škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

MyNet F3 TSI DSG inceleme Haberi...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mynet haberlere bakarken dikkatimi çeken bu haberi paylaşmak istedim...

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan ve 2015’in ilk çeyreğinde Türkiye yollarında boy göstermeye başlayan Skoda Fabia ile teste çıktık.

Riva yollarında test ettiğimiz yeni Fabia’nın dış tasarımında bir önceki nesline göre daha fazla Alman esintilerinin hissedildiğini söyleyebiliriz. Volkswagen Grubu çatısı altındaki Skoda, Fabia’nın arka farlarını abisi Rapid’le hemen hemen aynı hatlara sahip hâle getirmiş.

Keskin hatlara sahip olan Fabia böylelikle dış tasarımında daha dinamik ve modern çizgilere kavuşmuş. Bu haliyle sportif bir görünüm kazanan hatchback otomobilin kabininde ise parlak plastik malzemeye yer verilmiş.

Ancak rakipleri kullandıkları yumuşak malzemelerle kabindeki lüks hissini artırırken Fabia’da hâlâ sert plastiği tercih ediliyor olması otomobilin kabinindeki kaliteyi biraz aşağı çekiyor. Otomobilin dört kapısının da kenarlarında bulunan geniş saklama alanları günlük kullanımda pratikliği oldukça artırıyor.

Bizim test ettiğimiz Fabia’da bulunan Style donanım paketinde 6.5 inçlik dokunmatik HMI multimedya sistemi standart olarak sunuluyor. Sistemin yarı dokunmarik olması sürüş esnasında kullanımı daha da kolaylaştırıyor.

Aynı şekilde klima kontrolleri de gayet rahat bir kullanım sunuyor. Çok fonksiyonlu deri kaplı direksiyon simidindeki bazı düğmelerin birbirine yakın olması ise kullanımı belirli durumlarda zorlaştırabiliyor.

Style donanım paketinde dahi navigasyon sistemine ve park sensörüne yer verilmemesi Fabia’yı rakiplerinin biraz gerisine itiyor.

Test ettiğimiz Fabia’da 1.2 TSI benzinli motor, Volkswagen’in ünlü DSG otomatik şanzımanıyla kombine ediliyordu. Bu haliyle fabrika verilerine göre şehir içi kullanımda 100 km’de 5,8 lt, şehirlerarası kullanımda 4,1 lt ve ortalama 4,7 lt yakıt tüketen Fabia’da biz 6,6 lt’lik tüketim değerine ulaştık.

Tüm Fabia modellerinde standart olarak ESC, ABS, HBA, EDL, MSR, ASR, DSR, ESBS, XDS, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Lastik basınç kontrol sistemi, kaza sırasında yakıt akışını kesme sistemi, çoklu çarpışma freni ve sürücü yorgunluk tespit sistemi güvenlik önlemleri bulunuyor.

Start&Stop Sistemi, elektrikli ön ve arka camlar, çok fonksiyonlu yol bilgisayarı, fren enerjisi geri kazanım sistemi, krom çerçeveli ön ızgara, LED gündüz farları, mercekli ön farlar da diğer standart donanımlar arasında yerini alıyor.

Skoda Fabia 39.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken; bizim test ettiğimiz 1.2 TSI DSG versiyonunu Style donanım paketiyle satın almak için 53.200 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Manuel şanzıman tercihinde ise bu fiyat 47.900 TL’ye iniyor.

Satışa sunulduğu mart ayından bu yana her ay satışlarını artırmayı başaran Fabia’dan haziran ayında toplam 233 adet satıldı. Böylelikle Mart-Haziran arasındaki Fabia satışları 575 adede ulaştı.

.... demişler, 3-5 fotoğrafla haberi süslediklen sonra da facebook yorumlarına geçilmiş...

Bunlar da yorumlar....!!!

Mehmet Betül Yıldız
...................................... YORUMSUZ (KÜFÜR ETMEMEK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTUYORUM ) MYNET KALDIRIN BU HABERİ TÜRK HALKI BU KADAR SALAK DEĞİL
Yanıtla ·
· 2 · 18 saat önce

Özer Öztürk · Trabzon
VW nin ünlü şanzımanı DSG...Evet çok ünlü hatta patlaması ile ünlü :) Yolda bırakması ile Mekatronik arızası ile kavrama arızası ile titremesi ile ünlü bir şanzıman.Sıkışık trafikte ''şanzıman ısındı'' uyarısı ile saç baş yoldurması ile ünlü şanzıman...Bu kadar arıza ve yolda bırakmaya rağmen otomobilden harika derecede anlayan ülkem insanının vazgeçemediği şanzıman :)
Yanıtla ·
· 1 · 16 saat önce

