škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

a7 boya sökülmesi ... :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur62

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlarım ,abilerim ..arabami dün  tazikli suyla yikarken  arka tamponda sol yanak kisminda  boya sökülmesi  oldu  şok oldum sizce böyle birşey olması normal mi aracim daha 2 aylik  ve böyle birsey olmasi beni üzdü :( arkadasimda i30 var tabancayi sonuna kadar yakinlastirip yikiyoruz boyle birsey olmadi .. Halbuki ben o kadarda yakinlastirmiyorum  neden böyle bişey  oldu sizce  boyasal bi hatamı .. :(    fikir ve yardımlarınızi bekliyorum .

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rötuşlanmıştır. ya da boyanmıştır orası. orjinal dökülmez

Çevrimdışı onur62

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arac daha 2 aylik ve sifir aldik bayi biseylermi karistirdi ozaman

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun, ya TR öncesinde ya da burada showroomda bir şey olmuştur. Doğru olarak sonradan boyanmış bir panelde bile boya kalkmaz. Boyayı çatlatacak göçüksüz bir darbe falan olabilir, plastikler esnediği için boyada zaafiyet olmuş olabilir. Bolca foto ile Yüce Oto'ya yazın durumu

300 bar endüstriyel makine ile her hafta yıkanıyor aracım 5 yıldır, zerre boya atan yer
yok.

Çevrimdışı onur62

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim  bolca foto  cekip biraz takibe almak lazim :(

Çevrimdışı medipol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kimsenin günahını almaya gelmez ancak kesinlikle satış öncesinde birşeyler olduğunu ve size bilgi verilmediğini düşünüyorum. Ben sizin yerinizde olsam öncelikle bu konuyu netleştirmeye çalışır sonra gider bayi ile görüşürdüm.

Çevrimdışı onur62

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araci alip oto yikama götürdüm  ve karsimdaki şahıs  yillardan beridir bu işi yaptigini ve  ancak boyanin curumesi yada sonradan atilan boyadan kaylanacak bi sorun oldugunu soyledi.. orjinal boyanin böyle olmasi imkansiz dedi.. oncelikle sanayi götürüp bi kontrol ettirecegim   durumu bi netlestirmek lazim.. yuce otoya  bikac resimle mail attim bakalim ne diyecekler

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu kadar art niyete gerek yok 2 aydır hiçmi taş gelmedi irili ufaklı görmediğimiz toz tanesinin az iri olarak hiçmi gelmedi. geldi gözle fark edilmedi suyu yakın tutunca ordan kaldırmışta olabilir benim arkadaşımızın passatındada oldu iyi ce inceledik siyah renkti araç başa yerindede iğne kalınlığı kadar taş vuruk vardı oraya bastık ordanda kalktı.

sonradan boyanan bir tampon direk vernik atar boya hemen atmaz

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plastik olmasından dolayı galiba tampondaki boya kaputtaki boya kadar kalın ve sağlam değil bence. Taş falan geldiyse önceden tazyikli su tutmayı bırak tırnağınla kazısan bile kalkma olabiliyor.

Çevrimdışı onur62

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ardı ardina 3 bolgede var ve ben suyu tuttukca sokulmeye devam etti  ..gördüğüm kadariyla herhangi bi darbe olayi cok dusuk bi ihtimal...
Plastik olmasindan dolayida olabilir ama bi dunya araba yikaniyor onlarinda plastik  bolgelerindede ayni neticeyi verevegini dusunuyorum.. :( tesekkur ederim fikir ve yorumlariniz icin

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam plastik olduğundan boyada esmene olup zayıflıyor dediğim gibi çok ufacıl bir taş carpması olmuştur ordan kalkmıştır siz tuttukca dahada ilerlemiştir. aynı olar arkadaşımın passatında canlı şahit olduk tekirdağda vw servisi garanti dışı değil ücrete tabi boyattık

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bana astar hatası gibi geldi..açıkçası boya ve boyama kalitesi(en azından şeker beyaz renk için)  pek iyi değil.Benim de aracımda bazı boya hataları var beyaz oldugundan çok sırıtmıyor ama ön kaputta toz parçası ile beraber boyama ve kaput ucunda boya akıntısı var damla şeklinde.Taş izinden dolayı yıkamada boya sökülmesi de bence normal değil.Daha önceki aracımı(Peugeot 307) sıfır aldıktan kısa bir süre sonra tam ön plastik  tamponda  logonun  yanından taş darbesi aldı  ve mercimek tanesi kadar boya döküldü.Rötuş yapmdan 8 sene sayısız kez tazyikle yıkanmasına ve önden hafif darbelere rağmen dökülme veya büyüme olmamıştı.Bence aracınız garanti kapsamında halledilmeli.Geçmiş olsun

Çevrimdışı onur62

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim  yarin sanayi götürüp  bi kontrol ettirecegim  hayirlisi bakalım

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam benim de on tampon da ayni problemi yasadim. Yani bence plastik olan yerlerde normal gibi.