škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışa Hazırlık, Lastik ve Paspas önerisi Lütfen.

bilen · 52 · 17866

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fotodaki nokian 195 69 r15, wr serisi, uretim tarihi 2008 ve 6 kis ta en az  50bin km kullanildi, dogru basincta kullanim ve dogru saklamada daha cok isimizi gorur... evde 3 arac icin 3 degisik marka kislastigi var, en eskisi be en fazla km yapilan nokian ve hepsinden iyi duruyor...
Internet sitelerinden alisveriste gonderim tedarikcinin depoda  ise iyi, en azindan onlar dogru kosulda sakliyorlardir...
Ama bazi firmalarin deposunda dogru mu istifleniyor, nem sicaklik nasildir, bilemeyiz aslinda.. eger tertibat yok ise, dik sekilde ust uste koyamazlar mesela...
Bir de lastikciye gidiyorum, 1 lastik alacagim, adam 5 dakika diyor depodan getirtiyor.. magazada ok ama depoda kimbilir nasil...
Tavsiyem, hangi markayi alirsaniz alin, dogru basincta, kitapcikta belirtildigi gibi kullanmaniz... omrunu gercekten uzatir...
En cok hosuma giden lastikci de lastik basincini bana soran lastikci..
Bu arada ukraynada yasiyorum, son 5 yil rusya belarus ukrayna arasinda geciyor.... biraz kisla fazla iciceyiz...

Fotoyu yukleyemedim ((((
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2015, 18:18:22 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İki kış boyunca İstanbul da " Nokian 205/55 R16 91H Nokian WR A3 " kullandım, daha önceki aracımda da yazlıklarını kullanmıştım, hamur olarak yumuşak ve dişli lastikler, karda çok memnun olduğumu söyleyebilirim fakat hafif ıslak yolda, yeni yağmış yağmur sonrası patinaja çok meyilli, aynı zamanda bu gibi durumlarda frenleme de çok önemli bir kaç defa ABS nin devreye girdiğini biliyorum, bu gibi durumlara dikkat ederseniz sıkıntı yaşamazsınız, karar sizin.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Nokian lastik siparişimi verdim, kargoda yakında gelicekler. Hepsiburada dan aldım ve 50 tl bonus geldi..

Kliksa sitesinde de 4 lastik kapında değiştirme ücretini 75 TL ye yapıyor. Belki onu da oradan alırım ve lastikci filan gezmem diye düşündüm.

Hepsiburada dan tarz marka skoda octavia paspaslar aldım. Fiyatı biraz fazla ancak havuzlu oluşu vede yorumlarının iyi olması dolayısı ile tercih ettim. Bakalım nasıl birşey gelecek.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Doğru bir şeçim yapmışsınız. Aşağıda verdiğim iki kış lastiği testinde Nokian 'ın 2. ve 3. olduğu görülüyor.Birde 6. olduğu test var ama olsun.

Zaten kış lastiği başlı başına çok faydalı. Her marka iş görür...

Auto Zeitung (DE) 2014 – 205/55 R16

1-Continental WinterContact TS 850
2-Goodyear UltraGrip 9
3-Nokian WR D3
4-Dunlop SP WinterSport 4D
5-Michelin Alpin A4
6-Pirelli Winter Snow Control Series 3
7-Vredestein Snowtrac 5
8-Toyo Snowprox S94
9-Hankook Winter i cept RS
10-Bridgestone Blizzak LM32
11-Kumho KW23

Auto Express (UK) 2014 – 205/55 R16

1-Continental WinterContact TS 850
2-Nokian WR D3
3-Goodyear UltraGrip 9
4-Uniroyal MS Plus 77
5-Michelin Alpin A4
6-Dunlop SP WinterSport 4D
7-Pirelli Winter Snow Control Series 3
8-Hankook Winter i cept RS
9-Vredestein Quatrac Lite
10-Goodyear EfficientGrip Performance

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda Özaydın ı silivri yönünde geçince viking bayisi var viking snowtech II alabilirsiniz continental üretimi ts 850 ile aynı kaliteye sahip fiyatları ciddi uygun bende kışlık snowtech II yazlık citytech II var mesela yazlıklar 185 60 14   100 tl den aldım yaza girmeden snowtech II 2013 te kışlık lastiklerde ıslakta en kısa 4. Kuru zeminde 1. duran lastikti. Michelin alpin in üzerinde. İletişim sayfasına bakarsanız continental merkezin bilgileri var
Zaten yukarıda continental ts 850 yi en üstte görüyoruz google da ts 850 nin ve viking snowtech II nin resimlerini yanyana getirirseniz direk göreceksiniz benim kışlıklar fransa fabrikasında yazlıklar portekiz fabrikasında üretilmiş üretim yılları aldığımda hep 2 -3 aylıktı taze lastikti. Biz arkadaşlarla çevremizde 20 takıma yakın lastik aldık herkes çok memnun kaldı. Montaj balans dahil hatta ben yazlıkları bu fiyata 6 taksitle aldım :)

http://www.viking-lastikleri.com.tr/servis/bayileri.html
http://www.viking-lastikleri.com.tr/iletisim.html

« Son Düzenleme: 23 Eylül 2015, 22:27:22 Gönderen: trio »

Çevrimdışı gercekefe

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Petlas 225/45 R17 SnowMaster bayisinden satın aldım. henüz araca taktırmadım. geçen sene bir arkadaşımın aracında da aynı marka takılıydı karda kullanmıştım, çok profesyonel değilim ama bence başarılıydı. fiyat olarak da iyi 240 tl. bu lastiklerle ilgili olumsuz bir yorum da duymadım.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2015, 14:13:47 Gönderen: gercekefe »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün Bim mağazasında üstü kumaş altı sert plastikten çıt çıtlı paspas var gördüm baya kalite ama benim octiye uyar mı
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octi orj kauçuk paspas liste fiyatı 165 TL. Skoda Yükselen (ist-yenibosna) bayisinden 140a aldım. Düşünen arkadaşların bilgisine...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;536228
Octi orj kauçuk paspas liste fiyatı 165 TL. Skoda Yükselen (ist-yenibosna) bayisinden 140a aldım. Düşünen arkadaşların bilgisine...
Aboov bu ne yahu uçmuş skoda,audi paspas  bile ancak bu kadar yapar.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;537050
Aboov bu ne yahu uçmuş skoda,audi paspas  bile ancak bu kadar yapar.
Walla adamlar doğuşun bize gönderdiği fiyat bu diyo.arkasına bile dönüp bakmıyo.ister alma ister alma,yani tam bir vw modu...

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;536221
Arkadaşlar bugün Bim mağazasında üstü kumaş altı sert plastikten çıt çıtlı paspas var gördüm baya kalite ama benim octiye uyar mı

http://www.hepsiburada.com/tarz-skoda-octavia-3d-havuzlu-special-paspas-seti-2006-2012-p-OTELF17466

3 ay önce aynı ürünü 100 küsür TL ye almıştım, fiyatı arttırmışlar. Ama çok memnunum tavsiye ederim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;537065
Arkadaşlar benim octi 2005 a5 bu 2006 kasa aynı uygundur herhalde değil mi?
http://www.kliksa.com/urun/tarz-skoda-octavia-3d-havuzlu-special-paspas-seti-20062012-/902092372?utm_source=go&utm_medium=aggregator&utm_campaign=10304

Bu ürünü sipariş geçeceğim arkadaşar 2005 model octi ile fark yoktur sanırım