škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb Alma Kararı: Karşılaştırmalar, İzlenimler, Yorumlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Guneralp

• SUPERB III
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatsoylu;533642
Arkadaşlar,

Bir de dünkü test sonrası bayi yetkilisi Orçun Bey'le aramızda geçen bir muhabbet hakkında sizin görüşlerinizi almak .....

Ben %90 uzun yol yapan ve uzun yolu da genelde 120-130 km/h hızlarda hız sabitleyici ile yapan birisiyim. Hafta sonları sadece şehir içinde biniyorum, o da tam şehir içi/sıkışık trafik falan değil yani...

Orçun bey dedi ki, "hocam siz dizel düşünün yine ama 1.4 150bg ACT motoru da bi araştırın. Hele ki şehir dışı çok kullanıyorsanız, sabit hızlarda 2 silindire düşünce, yakıt ortalaması 5 civarı olur, dizeli aratmaz size. Ama sessiz, 150bg-250tork, daha az bakım maliyeti, daha sorunsuz bir aracın olur"
.......
Sizler ne dersiniz, yorumdan ziyade gerçekten kullanan arkadaşlar, sizin gerçek tecrübelerinize çok ihtiyacım var. dizel sesinden bıkmış birisi olarak, benzinli deyince bende bir heyecan oldu, kalp atışlarım değişti, yoksa ben de mi huzura erecem diye bir mutluluk gülümsemesi oturdu yüzüme... Ama sonuçta 110000 verip, bir de acayip bir ortalama görüp kalpten gitmek de istemiyorum :) Ne dersiniz, ayda 2000km (yılda 22-25 bin km) yol yapan birisine dizelden vazgeç, pişman olmazsın ACT ile dermisiniz (Sabit hızla %90 uzun yol yapan birisi olduğumu unutmayın :))

Lütfen değerlerinizi paylaşın benimle, hem dizel, hem benzinli (hatta mümkünse uzun yolları)...

Saygılar herkese... :)

Merhabalar,

15 Ağustos tarihinden bugüne 1.4 150 hp Style + 5 ek özellikli Superb kullanıyorum. Sizin gibi şehir dışı yılda 12-15.000 km yapıyorum.  
2.0 TDI Audi A3 sportback kullanıyordum. Ancak dizel sesi ve konforu, iç genişliği yeterli değildi, 4 kişilik bir aileyiz.

Uzun yol Sapancaya haftasonları gidiyorum ve gerçekten yakıt açısından örnek verilen Passat dan farkı yok, 5,5-6 litre 120-130 km. Şehiriçin de çok farkediyor.
Şu ana kadar 2390 km yaptım. 1000 km uzun yol, gerisi şehiriçi olmak üzere ortalama 8,7 lt. gösteriyor. Ortalama hız 29 km..kullanım süresi 82 saat. Yani aşırı şehiriçi sıkışık trafik ağırlıklı bir ortalama sizi yanıltmasın.  Gerçekten şehirdışında bir depo ile en az 1000 km. rahat yapar.
Dizel mi benzin mi, karar sizin..
Saygılarımla.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cevap vererek bilgi paylasan tum arkadaslara tesekkur ediyorum. Zannederim dizel tuketim, benim focustan 0.5-1 litre daha az olacak(4-4.5). Ama benzinde de 5 litre falan biraz hayal. Sanki gercekci dusunursek benzinde en iyi ihtimal 6-6.5 olacak.

Dizele devam mi edecegiz yoksa :(

Cevaplari hala takip ediyorum. Gercek degerlerinizi paylamaniz dileğiyle, takipteyim :)

Saygilarimla...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık 20000 km yapıyorsanız dizel farkını çıkarırsınız. yatırımı baştan yapıp 3-4 senede geri alacaksınız. dizel focustan sonra benzinli süperb size biraz maliyetli görünebilir. ama aracın sessizliği gibi konularda 1.4 tsi motor çok başarılı. performansa değinmiyorum bile. 2.0 dizel passat 8.7 sn hızlanma ve 218 km son hız sunarken 1.4 tsi 8.6 sn hızlanma ve 220 km son hız sunuyor. 1.6 dizelde durum daha kötü.
 benzinliye 5.5 6 litre tükettirecek kadar dikkatli kullandığınızda dizel 4.5-5 litreleri bulur aynı güzergahta. farkı ve yakıt fiyatını hesaplayın, bakım maliyet farklarını hesaplayın km hesabınızı yapın ve karar verin.

Çevrimdışı tudor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi dsg sipariş eden varmı? ben style paket+xenon+kararan dikiz ayna+elektrikli bagaj kapağı 110-115 bin arası fiyatlar aldım. bana yüksek geldi. varmıdır daha uygun fiyatlı olanları acaba?

