škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia bbz emme manifolt basin sensoru ariza yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bundan 20 gün önce aracım yağ yakıyordu ve motoru  alttan üsten açtırdim  kol yatakları sekmanlar siboblar sibob kayiklari kadehleri degisti cekisi süperdi fakat araç lpgde ve benzine 2000 2500 devirde sabit giderken epc Asr ve Arza lambasını  yakiyo duzensiz şekilde araç boguluyo gitmiyor resmen silkeliyo araci vag uygulamasında  emme basınç sensörü arizası veriyor bütün hazırlık kodlarını  girip adaptasyon yapıyoruz sensörleri ama hepsini bütün sistem düzgün şekilde çalışıyo hareket ettiğimde yine durum ayni başına gelen varsa yardimci olabilir mi  tesekkurler:(

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. BBZ motorun, bilindik yağ eksiltme durumu ile ilgili ilk kez bir arkadaşımızın işlem yaptırdığını görüyorum. Dolayısıyla size bu konuda yardımcı olacak arkadaşlarımız çoğunlukla varsayım üzerinden yorum yapacaktır. Ama umarım ki yardımı dokunur. Aracınız kaç km'de ve ne kadar km'de, kaç litre yağ tüketiyordu merak ettim. Saydığınız motor yenileme işlemleri oldukça pahalı olmalı.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekürler söyle söyliyim 10 15 günde 1 litre eksiltiyodu yani önceleri bakımdan bakıma 250 gram di şimdi çok şükür kesildi ha bu arada 107 km de 1.4 101 lik

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;526966
Teşekürler söyle söyliyim 10 15 günde 1 litre eksiltiyodu yani önceleri bakımdan bakıma 250 gram di şimdi çok şükür kesildi ha bu arada 107 km de 1.4 101 lik

Kaç km de 1 litre yağ olarak hangi marka ve özellikte yağ kullanıyordunuz

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;526966
Eksiltmenin, kaç günde bir olduğu değil de, kaç km'de olduğu önemli. tabi eğer araçta bir kaçak durumu yoksa. kaldı ki, 10 - 15 günde ne kadar yol yapılabilir diye düşünüyorum da, eğer çok yoğun araç kullanmıyorsanız, en fazla olacağı 500 km.dir. 500 km için de 1 litre çok çok fazla bir rakam. Kesinlikle bir motor açma işlemi gerekiyormuş.

Çevrimdışı uyak19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim fabişim de 2600 km'de 1.5 litre eksiltti. WW grubu motorların kronik sorunu yağ yakma olayı. İlginç olan arabanın kitapçığında 1000 km'de 1 litre yağ eksiltebilir yazıyor.

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
10 günde 300 400 km yapıyorum nasıl bir aracı ww motoru olan bbz kodlu fabialar 70000 km yağ yakıyor anlam veremiyorum aub kodlu motorlarda bu yok bbz mi bir daha asla birde aub kodlu motorların üst modeli bbz enteresan durum yağı 10/40 shell kulaniyorum ayrıca Castrol edge 5/30 da kullandım ancak Castrol su  gibi içiyordu 10/40 da dahil şu anda partiküllu yağ kullanmaktayim işlemden sonra

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 1.4 16v 101hp BBZ kodlu MOTUL X-Cess 5w 40 tam sentetik yağ kullanıyorum araçta yağ eksiltme yok bu nasıl oluyor araç 98.000 km de?
Diğer motor kodlarından hiç birinde yağ eksiltme yok sadece BBZ de mi var?
Aracın kullanma klavuzunda 10w40 kullanın mı yazıyor?
Vw motorlu sricco ve pololar polo gti lar da yağ eksiltiyor scirocco ya 10w40 castrol ü koyalım 1 litre ile 500 km gidemez
Düşük hacimli motora fazla güç yüklenirse 1.4 motora 180hp gibi yağ eksilir
2.0 2.2 2.4 yap aynı motoru eksilir mi? Bence eksilmez çözüm yağın dayanıklı olması bu güce dayanacak kimyasal yapıya sahip olması 10w/40 castrolle bu iş olmaz yada bu ayardaki yağlarla 20/30 tl fazla verip bu araçlara Motul - Mobil gibi firmaların özel üretim yağlarını kullanmak lazım.
Bazı ustalarda yanlış yönlendiriyor 10/40 castrol kullanan araba yağ eksiltiyor 10/60 koyalım neredeyse 20/50 koyacak arabaya usta gerçekten çözdü olayı.
Arabaya nasıl kalitesiz benzin alınca sorun yaşıyorsa yağ da da yaşar kalitesiz yakı almamaya max gayret gösteriyoruz ama yağ konusunda aynı derecede hassas davranıyormuyuz?
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2015, 10:24:43 Gönderen: trio »

