škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III 1.2 TSI DSG 110 HP ve sıkıntılar

Cihan · 31 · 9467

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;531995
Sıfır aracı teyp bozuk şekilde mi teslim ettiler size ? Neden bu şekilde teslim aldınız ...

Hakikaten ya, aceleniz olması sizi bayağı bir yanlış karara mecbur bırakmış. İnşallah garantiden değişim iş görür ve araç doğuştan sistem arızalı değildir.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;531995
Sıfır aracı teyp bozuk şekilde mi teslim ettiler size ? Neden bu şekilde teslim aldınız ...

Alıntı yapılan: Alcanzar;531999
Hakikaten ya, aceleniz olması sizi bayağı bir yanlış karara mecbur bırakmış. İnşallah garantiden değişim iş görür ve araç doğuştan sistem arızalı değildir.

Dediğim gibi İstanbul'a dönmek zorundaydık, yakın zamanda da Antalya'ya gitmeyecektik, bize 1 günde halledilir dediler, tanıdık olduğu içinde güvendik aldık, bakalım garantide hala teyp, sistem arızalı derken? sadece teyp garantiye gitti, sistem arızasından kastınız nedir, aydınlatırsanız sevinirim. Bi de youtube linkindeki ses muadili çoğu marka araçlarda mevcut, bi çok kişi motordan tuhaf ses geliyor diye youtube da paylaşmış seat leon dan tutunda polosuna kadar herkes yaşıyormuş aynı olayı, bende serviste sorduğumda normal dediler. Uğultu konusu da dediğim gibi daha önce hiç çıkmamıştı o ses, dün trafikte dur kalkta oldu ama disk veya balatalardan değil ona eminim, turbodan olabilir dediğiniz gibi onu da soracağım.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mesela bu araçlarda da aynı ses gelmekte
Skoda Octavia 2004 1.8T AUM
https://www.youtube.com/watch?v=ZsUvlxjSSew
Škoda Rapid 1.2 TSI 105PS
https://www.youtube.com/watch?v=AyKqyjEU0Qg

Yani burdan yola çıkarak normal gibi geliyor gerçekten ama içeri sızması bu sesin o iş normal değil işte, ya yalıtımı düzgün yapamadılar yada boşverdiler.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihan;532045
Dediğim gibi İstanbul'a dönmek zorundaydık, yakın zamanda da Antalya'ya gitmeyecektik, bize 1 günde halledilir dediler, tanıdık olduğu içinde güvendik aldık, bakalım garantide hala teyp, sistem arızalı derken? sadece teyp garantiye gitti, sistem arızasından kastınız nedir, aydınlatırsanız sevinirim. Bi de youtube linkindeki ses muadili çoğu marka araçlarda mevcut, bi çok kişi motordan tuhaf ses geliyor diye youtube da paylaşmış seat leon dan tutunda polosuna kadar herkes yaşıyormuş aynı olayı, bende serviste sorduğumda normal dediler. Uğultu konusu da dediğim gibi daha önce hiç çıkmamıştı o ses, dün trafikte dur kalkta oldu ama disk veya balatalardan değil ona eminim, turbodan olabilir dediğiniz gibi onu da soracağım.

Seat Leon ve Polo da TSI araç. Ben bu sesin normal olduğunu sanmıyorum. Belki bu zincir veya supap sesi gibi şakırtı da TSI motorun karakteristik zaafıdır. Uğultu sesi eğer turbodan ise belki anlık zararı olmaz ama turbonun kısa ömürlü olmasına sebep olabilir. Teyp arızasına gelince, üretim bandından her araç kalite kontrol ile çıkar ki bu da aracın daha önce teybinin çalıştığı anlamına geliyor. Yani araç Çek Cumhuriyetinde iken sağlamdır. Ne ya da ne kadar arızalı bilmiyorum ama sistem arızası dediğim elektrik sisteminde veya kablolamada problem var ise tesisat yenilenmedikçe tekrarlayabilir.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Aynı aracı kullanıyoruz güzel günlerde kullanın inşallah.

Bu sesi hiç duymadım. Bu sese normal diyen ile aynı arabadan başkası ile yan yana getirip göstermek lazım.