Çevrimdışı The DarQue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben verdim fakat SuperB III 1.6 DSG Otomatik-prestij paket.arabayı 2-3 güne teslim alıcam bir aksilik çıkmassa..115 bin fiyat çektiyseler sana,  3bin daha ver prestij paket al.onu veren 3 bin daha verir hemde full araba kullanırsın

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı konfigürasyon için bayiler arası 5 bin TL fark oluyor mu? Ben TSİ+prestige+dsg için 1000 tl indirim alıncaya kadar göbeğim çatladı. Araç kasım başında gelecek inşallah.

Yeni araç, talep çok, distribütör indirim payı vermiyor ayağında bayiler.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba bilal bey

Tsı DSG için ne fiyata anlaştı nız opsiyonlar neler şimdiden hayırlı olsun

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
TSI+DSG+Prestige pakete ilave olarak metalik renk ve adaptif hız sabitleme aldım. Liste fiyatı 112.800 idi, 111,500 + koltuk koruma hediye anlastık. 2000 kaparo verdim.

Bayinin kendi siparişine yazıldım. Kurlarda beklenmeyen yükselme olursa siparişi iptal etme hakkım var.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
19 inç jantlar ve sunroof da dahil mi? yoksa jantlar 18 ile mi ve sunroofsuz mu bu fiyat?

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;535136
19 inç jantlar ve sunroof da dahil mi? yoksa jantlar 18 ile mi ve sunroofsuz mu bu fiyat?

standart 18" jantlar var, sunroof almadım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın. kazasız belasız. dsg ile acc ve front assit araba harika olacak.
 front asist gece benim fark etmediğim motorsikleti farkedip anayolda yavaşlattı aracı. bu bile yeterli. acc ile de yakın takip alışkanlığımdan kurtuldum.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;535183
Güle güle kullanın. kazasız belasız. dsg ile acc ve front assit araba harika olacak.
front asist gece benim fark etmediğim motorsikleti farkedip anayolda yavaşlattı aracı. bu bile yeterli. acc ile de yakın takip alışkanlığımdan kurtuldum.

teşekkürler, siz de kazasız belasız, güle güle kullanın inşallahç

Çevrimdışı tudor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün sakarya skoda bayi lde superb test surusu yaptim. Ancak arac manuel oldugu icin zevk alamadim. Ellerinde beyaz superb stlye+xenon+kararan dikiz ayna+elektrik bagaj kapağı 112 bin dedi. Benim golf 6 icin millet 47 verirken bunlar 42 dedi. Anlayacaginiz iyice tok satıcı olmuslar vw den beter sanki. Ne indirim var ne bise gorende mercedes bmw satıyor sanir. Gittim insignia 1.6 dizel otomatigi test surus yaptim ki bence daha guzeldi surusu konforu. Skoda şımarmış arkadaş. Arac ici genis olmasa yuzune bakmayacamda. Birde milleti kandirdilar yeni kasalar eskisinden %10 en fazla pahali olacak diye yalann.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sn Tudor;

Skoda'nın satış; takasta insafsız tutumu ve söylediğiniz birçok detaya katılıyorum. Fakat 'araç geniş olmasa yüzüne bakmayacağız' eleştiriniz bence yerinde olmamış... Daha iki gün önce Alman otomobil tasarımcıları tarafından 2015 yılının (tüm araçlar içinde) en başarılı tasarımı kabul edilmiş ve En iyinin iyisi ödülü almış... Ayrıca ben 1700 km'dir kullanıyorum...kullanımı, konforu, yakıt tüketimi, iç genişli, donanımları, teknolojisi, yol tutuşu ve rüzgar sesindeki başarılı işçiliği bence 4 4'lük...

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda yeni kasa octavia ve superb'le tasarım olarak öncekilerden daha iyi. Şahsen ben önceki kasa superb'i beğenmezken yeni kasayı hem tasarım hem de fonksiyonalite olarak beğendim ve alma isteğindeyim.

Benim gibi birçok kişi talep edince tabiki satıcı da fiyatı artırıyor. Önceki kasada aynı konfigrasyon için superble passat arasında 20-25 bin arası fark varken şimdi max 17 bine düştü. Gittikçe passata yaklaştırıyorlar.

Donanım olarak passattan artılarının olması superb için avantaj. Sonraki süreçte fiyat olarak passata ne kadar yakın olursa talebin passata kayacağını düşünüyorum.

Keşke şu superb doğuşta olmasaydı da passatın ayağını sallayacak versiyonları da gelseydi. Piyasada çok daha fazla superb görüyor olurduk. Şu an passatın ayağına basmasın diye bir sürü atraksiyon yapıyorlar.