škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Neden yandığını bilmediğim arıza lambaları?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 2011 model 1.6 TDI Ambiante Dinamic Fabiş sahibiyim aracım 65bin km de.

Aracımın ilk sahibiyim bakımlarını eksiksiz gününde yaptırmaktayım.Her yıl uzun yola çıkmakta ve sıkıntısız yolculuk yapmaktayım ama bu yıl yola çıktığımda yolculuk esnasında (ön ısıtma bujileri turuncu yay'a benzeyen bir lamba) yanıp sönmeye başladı aracı sağa çekip kapattım tekrar çalıştırdım ve lamba söndü yolculuk esnasında iki defa bu olayı yaşadım.

Başka bir yolculuğumda ise aracın akü lambası yandı tekrar aynı işlemi yaptım ve söndü.

Yine başka bir yolculuğumda ise bir kere (motor kontrol sistemi arızası (EOBD)) yanıp sönmeye başladı ve yine aynı işlemi yaptım bir daha'da yanmadı.

Aracımı hor kullanmam yakıtımı da genelde hep shell' den alırım ama ben önceki araçlarımdada yaşadığım sorunları düşünerek sanki proğram atılması gerektiğini düşünüyorum sizce bunun nedeni ne olarabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Isitma bujileri fren lambasi bozuldugunda da yaniyor.  Fren lambasi yaniyor mu onu kontrol edin.
Araci bilgisayara baglatip arizalari lni sistemden görmek en iyisi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aküyü de mutlaka kontrol ettirin zira bu tarz sıkıntılar forumda daha önceleri de paylaşıldı ve çok genel olarak sonucu akü değişimi oldu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fren lambaları yanıyor.Ama aracı çalıştırdığımda 1-2 saniye kadar akü lambası yanıp sönüyor.Akü hiç değişmedi.Teşekkürler Uğur bey.

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;530813
Fren lambaları yanıyor.Ama aracı çalıştırdığımda 1-2 saniye kadar akü lambası yanıp sönüyor.Akü hiç değişmedi.Teşekkürler Uğur bey.

Aküden kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı araç bende de var. Haziran başı aynı sorun bende de başladı. Kızdırma bujisi ışığı yandı sonrasında motor arıza ikazı verdi. araç çekişten düştü vs.. Uzun araştırmalarım sonucu EGR değişti. Sadece parça 1.485,00 TL. 3 servise gittim gösterdim. Hepsinin ortak söylediği bu sene mayıstan sonra bu arıza patlaması yaşanmış. Adamlar bile şaşkındı. Şu an araçta bir sıkıntı yok. Umarım sizin ki EGR değişimi gerektirmez.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın çekişinde sıkıntı yok.Ama araç yüklü iken ara sıra yokuş yukarı çıkarken bayılmalar oluyor. EGR arızaları bildiğim kadarıyla düşük kaliteli akaryakıt ve devirsiz araç kullanımında oluyor.İnşallah EGR felan değişmez bide onla uğraşmayalım.:)