škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza sonrasi pert kriterleri?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, yaklaşık 3 saat önce bir kaza yaptım.
Sağımda bir aracı takip edeyim derken aniden önümde duran araca çarptım ama nasıl oldu anlamadım öndeki 3 hava yastığı açıldı ve önden kaput, tampon vs çöktü... Görüntü itibariyle kötü görünmüyor ama bir arkadaş hava yastığı açıldığına göre saşeye temas etmiş olabilir perte çıkabilir dedi. Bunun normali nedir? Gerçi eksper karar verecek biliyorum ama 3 hava yastığı ön tampon, farlar, kaput vs masraf ne kadar olur ki?
Teşekkürler

Çevrimdışı Lostarmy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun, daha beteri olmasın,
perte çıkacagını zannetmiyorum, hasar ise 7-8 bin tutar gibi,

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun allah beterinden korusun. Hava yastıkları g sensörü ile kontrol ediliyor sanırım. O yüzden Şase ile ilgisi olamaz.
Hava yastıkları fiyati artirir tabi ama pert durumu olmaz anlattıklarını göre.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceden bir söylem vardı airbag açılırsa araç perte çıkar diye. Yerine göre doğru ama her zaman da böyle olmayabiliyor. Hasar miktarına göre eksper ne derse artık. Bu arada geçmiş olsun Allah beterinden korusun

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

Detaylı parça listesi çıktıktan sonra ancak karar verebilir uzman.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Airbaglerin şaseye temasla hiçbir alakası yok. Anladığım kadarıyla çamurluklarda açma bile yok. Masrafı görmeden bilemem ama %80 perte çıkmaz.

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hepinize teşekkürler, bakalım bugün dosya açıldı eksper bekliyoruz. Normalde perte çıkma ihtimali daha yüksekmiş ama engelli aracı (ötv indirimli) olduğu için perte çıkarmamak için uğraşır sigorta şirketi dediler.
belli olunca haber ederim inşallah

Çevrimdışı Lostarmy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kusura bakmayın birkaç gündür giremedim.
Servis tamir masrafı olarak 27bin TL liste çıkarmış, eksper dosyasını hazırlayıp gönderecek kasko şirketime. Bu hafta içi belli olur dediler pert/tamir kararı bakalım...
Resim yüklemek istedim de boyut büyük dedi. İlk fırsatta boyutları küçültüp eklerim inşallah...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hasar tutarı, arç bedelinin %50'sini geçerse pert edilir. Servis+ exper faturayı şişirirse, hafif hasarlı araba bile pert olur..(örn. Sizin araba...27000 liralık şişirme tutar bence)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bôyle bir durumda aracın perte çıkarılması (masraf örneğin %40 civarında olsa dahi) araç sahibi için daha mantıklı değil mi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mersayan;529064
Kusura bakmayın birkaç gündür giremedim.
Servis tamir masrafı olarak 27bin TL liste çıkarmış, eksper dosyasını hazırlayıp gönderecek kasko şirketime. Bu hafta içi belli olur dediler pert/tamir kararı bakalım...
Resim yüklemek istedim de boyut büyük dedi. İlk fırsatta boyutları küçültüp eklerim inşallah...
- http://www.hizliresim.com sitesine yükleyin resmi
- Sağ-alttaki noktalı kısımdan ayarları; ayarlardan da yeniden boyutlandırı seçip orta (500px) seçeneğini seçin
- Yükleme bitince forumlar için başlıklı linki kopyalayıp buraya yapıştırın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin ilk çıkardığı rakamdan sonra sigorta şirketi pazarlık yapıyor daha aşağı çekiyor rakami. Pert olması için aracın %50 hasar da yetmiyor. Bazı policelerde %70-80 hasara kadar onarim yapabiliyorlar. Tabi sigorta sirketi burda en kazançlı nasıl çıkacak öyle yapıyor. 60 70bin civarı bir değere sahipse aracınız çok büyük ihtimal onarim yapacaklar.
Pert olabilme durumunda da sigorta şirketler uyaniklik yapıyor.  Araç bedelinin tamamını veya poliçede yazdığı miktari ödemeyi istemiyor. Daha az odeme veya onarim gibi teklifler sunuyorlar.
Tekrar geçmiş olsun. Önemli size bişey olmaması. Araba dediğin demir yığını.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle gecmis olsun. Pert durumu tamamen sigortanin kar-zarar durumuna bakiyor. Yetkili servise cektirmeniz iyi olmus fiyati yuksek tutarlar perte cikma ihtimali daha yuksek olur. Hasarinizin buyuk kismi gogus ve airbagler. Cikan 27 milyar faturanin 2.5-3 milyari farlar, 1-1.5 milyari on panel 1 milyari kaput 1 milyari da tampondur tahmini. Geri kalan butun tutar gogus ve airbagler. Gogus cok pahali 10-15 milyar civari tutuyor. Aracin sanirim kasko degeri 35 milyar civaridir 27 milyarlik hasari pazarlik etseler etseler 23-24 e cekerler. Arabanin hasari da yuksek olmadigi icin pert halde satisina da 14-15 isteyecekleri icin perte cikartmak kaskonun hayrina gozukuyor ama ben bilmem exper amcayla kasko bilir :)