç yapmasını tercih ettim kendi kullandığım bir ürün sadece isteyenlere yardımcı olmak amacım, kar amacım olmadığından iade kabul etmem mümkün olamaz forum da da dikkat ederseniz bilgi ve yardımcı olmak amacım