Murad Kara · Üst Düzey Yorumcu · Elazığ Devlet Müh. Mim Akademisi
Bir Makina Mühendisi abimiz DSG nin ne mal olduğunu bana çok iyi anlattı!! Düşünce veya prensip teori olarak iyi güzel hoşş!! Ammaaa bu kadar arıza veren bir Şanzuman da ne gördüm ne duydum. Her canlı ölümü tadacaktıra ithafen, her DSG bir gün mutlaka arıza yapacaktır a dönüşmüş :)
Yanıtla ·

· 1 · 11 saat önce

Gürcan Kirişçi · Akel Extrusion Dies'te Müdür
türkiye ilerliyor yollar harika köprüler boy boy ve 1,2 skoda baz versiyon 50 bin tl türkiye ilerliyor ama neye göre kime göre
Yanıtla ·
· 1 · 16 saat önce

Zat Zutix
bu haberi buraya koyan bu işten anlamıyor. gitsin manavlık yapsın bu kişi.
Yanıtla ·
· 1 · 17 saat önce

Ramazan Doğan
Manavlara Hakaret Etme Bari
Yanıtla ·

· 1 · 16 saat önce

Ya ben zor kazanıyorum.. O yüzden 50 bin lira bu tip araçlara vermek istemiyorum. Firmaları da kınamıyorum. Vergiler DEVE yükü.. Ancak benim elimde kalır :) Daha önce 2 defa 1.2 bir defa da 1.4 araç kullandım. Sırasıyla markaları FİAT, CHEVROLET,DACIA ki dacıa DA 3 DEFA ÜST KAPAK PATLATTIM.. Bu tip arabalar ş.içinde okey olabilir ama uzun yolda çoookkk mutsuz eder!!!
Yanıtla ·
· 11 saat önce

Parayı millet yolda topluyor anlaşıldı. 50bin civarında Bsegment bi araç ?!! 1,6 aracım kimayı açınca nefesi kesiliyor?!!! 115 beygir.. bundan ne alabilirim ki?!!! Yazık yaa bu ülke bunları hak etmiyor!!!
Yanıtla ·
· 20 saat önce

Ali Çerçi · Manisa
izmir antalya arası yolda kalsan servis yok çok üzücü
Yanıtla ·
· 15 saat önce

http://otomobil.mynet.com/test-surusu/skoda-fabia-12-tsi-dsg-test-surusu-422
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Gören de sadece Skoda'nın fiyatları patladı, diğerleri aynı sanacak  :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlara bakınca halkımızın ne kadar cahil olduğunu ve kulaktan dolma bilgilerle yaşadığını bir kez daha görüyoruz.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya ben zor kazanıyorum.. O yüzden 50 bin lira bu tip araçlara vermek istemiyorum. Firmaları da kınamıyorum. Vergiler DEVE yükü.. Ancak benim elimde kalır Daha önce 2 defa 1.2 bir defa da 1.4 araç kullandım. Sırasıyla markaları FİAT, CHEVROLET,DACIA ki dacıa DA 3 DEFA ÜST KAPAK PATLATTIM.. Bu tip arabalar ş.içinde okey olabilir ama uzun yolda çoookkk mutsuz eder!!!
Yanıtla ·

Bu yorum beni benden aldı gerçekten :):)

Arkadaş neyin kafasını yaşıyor bilemedim :D

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;522649
Yorumlara bakınca halkımızın ne kadar cahil olduğunu ve kulaktan dolma bilgilerle yaşadığını bir kez daha görüyoruz.

Garip bir halde capitalist düşünceleri var nasıl oluyorsa artık;

Bu skodanın imajını halkımız 1994 yılındaki hali ile değerlendiriyor.  Çok yakın arkadaşıma Fabia sipariş verdiğimi söylediğimde "naptın la skoda çok  dandik değil mi?" babam memlekette favorit kullanıyor çok kötü sağı  solu bozuluyor yolda kalıyor dedi" [güldü alaycı şekilde] git vw golf alaydın ya golf iyi iyi... polo da olur..." :D şimdi ben gülüyorum gitmiş punto almış memnun değil. Skodayı görünce de vaay. Skoda çok gelişmiş ya ben bilmiyordum.:utan:

Bmw alan bir abimizin babasının yorumunu da anlatayım. Hadi mercedes alsan anlarım ciddi bir araba yani hem de yaklaşık aynı para. Ama bmw serseri arabası yahu niye aldın bunu" (2013-318i):)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatında turbo şarjlı araç kullanmamış adamın kullandığı 1.2 ve 1.4 atmosferik motordan yola çıkıp bütün küçük hacimli motorları gömmesi, bir diğerinin yine atmosferik 115 beygir aracının klima-motor performansı analizi en hafif tabirle "talihsizlik" olmuş.
Üstüne bir de sanırım kimsenin "fiyatlar genel seviyesi"nden haberi yok; herkes biliyor Fabia dahil hiçbir aracın bu fiyatların aracı olmadığını. Anlaşılamayan nokta ise fiyatların "veri" olduğu ve bizler tarafından değiştirilemediği.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halkimiz zir cahil ya. Canim memleketimi cok seviyorum ama insanlarini sevemiyorum. Vazgectim de zaten. Ortayli hoca diyo ya cahiller diye adam isi biliyo :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
Halkın zeka düzeyiyle ilgili rakamsal veri sunanlar da yakılmaya çalışılıyor...
Gerçekler acı tabii, kabullenmek zor.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef halkımız çok cahil.Hala skodayı vw ile ortak olduğunu yeni yeni öğreniyorlar milletin ciddi şekilde vw takıntısı var olsun hala bu vw işte motoru aynı herşeyi aynı kır diyor kafasını gözünü şeytan rahatla ama değmez ramazan ramazan :D

