škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb Fiyat Listesi

emrtkn · 223 · 63508

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: bilalduzenli;532186
DSG fiyatları açıklanmış. Manuel ile arada 10.000 TL fark var.

Manuel fiyatlarına da 1000 TL zam gelmiş. Dizel prestige DSG 120 bin, benzinli prestige DSG 110 bin TL görünüyor.

Prestige highline benzinli ile arada 15 bin, dizel ile arada 14 bin TL fark kaldı.

Buyrun buradan yakın.

Passat sipariş almadığına, ya da araç bulmanın neredeyse imkansız olduğuna göre, galerilere düşmek ve fiyatın 4-5 arttığını görmek yine fiyat farkının 20 bin tl olduğunu görmek mümkün...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alp06;532081
Arkadaşlar, araçla ilgili belgeleri vermek için Skoda bayisine gittiğim zaman, satış müdürü araçlara 1.000-TL ye yakın zam geldiğini (bugün itibariyle) söyledi ve belgesini gösterdi. Ben stoklarda bulunan aracı aldığım için etkilenmedim ama bilginiz olsun. Gelen 1.000-TL' lik zammın sadece benim aracıma mı yoksa genel tüm araçlara mı geldiğini tam olarak bilmiyorum. Fakat bana gösterdiği belgede yeni fiyatı 95.000-TL olan aracın artışla birlikte fiyatının 96.000-TL olarak göründüğüydü.

Hangi model araç bu? fiyat listesine baktım 95000 veya 96000 tl lik bir model yok şu anda satışta olan.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benım araba siparişi kasımda gözüküyor.. bir 5bin TL daha gelir zam en az diye bekliyorum..

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;532224
Benım araba siparişi kasımda gözüküyor.. bir 5bin TL daha gelir zam en az diye bekliyorum..

Böyle olursa yine de alır mısınız? Her zam geldikçe kafam bozuluyor. Mantığım vazgeç diyor, şimdilik idare ediyorum ama +2000 daha gelirse ne olur bilmiyorum. :D

Bir de özelden soru sormuştum. Rica etsem bakabilir misiniz? :confused:

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;532205
Hangi model araç bu? fiyat listesine baktım 95000 veya 96000 tl lik bir model yok şu anda satışta olan.

Benim aracım 1.4 TSİ 150 ps ACT style paket, opsiyonlarla birlikte güncel fiyatı 96.000-TL olarak görünüyor. Opsiyon olarak da AFS Özellikli Bİ-XENON, ACC, Business gri renk, elektrikli bagaj, 5. yolcu kemer uyarısı, fakat araç stoklarda olduğu için ben eski fiyat üzerinden aldım.

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Doğuş Passat fiyatlarına zam yapmamış görünüyor. Acaba bu zam Superb talepleri fazla diye sadece Skodaya mı yapıldı. Başka forumlarda okuduğum kadarıyla bir çok kişi Eylül sonu Ekim başı gibi bir zam daha yapılacağından bahsetmiş. Gerçi dolar 3 TL olduğuna göre ve daha da artması beklenirken mantıkken bir zam daha gelir gibi duruyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İthal bir ürün olduğu için tl bazında devamlı zam yiyecektir. ben de stoktaki prestij araç yerine sipariş versem en az 6-8000 tl fazla verecektim. şu anda zaten 4500 tl ucuza almış oldum.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alp06;532234
Doğuş Passat fiyatlarına zam yapmamış görünüyor. Acaba bu zam Superb talepleri fazla diye sadece Skodaya mı yapıldı. Başka forumlarda okuduğum kadarıyla bir çok kişi Eylül sonu Ekim başı gibi bir zam daha yapılacağından bahsetmiş. Gerçi dolar 3 TL olduğuna göre ve daha da artması beklenirken mantıkken bir zam daha gelir gibi duruyor.

Şu anki artışları kur artışına bağlıyoruz. Euro 3,40 olmuş. Benim asıl merak ettiğim şu; bir sene sonra olur da Euro 2,90'a (%17) inerse düşük kurla gelen araçların fiyatları da %17 oranında inecek mi?

Kime sorduysam vw fiyat listesinde hiç azalma görmediklerini söylüyor. Satış politikası açısında bunun adına ne diyeceğiz.

Benim kendi kafamda getirdiğim açıklama ise şu; kur artışı VW ve skoda için fiyatları yükseltmeye süper bir bahane. Yükseltilmiş fiyatlardan da her zaman müşteri bulabiliyorsa demek ki asıl neden talebin fazlalığı oluyor. Zaten adamların arz sorunu var. Yüksek fiyattan az da olsa araba satmak tatmin ediyor. Kur olayı sadece bir kaldıraç.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2015, 13:40:06 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;532241
Şu anki artışları kur artışına bağlıyoruz. Euro 3,40 olmuş. Benim asıl merak ettiğim şu; bir sene sonra olur da Euro 2,90'a (%17) inerse düşük kurla gelen araçların fiyatları da %17 oranında inecek mi?

