škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.0 ilk 40 km/s ye çıktığında pedaldan bir ses geliyor kaynağını bilen var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla bu sesi ben hiç düşünmemiştim. arabadan bi takır tukur sesler geliyordu aşağıdan takımlardan da genelde ben bir parça çıkmış yerinden sallanıyor sanıyordum. ama sadce belli hızda geliyordu bu ses. demek ABS miş.

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sesten dolayı servis kavrama değişimine yönlendirdi [emoji55]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cakabey05;535684
Arkadaslar bu ses 3. Vitesten 4.vitese geçerken tel gerilme sesi gibi bir ses çıkarıyor ve bunu pedalda hissettiriyor. Beni huzursuz etti. Servise gittiğimde soracağım. Ayrıca hala 5.0 lolipop kullanmama rağmen mirorlinki eşlestıremedım. Ayrıca 4.2de kişi resimleri görünürken artık görülmüyor sinir oldum...
Aynen bende de 3. Vitesten 4. Vitese geçerken bu sesi duyuyorum ve bunu gaz pedalinda hafif hissediyorum

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Musti565;627720
Aynen bende de 3. Vitesten 4. Vitese geçerken bu sesi duyuyorum ve bunu gaz pedalinda hafif hissediyorum
Normal bir ses absden kaynakliymis ilk 40 kmde abs kendini kontrol ediyormus.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kerem Özgür;529876
Selamlar fabia 1.0 aracım var 1550 km'de,ilk çalıştırıp 40 kilometre hıza çıktığımda pedalların oradan sadece bir kez tık diye bir ses duyuluyor kaynağını bilen yada aynı şeyi aracında gözlemleyen var mı?

Ayrıca şuan yakıt tüketimim 1550  km'de ortalama 6 lt.1.0cc kullanıcılarından yorum bekliyorum..
merhaba
kerem bey benimde aracım 1.0 75bg 2015 fabia 3 aracımda yaklaşık eğimin %30 olduğu yokuşlara 100 ile 120 km hız ile girdiğimde aracımda 2 kişi hafif bagaj dolu yokuşu70-80 ile aracım zor tamamlıyor birde aracım geri vitese bazen zor geciyor arabadaki trim seslerinden bahsetmiyorum bile sizde bu sorunları yaşıyormusunuz şimdiden teşekkür ederim sağolun

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracimi 1 yildir kullaniyorum ve bu sesi ve pedalin altinda bir bosluk yapip geri gelmesini son 1.5 aydir hissediyorum. Pedalin altinda bir parca yerine oturuyormus gibi hissettiriyor. Vites gecisleri ile alakasi yok tam gaz hizlanirken de 40km gecince yapiyor. İlginc olan kisim ben bu sesi nasil oldu da 11 ay boyunca duymadim yeni duyuyor ve hissediyorum?. Normalde aracima cok dikkatliyimdir ve en ufak sesleri duyarim incelerim. İlginc geldi. Fabia cok net soyleyebilirim ki sinifi icin Trim sesi en az araclardan. Belli 2-3 kronik haricinde gayet oturakli ve tumleşik bir arac, zangir zungur oynayan singirdayan bir parcasi yok gayet tok bir araç.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o sol önden gelen ses yok mu ah o ses, onu bir çözsem cillop gibi olacak [MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;628278
o sol önden gelen ses yok mu ah o ses, onu bir çözsem cillop gibi olacak [MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]
Sol onden nasil bir ses geliyor acaba ?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;628373
Sol onden nasil bir ses geliyor acaba ?

hocam sol ön havalandırma ızgarasının içinden geliyor gibi ama çözemedim işte. zırıltı şeklinde geliyor, sesin gelmesi için yolun hafif titreşim vermesi bile yeterli oluyor. ızgaranın sol tarafındaki konsol çıkıntısına bastırınca ses kesiliyor ama.

silikon spreye boğdum oraları ama tam yerini bulamadığım için hala çözemedim.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;628389
hocam sol ön havalandırma ızgarasının içinden geliyor gibi ama çözemedim işte. zırıltı şeklinde geliyor, sesin gelmesi için yolun hafif titreşim vermesi bile yeterli oluyor. ızgaranın sol tarafındaki konsol çıkıntısına bastırınca ses kesiliyor ama.

silikon spreye boğdum oraları ama tam yerini bulamadığım için hala çözemedim.
hocam bir bakarmısın aracının sol sinyal kolunda aracın şasi numarası yazan plastik etiket varmı eğer varsa onu çıkar zırıltı sesi kesilecek eğer düzelirse dua edersin bana ama sonucu yazmanı rica ediyorum

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;628394
hocam bir bakarmısın aracının sol sinyal kolunda aracın şasi numarası yazan plastik etiket varmı eğer varsa onu çıkar zırıltı sesi kesilecek eğer düzelirse dua edersin bana ama sonucu yazmanı rica ediyorum

hocam şu ana kadar böyle bir şey fark etmedim ancak işten çıkınca bakıp haberdar edeceğim. gizli bir yerde mi duruyor?

Düzeltme: dayanamadım gittim arabaya baktım öyle bir etiket yok. ki sizin dediğiniz motor yağ tarihinin yazıldığı gibi bir etiket sanırım.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 15:45:59 Gönderen: coxcomb »

Çevrimdışı Winterzhi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben geçen sene gösterdim bunu servise. Teknik personel ile baya turladık detaylıca inceledi, elektro mekanik takviyeli direksiyonun manevra modu seviyesini dusurmesinden kaynaklandığını belirtti. Takviye parçasını zaten direksiyonun hemen altında görebilirsiniz, sesin oradan geldiğini, 3 kademeli manevra modunun bulunduğunu, 40 km asildiginda direksiyonun sertlesmesi için 1 kademeyi kapatıldığını iletti.

Dogru yanlış bilmiyorum, sesin tam nereden geldiğini de kurcalamadim doğrusu. Bu işten anlamam ama aklıma yattı.

Bir de 160 180 civarı kademe kapatiliyormus benzer bir ses o hızlarda da duyulur dedi ama çok çok nadir 160 yaptığım için hiç fark etmedim. O hızlara ulaşan var ise bir dinlesin derim.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mesai arkadaşlarımda Volkswagen Polo ve Renault Clio var Bunlar 2016 ve 2015 model araçlar. Hiçbirinde bizde gelen ses yok. Bazen bizim fabia ların Çok kalitesiz üretildiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;628395
hocam şu ana kadar böyle bir şey fark etmedim ancak işten çıkınca bakıp haberdar edeceğim. gizli bir yerde mi duruyor?

Düzeltme: dayanamadım gittim arabaya baktım öyle bir etiket yok. ki sizin dediğiniz motor yağ tarihinin yazıldığı gibi bir etiket sanırım.
yok hocam plastik zaten direk aracın şasi nımarası yazıyor eğer yoksa başka sebeplerden olabilir inşallah sorunu çözersiniz ama mahallesef bizim fabialarda trim sesi biraz fazla artık kafaya takmamaya çalışıyorum yapacak bişey yok

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;628407
Mesai arkadaşlarımda Volkswagen Polo ve Renault Clio var Bunlar 2016 ve 2015 model araçlar. Hiçbirinde bizde gelen ses yok. Bazen bizim fabia ların Çok kalitesiz üretildiğini düşünüyorum.
kesinlikle katılıyorum