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mobil 10-40 kullanıyordum 15000 km de 800 gram yağ eksiliyordu .. 1 ay kadar önce mobil 5-40  ile değiştirdim bakalım durum ne olacak .. castrol falan hikaye bbz kodlu fabia nın ilacı mobil ;)

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim motoru açtığımda srkmanlarin özelliği bitmişti mobil de kullandım aynısını yaptı bbz lerin hepsinde hemen hemen diyorum aynı sorun var istisnalar haric yetkili servis şu anda Castrol kullanıyor antalyada marka önemli değil bence çünkü yağ firmaları ürettikleri yağı satabilmek amaç ile otomotiv markalarından onay almaları gerekiyo nasıl şu anda Castrol ww onaylı shell ww onaylı ise tamamen rant diye düşünüyorum ayrıca yağların kodları var fabrikalar bu yağ kodlarını göre veriyor onayları diye biliyorum mesaja A1 KODU OLANLAR BIZIM ARAÇLARI ICIN UYGUN OLDUĞUNU BILIYORUM YETKİLİ SRVIS SOYLEMISTI..

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;527110
Benim motoru açtığımda srkmanlarin özelliği bitmişti mobil de kullandım aynısını yaptı bbz lerin hepsinde hemen hemen diyorum aynı sorun var istisnalar haric yetkili servis şu anda Castrol kullanıyor antalyada marka önemli değil bence çünkü yağ firmaları ürettikleri yağı satabilmek amaç ile otomotiv markalarından onay almaları gerekiyo nasıl şu anda Castrol ww onaylı shell ww onaylı ise tamamen rant diye düşünüyorum ayrıca yağların kodları var fabrikalar bu yağ kodlarını göre veriyor onayları diye biliyorum mesaja A1 KODU OLANLAR BIZIM ARAÇLARI ICIN UYGUN OLDUĞUNU BILIYORUM YETKİLİ SRVIS SOYLEMISTI..

Yapılan işlemin maliyeti ne şekilde oldu ?

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;527141
Yapılan işlemin maliyeti ne şekilde oldu ?

1500 TL YE MAL OLDU SIMDI GAYET MEMNUNUM ILK ÇIKTIĞI  GÜN HER ŞEY GÜZEL DI  SESi OLSUN GAZ YEMESI  OLSUN FAKAT SU SENSOR ARZASINI VERENE  KADAR SU ANDA ARASTIRMADAYIM BAKALIM NE OLACAK

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia vrs;527148
1500 TL YE MAL OLDU SIMDI GAYET MEMNUNUM ILK ÇIKTIĞI  GÜN HER ŞEY GÜZEL DI  SESi OLSUN GAZ YEMESI  OLSUN FAKAT SU SENSOR ARZASINI VERENE  KADAR SU ANDA ARASTIRMADAYIM BAKALIM NE OLACAK

Yapılan işe göre gayet makul fiyat umarım sorununuz en kısa sürede çözülür aracınızda lpg varmıydı?

Yükseklik sensörü / manifold basıncı uygun olmayan sinyal

bu arızayımı yazıyor araç
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2015, 08:01:55 Gönderen: trio »

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;527179
Yapılan işe göre gayet makul fiyat umarım sorununuz en kısa sürede çözülür aracınızda lpg varmıydı?

Yükseklik sensörü / manifold basıncı uygun olmayan sinyal

bu arızayımı yazıyor araç

Aynen bu arzayi  yazıyor ve lpg var zaten ama lpg den kaynaklı  değil çünkü aynı arzayi benzindede veriyor sanırım bir yerden hava alıyo ama motorun rorantide çalışmasına etki etmiyorum 2000 2500 devirde sakin kullanımda yapıyo araç bunu anlayamadım boğaz kelebeginden tut egr ye kadar kontrol  ettik ama yok hayırlısı bakalim