škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia 3 Wolksvagen Polo

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi skoda yeni fabia 3 style paket 1.2 tsı manuel 90 hp için 47,900 TL isterken wolksvagen polo lounge paket 1.2 tsı manuel 90 hp için 53,000 TL istiyor bu işte bir tezatlık yokmu sizce ya skoda pahalı yada wolksvagen ucuz siz olsanız hangi aracı tercih edersiniz.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arada yaklaşık 5000TL fark var. Donanımlardaki farklılıklarla birlikte fiyat farkı makûl ya da değil denilebilir.
Škoda' da navigasyonlu (örnek) multimedya vardır da VW' de yoktur, bu durumda VW pahalıdır. Yok donanımlar tamamen aynı ise... zaten son dönemlerde Škoda' nın F/P oranı eskisi gibi değil.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Emin olmamakla birlikte fabiada anahtarsız çalıştırma varken poloda bu özellik yok diye biliyorum belirttiğiniz donanımlarda. Ayrıca fabiada led gündüz farları varken poloda normal halojen ampüllü gündüz farı olması lazım benim bildiğim farklar arasında.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;526270
Arada yaklaşık 5000TL fark var. Donanımlardaki farklılıklarla birlikte fiyat farkı makûl ya da değil denilebilir.
Škoda' da navigasyonlu (örnek) multimedya vardır da VW' de yoktur, bu durumda VW pahalıdır. Yok donanımlar tamamen aynı ise... zaten son dönemlerde Škoda' nın F/P oranı eskisi gibi değil.:wnk:
vw fazlası olan donanımlarıda var eksik olanlarıda var bana göre vw daha donanımlı soğutmalı torpido dönüşe duyarlı sis farları yağmur sensörü vs

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;526276
vw fazlası olan donanımlarıda var eksik olanlarıda var bana göre vw daha donanımlı soğutmalı torpido dönüşe duyarlı sis farları yağmur sensörü vs
İşte aracı alacak olan kişi hangilerine daha çok ihtiyaç duyar ise tercihini ona göre yapacaktır. Mesela benim aracımda da dönüşe duyarlı sis lambaları var, ancak çok karanlık sokaklarda veya kapalı otoparklarda yandığını fark edebiliyorum. Seçme şanzım olabilseyi ddönüşe duyarlı sis lambalarını hatta sis lambalarını komple istemezdim. Onun yerine yağmur ve far sensörü isterdim.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia yı isaretledim, cünkü mevcut Polo gecen makyaj bile yedi, 2 seneye kadar kasa degisir,
Fakat Fabia 3 yeni cıktı, en az 5-6 sene yeni yüzünü koruyacak,

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
polonun kasa değiştireceği kesin fabia dediğiniz gibi en az 5 sene bu yüzünü korur bakalım kasa değiştikten sonra polonun fiyatı ne olucak?

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabianın mercekli ve ledli farları daha modern gösteriyor ve güvenlik-görüş açısından da faydalı, ayrıca polonun arka diz baş mesafesi daha kötü, bagaj küçük. artı olarak uzaktan kumandadan camları açılabiliyor diye biliyorum, soğutmalı torpido gibi özellikler mevcut. arkadaşların dediği gibi kişinin ihtiyacına göre seçmesi mantıklı, fıyat olarak ben fabiayı alırken aynı donanımda ki polo 4 bin daha pahalıydı ki skodanın en büyük avantajı biraz daha ucuz olmasıdır bence.