Kime sorduysam vw fiyat listesinde hiç azalma görmediklerini söylüyor. Satış politikası açısında bunun adına ne diyeceğiz.

Benim kendi kafamda getirdiğim açıklama ise şu; kur artışı VW ve skoda için fiyatları yükseltmeye süper bir bahane. Yükseltilmiş fiyatlardan da her zaman müşteri bulabiliyorsa demek ki asıl neden talebin fazlalığı oluyor. Zaten adamların arz sorunu var. Yüksek fiyattan az da olsa araba satmak tatmin ediyor. Kur olayı sadece bir kaldıraç.

Kesinlikle doğru.. Liste fiyatları düşmez ama iyi kampanyalar yapabilirler.. Lakin elde araba olmadığına göre kampanya yapmalarına da gerek yok..

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;532230
Böyle olursa yine de alır mısınız? Her zam geldikçe kafam bozuluyor. Mantığım vazgeç diyor, şimdilik idare ediyorum ama +2000 daha gelirse ne olur bilmiyorum. :D

Bir de özelden soru sormuştum. Rica etsem bakabilir misiniz? :confused:

Öncelikle sorunuzu cevapladım.. :)

Böyle olursa yine alacağım çünkü diğer arabalarda ne bu performans ne de bu özellikler var.. Bir tek Opel İnsignia var ki onunda şanzımanı çok kötü.. 170bg olmasına rağmen 0-100 hılznması 10 saniye civarlarında.. Yakıtı çok kötü ekonomik değil.. Sırf erken gelecek diye Opel almam.. Ayrıca 2017de kasa da değişecek (Gelecek sene yurt dışında değişecek ama bize 2017de geliyor).

Ford Mondeo bagaj yönünden çok eksik kalıyor.. Yoksa diğer kısımları çok iyi..
Pejo model eski kaldı ve bagaj küçük. Aslında tam otomatiği geldi (ki ZF şanzıman kullandılar.. Çok iyidir kendileri).

Yani dolayısıyla Passat ve superb.. GErçekten D segmentinde başka araç yok.. Premium araçlarda ise ulaşmak çok zor oldu artık bu kurlar ile..

Renault yeni bir model getirecek.. Talisman diye.. D segmentinde olacak.. Beklemek isteyenler onu da bekleyebilir.. İyi bir tasarım var gibi duruyor..

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Faydalı olabileceği düşüncesiyle aşağıda passat/superb, dizel/benzinli, manuel/otomatik kırılımlarını ve diğer detayları içeren özet raporu paylaşıyorum.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: hkaydin;532245
Öncelikle sorunuzu cevapladım.. :)

Böyle olursa yine alacağım çünkü diğer arabalarda ne bu performans ne de bu özellikler var.. Bir tek Opel İnsignia var ki onunda şanzımanı çok kötü.. 170bg olmasına rağmen 0-100 hılznması 10 saniye civarlarında.. Yakıtı çok kötü ekonomik değil.. Sırf erken gelecek diye Opel almam.. Ayrıca 2017de kasa da değişecek (Gelecek sene yurt dışında değişecek ama bize 2017de geliyor).

Ford Mondeo bagaj yönünden çok eksik kalıyor.. Yoksa diğer kısımları çok iyi..
Pejo model eski kaldı ve bagaj küçük. Aslında tam otomatiği geldi (ki ZF şanzıman kullandılar.. Çok iyidir kendileri).

Yani dolayısıyla Passat ve superb.. GErçekten D segmentinde başka araç yok.. Premium araçlarda ise ulaşmak çok zor oldu artık bu kurlar ile..

Renault yeni bir model getirecek.. Talisman diye.. D segmentinde olacak.. Beklemek isteyenler onu da bekleyebilir.. İyi bir tasarım var gibi duruyor..

İnsignia tamam. Ama Renault ile Peugeot'u kalite anlamında Opel, Skoda, Volkswagen'le karşılaştırmayın.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 dizel otomatik cosmo donanımlı ve sw insigniayı 103000 tlye vereceklerdi kasımda teslim fiyat garantili ama aracın içi malzeme ve dizayn yönünden hoşumuza gitmediği için eledik. aslında çok iyi fiyat vermişlerdi.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2015, 14:19:53 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat mukayesesi için aşağıdaki tabloyu paylaşıyorum, umarım faydalı olur.

Qashaai ve Octavia D sınıfı değil ama eklemiştim sonradan silmedim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ağustos fiyatından almış oldum ben 31 ağustosta yeni fiyatlar açıklandıktan 1 hafta sonra sanırım.