škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılardan Gelen gıcırdamaya varmı bi çaree

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ümit Aziz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.piramitinşaatyapimarket.com
Hafta sonu tatile çıktım ve 2.000 km gibi bi yol yaptım,genel olarak iyi ama kapılardan gelen ses arabadan soguttu bni sanki 95 model bi araba gibi gıcırtı var kapılarda bi çaresi var mı bunun ???Deli etti beni

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba , silikon sprey diye yazılmıştı , konuları bir aratırsanız bulacaksınız diye düşünüyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı fitillerini yağlatmayı deneyin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ayni durum bende de var. Yani hayret ediyorum arabadan nefret ettim resmen

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede oluyor ne yazikki 70000 e alınan bir aractan beklenmeyecek birsey fakat vardir bir cozumu hatta cozum bulanlarda olmustu sprey felan diye bende denemeyi dusunuyorum. Bakalim. Herseye ragmen arabami seviyorum ve cidden begeniyorum. Bide ledleri olsa super olcakta yok iste far icine led taktirmayi istiyorum bakalim.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı fitillerinden gelen ses için serviste iki defa silikon sprey sıktırmıştım. Belki bir süre sesi kesiyor ama sonra tekrardan başlıyor.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı fitillerine talk pudrası sürerdüm 136L Favorit aracımda. Tabii ki yıkama yapınca falan akıp giderdi, yenilemek gerekirdi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;527451
merhaba , silikon sprey diye yazılmıştı , konuları bir aratırsanız bulacaksınız diye düşünüyorum.

Evet defalarca yazdım, artık yazmaktan gına geldi, ben çözdüm diye söyledim ama sağolsun kimse hiplememiş, tekrar yazıyorum bu son;
Evet işin kahramanı silikon sprey, würth olursa daha iyi olur ama muadilllerde iş görüyor, tüm kapı üzerindeki ve aracın kasası üzerindeki karşılık lastik fitillere silikon sprey sık ve yumuşak bez ile yedir fitillere, 5 dk kuruyana kadar kapıları açık tut sonra kapat kapıları bir daha ses duymazsın kapılardan, ben 4-5 aydır duymuyorum ama sadece kapılardan duymuyorum, başka yerlerden var ufak tefek onları da zamanla çözeceğiz inşallah.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gercekten bu konuyu tek bi baslikta toplamak farz oldu.

Fatih abi ben Altur'a servise goturdum ses icin. Jetta'larda karsilastigimiz problemdi skoda'da hic karsilasmadik ama cozeriz dedi usta. Gercekten 1 hafta 10 günlügüne cozduler. Dedigin gibi silikon sprey sıkılmıştı sanırım cam kenarlari yagliydi. Sonrasinda ses gelmeye devam etti. Eskisi gibi fazla degil ama araba kasildiginda,kasisten gecerken yada parke yolda gelmeye devam ediyor.

Farkli konularda sesin neye benzedigine dair soru soranlar olmus.

Dün gece cektim bendeki ses tamamen bu;

[YOUTUBE]L85e6mz-vR4[/YOUTUBE]

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duyduğumuz tamamen kapılardan gelen ses mi öyleyse gerçekten fazlaymış

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;528142
Gercekten bu konuyu tek bi baslikta toplamak farz oldu.

Fatih abi ben Altur'a servise goturdum ses icin. Jetta'larda karsilastigimiz problemdi skoda'da hic karsilasmadik ama cozeriz dedi usta. Gercekten 1 hafta 10 günlügüne cozduler. Dedigin gibi silikon sprey sıkılmıştı sanırım cam kenarlari yagliydi. Sonrasinda ses gelmeye devam etti. Eskisi gibi fazla degil ama araba kasildiginda,kasisten gecerken yada parke yolda gelmeye devam ediyor.

Farkli konularda sesin neye benzedigine dair soru soranlar olmus.

Dün gece cektim bendeki ses tamamen bu;

[YOUTUBE]L85e6mz-vR4[/YOUTUBE]

Dediğimi yaptınız mı? silikon sprey ben de çözüm oldu, şu anda sadece bozuk yolda amortisörler vurma yaparsa buna bağlı titreşimden dolayı gösterge panelinden bir zırıltı geliyor, onun da çözümü var ama uğraşmak ve zaman ayırmak gerekiyor, sırf bunun için trim sökme seti bile aldım ama elim değmedi bir türlü, seslerin geldiği noktalar biraz çoğalsın tüm trimi söküp izolasyon yapacağım vakit bulursam.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;528412
Duyduğumuz tamamen kapılardan gelen ses mi öyleyse gerçekten fazlaymış

Evet tamamen kapilardan gelen ses.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ümit Aziz;527449
Hafta sonu tatile çıktım ve 2.000 km gibi bi yol yaptım,genel olarak iyi ama kapılardan gelen ses arabadan soguttu bni sanki 95 model bi araba gibi gıcırtı var kapılarda bi çaresi var mı bunun ???Deli etti beni

kapı içlerinde hiçbir lastik aksağım olmadığı için ses geliyor ben basit bir cırt bantın halı olan kısmını 3m mant ile yapıştırdım kendinden 3m olduğundan leke bırakmıyor ses mes kalmadı istenirse kapı lastiği takıp orjinal gibi yapılabilir

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu gıcık ses benim fabişin kapılarından'da geliyordu bir kaç defa servise gitti ve düzeldi bu aralar gene bu ses var demek ki işin sırrı silikon spreymiş alıp deneyelim bari