Çevrimdışı yucelkır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam 1.2 tsı 110 dsg styl 12500 km Yaptım Dediğiniz ses hiç normal değil dahafazla zaman kaybetmeden servise gidin derim ben sonra daha farklı şeylerle karşılaşabilirsiniz teyp çalışmıyor diye tutanak tutmuşsunuzdur inşaallah çünkü araçlar Tüketiciye teslim edilmeden defalarca kontrol edilip öyle teslim ediliyor.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tutanak tutmadık, tutulmasi gerektigine dair bi bilgim yoktu. Dedigim gibi tanidik oldugu icin halledilir dediklerine guvendik. Yarin ses icin gideyim bi servise.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar servise gittim, test aracının kaputunu açtım bide benimkini, sırayla dinledim 2 sinden de aynı ses geliyor. Serviste çalışan arkadaşta emin ol bunda hiç bi sıkıntı yok dedi. Teyp konusunda da hala garantiden gelmesini bekliyorum. Ama ses konusunda aklımda bi sıkıntı kalmadı. Ama Bakırköy de veya civarında oturan bi arkadaş arsa onunla da bi mukayese etmek isterim.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sonunda teyp geldi ge taktirdim. Radyo vs duzgun calisiyor. Ama car tusuna basinca cikan ekranin ayarlar kisminda hic bi secenek cikmiyo. Lastik basinci vs gibi seyleri ayarlamak icin menuye eriarmiyorum. Sizde mevcutmu?

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sayın Cihan bey geçmiş olsun. Nice güzel günlerde kullanın aracınızı. İnanın bana sesi ilk dinlediğimde dizel araç olduğunu düşündüm. Motor karakteri olabilir tabiki. İçerden bu kadar duyulmuyordur muhtemelen.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;535523
Sayın Cihan bey geçmiş olsun. Nice güzel günlerde kullanın aracınızı. İnanın bana sesi ilk dinlediğimde dizel araç olduğunu düşündüm. Motor karakteri olabilir tabiki. İçerden bu kadar duyulmuyordur muhtemelen.

Yavuz Bey arabanın motoruyla ilgili sesler konusunda çokça yazıldı ve yazılanlardan anladığım ayrıca bir servisteki test aracından da kaputunu açıp çalıştırıp dinlememle sesin motorun karakteristiğinden geldiği sonucuna vardım. Teyp sıkıntısı yenisinin gelmesi ile bitti sanıyordum ama bluetooth sıkıntısı çıktı bu seferde, neyse yazılımı güncelleyip onuda hallettiler ama bu seferde arabanın tüm işlevlerini gösteren ayar çekebileceğimiz Car tuşu altındaki özellikler uçmuş. Tekrar gidip düzelttireceğim. Teybi daha önce hiç kullanamadığımdan o sıra test etme şansım olmamıştı. Servistekilerde 3 saatte yapamadılar sonra bi telefon yardımı alıp hallettiler. Artık ne olduysa bi sonraki gidişimde gçreceğiz. Sadece forumdan biri teybin setup tuşu altında teybin yazılımı ve sürümü media codeci benimkiyle aynı mı diye teyit edebilir mi ?

Donanım : H24
Yazılım: 0245

Medya Codec:
2101.0.0.10

yazıyor bende, sizlerde ne yazıyor?

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihan;535527
Yavuz Bey arabanın motoruyla ilgili sesler konusunda çokça yazıldı ve yazılanlardan anladığım ayrıca bir servisteki test aracından da kaputunu açıp çalıştırıp dinlememle sesin motorun karakteristiğinden geldiği sonucuna vardım. Teyp sıkıntısı yenisinin gelmesi ile bitti sanıyordum ama bluetooth sıkıntısı çıktı bu seferde, neyse yazılımı güncelleyip onuda hallettiler ama bu seferde arabanın tüm işlevlerini gösteren ayar çekebileceğimiz Car tuşu altındaki özellikler uçmuş. Tekrar gidip düzelttireceğim. Teybi daha önce hiç kullanamadığımdan o sıra test etme şansım olmamıştı. Servistekilerde 3 saatte yapamadılar sonra bi telefon yardımı alıp hallettiler. Artık ne olduysa bi sonraki gidişimde gçreceğiz. Sadece forumdan biri teybin setup tuşu altında teybin yazılımı ve sürümü media codeci benimkiyle aynı mı diye teyit edebilir mi ?

Donanım : H24
Yazılım: 0245

Medya Codec:
2101.0.0.10

yazıyor bende, sizlerde ne yazıyor?

Merhaba cihan bey sizinle aynı model araca sahibim dediğiniz yere baktım. Sadece donanım H24 diğerleri farklı

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;535564
Merhaba cihan bey sizinle aynı model araca sahibim dediğiniz yere baktım. Sadece donanım H24 diğerleri farklı

Sizde ne yazıyor peki. Onlarıda yazabilir misiniz rica etsem.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;535572
H24
0241
2101.0.0.8

Teşekkür ederim.

Bana tetyp yeni geldiği için sanırım yazılımın sürümleri daha yüksek. Ama bi eksik yüklemişler sanırım. Gidip çözeyim bu durumu.