škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15.000 km bakımını yaptırdım memnunmuyum emin degilim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berkay1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Spaceback model arabamın 15.000 km bakımını yaptırdım karşılayan arkadas cok ilgiliydi onu bir kenara ayırıyorum ama insanın canını sıkan şeylerde oldu merak ediyorum basına gelen var mı?  Bakım bitti arabayı aldım telefonla konusurken telefona sesim gitmemeye basladı 8-10 kere denedim gidip geliyordu geri döndüm hemen sans eseri ustanın yanında olmadı o biraz sinirimi gerdi sonra genel ortalama yakıt tüketimi 5.0 di 2.bölümden bahsediyorum yani bir baktım orası 3.4 e düştü 4.2 oldu simdi de 6 da sorum su ben mi yanlış biliyorum cunku usta o olabilir uygun kullanmıssınız düşmüş dedi ama benim mantığımda sunu diyor sen 15.000 km yapıyorsun onun ortalaması 5.0 oluyorken 100 km gidince 3.4 e düşmez veya cok hızlı gitsende 6 ya cıkmaz fikri olan bir fikir söylerse sevinirim kendimden süphe ediyorum :)
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2015, 13:20:35 Gönderen: Berkay1907 »

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ değiştiği için tüketim düşebilir.

Ne kadara yaptılar bakımı

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracı bakıma bıraktığınızda ortalama tüketim değerini sıfırlamadan bıraktıysanız.onlar sıfırlayınca 3.4 e düşmüş olabilir.şunu anlayamadım .siz 15.000 in ortalaması 5.0 diyorsunuz.15.000 boyunca hiç durmadınızmı?ortalama değer.o günki kullanım şartlarınıza göre oluşan değerdir.ve her seferde değişkenlik gösterir.ş.içinde 6-7 olur uzun yolda 4-5 olur .yani 15.000 diye bir ortalama olmaz bence.saygılar.

Çevrimdışı _Şkoda_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;531466
aracı bakıma bıraktığınızda ortalama tüketim değerini sıfırlamadan bıraktıysanız.onlar sıfırlayınca 3.4 e düşmüş olabilir.şunu anlayamadım .siz 15.000 in ortalaması 5.0 diyorsunuz.15.000 boyunca hiç durmadınızmı?ortalama değer.o günki kullanım şartlarınıza göre oluşan değerdir.ve her seferde değişkenlik gösterir.ş.içinde 6-7 olur uzun yolda 4-5 olur .yani 15.000 diye bir ortalama olmaz bence.saygılar.

galiba yanlışınız var, hatırladığım kadarıyla ikinci ortalama ya 10.000 km ortalaması veya 99 saat veya gün(tam emin değilim) ortalaması, hangisi daha önce dolarsa.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasımda ikinci bakıma girmem gerekiyor araç 18 binde. 30 bin yerine yine 15 bin bakımı  yaparlar mı

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;531492
Kasımda ikinci bakıma girmem gerekiyor araç 18 binde. 30 bin yerine yine 15 bin bakımı  yaparlar mı
Her iki bakımın da farkı yok. Sadece yakıt filtresi 30binde değişiyor.

Çevrimdışı Berkay1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sistemde gördugunuz ortalama yakıt tüketimi 1 günlük veya daha kısa sureli olan orada 2 bölümse arabanızın o anda kac km ise 15.000 se veya 12.000 se o kmde yaptığınız ortalama oluyor dogal olarak 2.kısımda ki ortalamanın cabuk degiskenlik gösteremez hele büyük bir degiskenlik hiç gösteremez

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 numaralı sıfırlanmayan gösterge bildiğim kadarıyla ortalamaları 1  numaraya göre daha uzun aralıklarla alıyor ancak öyle 10.000km falan  değil zira aracım 3000km' de ve 2 numaralı ortalama da değişiyor  sürekli. 10.000km' de bir ortalama alıyor olsa şu anda 15lt/100km falan  göstermesi gerekirdi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;531520
Her iki bakımın da farkı yok. Sadece yakıt filtresi 30binde değişiyor.

Bakım fiyatı fark eder mi 15 ile 30 arasında

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Periyodik bakımda;
Yağ
Yağ filtresi
Polen filtresi
Hava filtresi
Karter tapası
değişir. Ayrıca her iki periyodik bakımda bir kez yakıt filtresi değişir. Fiyat farkını sadece yakıt filtresi değiştirir.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: _Şkoda_;531473
galiba yanlışınız var, hatırladığım kadarıyla ikinci ortalama ya 10.000 km ortalaması veya 99 saat veya gün(tam emin değilim) ortalaması, hangisi daha önce dolarsa.

Toplam sürüş hafızası, herhangi bir sayıdaki münferit sürüşlerden toplam 19 saat
ve 59 dakikalık veya 1999 km'lik sürüş mesafesine () veya 99 saat ve 59 dakikalık
veya 9999 km'lik sürüş mesafesine () kadar olan sürüş verilerini toplar.
Öngörülen değerlerden birisi aşılırsa, hafıza silinir ve hesaplama yeniden başlar.       ben hiç bişe anlamadım :))anlayan bir arkadaşımız teyid ederse sevinirim.hangisini kaydediyor :))

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok karışık bir açıklama ama benim 2700 civarı iken silinmişti ama zaman olarak ne kadardı hatırlamıyorum

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;531638
Toplam sürüş hafızası, herhangi bir sayıdaki münferit sürüşlerden toplam 19 saat
ve 59 dakikalık veya 1999 km'lik sürüş mesafesine () veya 99 saat ve 59 dakikalık
veya 9999 km'lik sürüş mesafesine () kadar olan sürüş verilerini toplar.
Öngörülen değerlerden birisi aşılırsa, hafıza silinir ve hesaplama yeniden başlar.       ben hiç bişe anlamadım :))anlayan bir arkadaşımız teyid ederse sevinirim.hangisini kaydediyor :))
Yakit Ortalaması 2 hesabı yaparken; sürüş zamanı 2 ve yapılan yol 2 değerleri de dikkate alınır.
Eğer sürüş zamani 2 değeri 99 saat 59dk yi geçerse 00:00 olacaktır.  Bununla birlikte yakıt ortalaması 2 değerinde 0 lanir ve yeniden hesaplama başlar. Rapid 2013 de bu şekilde.  Siz istemeseniz de bir süre sonra ortalama tüketimi 2 değeri kendiliğinden 0 lanir ve yeniden hesaplama başlıyor.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
erkan bey benim aracı eşim kullandığı için.ben ne zaman fırsat bulsam kontrol edip sıfırlıyorum.sadece kitapcıkta yazan bilgiyi paylaştım .ilginiz için teşekkür ederim.