škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III' ün Kornası :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı ilk aldığım zamanlarda Ankarada Eskişehir yolunda  kornaya basıp duran klasik sanayi pickupına beni sollayınca kornayla tepki vereyim dedim kii çıkan ses beni yerin dibine soktu :D Abi o ses ne öyle ? :)) bunu servis tabanlı değiştirebiliyor muyuz ?

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bazen de ufak dıt sesi verim diyosun, fazla uzun tutuyor, çaldığın kişi yanlış anlıyor

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Korna şehir içinde yeterli ama uzun yolda duyulmuyor kesinlikle ben de eskişehir e gittim geldim bastım bir kaç defa gece kimse takmıyor kornayı gerçekten.Eğer soketler uygunsa kesinlikle octavia kornası takarım acayip sağlam çalıyor.

Fabia 2 lerde sol sis farının arkasındaydı bildiğim kadarıyla ama bunlarda durum nasıl bilmiyorum.

Ayrıca şahin abi senin dediğin konuda katılıyorum o direksiyon kornasının yayı ile ilgili bazen ufak düt veremiyorum kalıyorum öyle iş işten geçiyor.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İlk işim korna değiştirmek olmuştu  :) Octi kornası takılmıştı Şahkan Oto'da, özenli fişler, soketler  :ok:

Ahanda bendeki durum, dual Octi korna

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;525023
İlk işim korna değiştirmek olmuştu  :) Octi kornası takılmıştı Şahkan Oto'da, özenli fişler, soketler  :ok:

Ahanda bendeki durum, dual Octi korna

Gerçekten çok iyi yapmışsınız :) fiyatını paylaşır mısınız?

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya bu korna sesi çok itici imkan olsa bende değiştiririm

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;525000
Korna şehir içinde yeterli ama uzun yolda duyulmuyor kesinlikle ben de eskişehir e gittim geldim bastım bir kaç defa gece kimse takmıyor kornayı gerçekten.Eğer soketler uygunsa kesinlikle octavia kornası takarım acayip sağlam çalıyor.

Fabia 2 lerde sol sis farının arkasındaydı bildiğim kadarıyla ama bunlarda durum nasıl bilmiyorum.

Ayrıca şahin abi senin dediğin konuda katılıyorum o direksiyon kornasının yayı ile ilgili bazen ufak düt veremiyorum kalıyorum öyle iş işten geçiyor.

Fabia III te de korna aynı yerde süleyman, 2 gün önce tamponun sol tarafını kaldırıma vurdum, sis farı kapağı çıktı, onu takarken gördüm.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hella marka nefis bir çift kornam vardı Fabia1 de, satarken unutmuşum, üzerinde kalmış...yeni sahibi dat datlasın  artık...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;525088
Fabia III te de korna aynı yerde süleyman, 2 gün önce tamponun sol tarafını kaldırıma vurdum, sis farı kapağı çıktı, onu takarken gördüm.

Öncelikle geçmiş olsun şahin abi umarım çok birşey yoktur.

O zaman netten octavia 3 kornası bakıyım servis e söylesen takacaklarını sanmıyorum ben yine iş bize kalıyor

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;525134

O zaman netten octavia 3 kornası bakıyım servis e söylesen takacaklarını sanmıyorum ben yine iş bize kalıyor

Oto elektrikçiden bağlantı klipslerini-fişlerini alırsan gayet güzel kendin yaparsın bence.

Bendeki korna Octavia A4 kornası  ;)

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;525134

Eyvallah süleyman, çok bişey yok zaten de ufak bir iz kaldı(eziklik), çizilen boyayıda rötuşlattım az önce aldığım yere.
Octavia kornasını bilmiyorum ama güzelse takalım.

Ezik resimde, çiziği rötuşlandı
[/url][/IMG]
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 20:02:39 Gönderen: blacksea28 »

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;525140
Oto elektrikçiden bağlantı klipslerini-fişlerini alırsan gayet güzel kendin yaparsın bence.

Bendeki korna Octavia A4 kornası  ;)

İrfan abi octavia kornası güzel kesinlike parçayı alırsak yaparım hiç düşünmem :)

Alıntı yapılan: blacksea28;525149
Eyvallah süleyman, çok bişey yok zaten de ufak bir iz kaldı(eziklik), çizilen boyayıda rötuşlattım az önce aldığım yere.
Octavia kornasını bilmiyorum ama güzelse takalım.

Ezik resimde, çiziği rötuşlandı
[/url][/IMG]

Nazarlık olsun şahin abi bununla geçmiş olsun tekrardan Allah beterinden korusun.

Babamın octavia a7 kornası güzel sağlam epey sesi passat kornası ile aynı abi işte.

Çevrimdışı orhanapk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;525171
İrfan abi octavia kornası güzel kesinlike parçayı alırsak yaparım hiç düşünmem :)

Nazarlık olsun şahin abi bununla geçmiş olsun tekrardan Allah beterinden korusun.

Babamın octavia a7 kornası güzel sağlam epey sesi passat kornası ile aynı abi işte.

süleyman abi merhaba kornayı değiştin mi octavia kornasıyla bende düşünüyorum da

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende kornanın sesinden çok, kısa dıt dıt lar yapamamaktan sıkıntılıyım. Bir yaya için örneğin minik bir dıt yapmak istiyorum fakat olmuyor. Aynı silecek suyundaki muhabbet gibi, korna da tepki hızlı ve anlık olmuyor.