škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camların açılıp kapanmaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Birkaç gündür aracımın camlarında bir sıkıntı var. Camları açıyorum bir sorun yok ancak  kapatacak zaman düğmeye bastığımda çok az oynama oluyor kapanmıyor. Düğmeye basılı tutunca kalkmıyor ama düğmeye basıp çekiyorum yavaş yavaş kalkıyor. Bazende hiç kalkmıyor. Stop edip yeniden çalıştıyorum o zaman kalkıyor. Birde bu olay herzaman yaşanmıyor. Acaba ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Hayırlı geceler. ..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam mekanizmalarınız yağsız kalmış, halatlar eskimiş ve/veya plastik parçalar aşınmış olabilir, bunlar da cam motorunu zorluyor ve sistemi korumaya alıyor olabilir.Genel olarak elden geçmesi gerekli bence.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sıkıntı benim fabiştede olmuştu sağ ön cam yapıyodu kendiliğinde geçti şimdi ise sol arka camda aynı sıkıntı var kendiliğinden geçmesini bekliyorum:) neden yaptığına dair hiç bir fikrim yok

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıcak havalarda güneşin altında çok kalınca yapıyor soğuyunca düzeliyor

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim sol cam da bazen kapatırken kendiliğinden geri açılıyor. bir kaç defa kapatmaya çalışınca düzeliyor. bunu arada yapıyor. sonra düzeliyor.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şöför camıda tam kapatmaya basınca, yukarı değince aşşağı geri iniyor. Gıdım gıdım en kapalı haline getirene kadar kaldırıyorum yukarı. Sonra kendiliğinden geçiyor. Bu fabisler çok gizemli olmaya basladı.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aynı problemi yaşıyorum. Bugün yağmurdan oluşan damlalar silinsin diye camları indireyim dedim. Sağ cam komple indi sol biraz inip takıldı. Sonra kapanmadılar. Sağ kapıdaki düğmeden sağ camı kapattım ama solda kalan aralıktan omzum ıslandı gelene kadar. :)

Yolda durdum uğraştım, birkaç kere ışıklarda stop edip geri çalıştırdım yemedi. En son sokağa girdiğimde kapandı 1.5 saatten sonra.

Sanırım ısınınca yapışma ve ıslak camın sürtünme direnci yüzünden zorlanınca oluyor.

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Düğmeleri yerinden çıkarın içindeki soketi temizleyin büyük ihtimalle kablolarla düğme arası oksitlenme yapmıştır benim sağ arka cam çalışmadı söktüm sildim temizledim düzeldi.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
anahtarı kapıya tak sonuna kadar çevrili tut kapı açılacak sonra camların hepsi inecek.
sonra anahtarı kapıları kilitlemek için çevir ve çevrili tut kapılar kilitlendikten sonra, camlar kapanacak. bi iki kere yap, sonra kontrol et,
benimde başıma gelmişti, camlar ile ilgili hafızanın silinmesinden kaynaklanıyormuş, bu şekilde yeniden programlıyoruz.
genelde kontağı çevirdikten sonra ikaz lambalarının sönmesini beklemeden motor çalıştırıldığı için olurmuş. bunu da bi dene derim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. numaralı şüpheli ''düğmeler'', 2 numaralı şüpheli ''düğme soketi'' bu durumda...korozyon sebepli geçirmeme yapıyor bu duruma göre...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)