škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

camlardan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracımın camlarından araç hareket ederken yani sağa sola manevra yaparken titreşim sesine benzer bir ses geliyor aynı durum sizlerin araçlarında da var mı ? Giderek canımı sıkmaya başlayan bir durum

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Yok bende cam sesi değilde çok sicaklardan mi bilmiyorum kapi fitilinden zannediyorum sürtme sesi gibi bir ses gelmeye başladi yeni yeni dediğim gibi sicaklara bağliyorum inş.. Ondandir...

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bendende kapidan geliyor resmen cildirmis durumdayim bi care lazim bu ise var mi bilgisi olan bu konuda yapilabilinecek biseyler
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2015, 22:30:28 Gönderen: Mgenco »

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim camlardanda geliyor. Forumda konusu var. Bu konuda önerisi olan arkadaşlarda var. Sprey aldım sonaxtan, sesler yine kesilmedi. Belki de ben yanlış uyguladım. Sesler gacır gucur orkestra şeklinde bütün camlardan geliyor. İlk başlarda çok canımı sıkıyodu. Artık alıştık iyce seslere. Direksiyonun arkasından da bi ses gelmeye başladı.

Bİ DAHA SİTTİN SENE SKODA ALMAM.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vw grubu araçlarda bu cam sesi sadece skoda'damı var diğerlerinde durum nedir bilgisi kullananlar varsa bekliyoruz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;526013
vw grubu araçlarda bu cam sesi sadece skoda'damı var diğerlerinde durum nedir bilgisi kullananlar varsa bekliyoruz.

Sizin aracda ayni durum var mi

Çevrimdışı cyberian

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bendede var fakat araç durgun haldeyken cam yarıya kadar inmiş pozisyonda kapıyı açıp kapattığımda tıngırtı sesi geliyor hani cok sert vursanız camı elinize alacakmışsınız gibi fakat araç yürürken rahatsız etmedi pek.Yıkama esnasındada camı silerken hafif bastırdıgımda boşluk oranının biraz cok oldugunu gördüm ondan olabilir.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı problem bende de vardi. Arac boyle kasistlerden gecerken yasa kasildiginda gicirti geliyordu her yerden.Sadece camlar tamamen acikken ses gelmedigini farkettim.

2 hafta once servise goturdum, sesleri tamamen kestiler.Hatta inanamadim kesildigine. Ama 2-3 gündür tekrar gelmeye basladi. Servisteki usta fitillerden geldigini soylemisti. Sanirim fitillere bisey sıktılar cunku hep yagli yagli gozukuyordu,sesi oyle kestiler.

Ama simdi durum eskisi kadar cok gelmesede hala gelmeye devam ediyor.

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Silikon sprey sıkmislardir o da gecici cozum yani hayret ediyorum su skodaya cliolarda olmayan ilginclikler sundu bize....

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç güneşte kalınca cam fitilleri sertlesiyor. Buda cam kapali iken kasislerde arac gerilince ses yapıyor. Silikon sprey geçici olarak çözüyor. Ama azaltıyor. Bununla ilgili konu vardı.  Orda başka çözüm önerileri de var.
Tamamen malzeme hatası. 15 yaşındaki r19 arabamda bile böyle sorun yoktu.

Çevrimdışı TCAkben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun 6000 km Rapid Spaceback aracımda meydana geldi. Kahramanmaraş'ta bulunan Skoda servisine götürdüm. Çözdük dediler. Ancak hala aynı sesler gelmekte. Araç kullanırken sese çok duyarlı olduğumdan sesler beni çok rahatsız ediyor. Çözüm bulan varsa lütfen paylaşsın.