Zaten arkadaşımızın paylaştığı testte almış olduğu gibi kataloğu yazmış benim yaptığım inceleme en azından kullanıcı gözünden de artılar eksileri ile :) Yorumlar ondan berbat ...

Yeni araç alıyorsun insan bir hayırlı olsun der bir şey der yok gittin skoda mı aldın polo alsaydın bilmem ne vb türevleri hepiniz karşılaşmışsınızdır  illaki.

Anlatıyorum da abi hadi sizler gerçekten bilgili insanlarsınız anlıyorsunuz ben sizin anlattıklarınızı anlıyorum bilgi paylaşımı oluyor.Cahil e anlatmak çok zor gerçekten aha bak vw yazıyor işte orada diyorsun olsun o vw hala bu skoda diyor işte cahil e zor abi birşey anlatmak.

ben 1.2 tsi 90 dsg polo lounge alıcaktım 58 k fiyat çektiler hemen geri vites yaptım zaten orada nişanlımda baktı o bile anladı bunlar aynı şuraya bak heryeri diyor ya yazık bu vw verilen paraya bence dedi o bayan hali ile anladı beni şoke etti eee göz görüyor bunu görmeyen adamın gözlerinde sorun vardır dedi epey bir güldük aramızda :D

Bunun asıl sebebi bizim gelişmeyen eğitim ve öğretim sistemimiz maalesef ezberci 2 sene önce üniversiteden mezun oldum şu an bilgisayar mühendisiyim diyorum kendime ne kattım okul okuduk kaç sene hep ali ata bak olduğu sürece maalesef bazı insanlarımızın göz perdesi kalkmayacak ...
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2015, 19:41:13 Gönderen: suleyman90 »

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllardır VW Grubu araç Kullanıyoruz Bir tane Transporter T4 umuz var ve Fabiayi alırken de Golf4 e niyetlenmistim ancak fiyatlar ve maddiyattan dolayı fabiaya yöneldim. Polo desen Fabia ile aynı ama İsme para ödemek istemedim Fabiayi alırken de bi kere şüphe etmedim çünkü biliyordumki Polo ile aynı kalitede bugün imkanim olsa sıfır Polo yerine Sıfır Fabia alırım. İnsanlar Skodayi tanımıyor bilmiyor

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
doğuş gurubu skoda ve seatı tanıtmıyor çok fazla ön plana çıkmasını istemiyor varsa yoksa vw audi bu 4 marka aracın tek bir gurup tarafından satılması zaten hatanın başlangıç noktası ama bizim memleketin insanı anlamaz anlatamasın ...

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;522871
doğuş gurubu skoda ve seatı tanıtmıyor çok fazla ön plana çıkmasını istemiyor varsa yoksa vw audi bu 4 marka aracın tek bir gurup tarafından satılması zaten hatanın başlangıç noktası ama bizim memleketin insanı anlamaz anlatamasın ...

Hatta tanıtmaması gibi 81 ilde destek vermemek içinde yırtınıyor seat ve skoda için.

Bence seat skoda  gün gelir de vag grubundan ayrılırsa avrupa ve türkiye piyasasında kimse almaz.Motoru şanzımanı kendi üretmiyor hazır vw patentli TSİ TDİ DSG hooop hazır tak getir arabaya montajla neresi olduğu önemli değil bu skoda boleslav seat barcelona sonuçta aşağıda yatan mekanik motor aynı.

Örneğin uzakta aramaya gerek yok Chevrolet türkiye ve avrupa pazarından nasıl çekildiyse çünkü cruze astra satışlarını ciddi baltalıyordu 2.0 dizel cruse geldi millet gidip deli gibi cruze alıyordu hiç unutmam.

Hatta aveo hb patlama yaptı işte aynı showroom da corsa duruyor aveo satıyor dengeler bozulunca opelde çekti fişini sonuçta motor şanzıman aynı aveo da 1.4 100 benzinli opel motoru  1.3 dizel 95 yine fiat / opel multijet motor vardı :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neden bir arabanın ilk versiyonu slikon torpido olurda 3. versiyonu sert plastik olur ki milletin eline koz verilir fabia II ye hiç binmedim sert plastik mi slikon torpidomu var
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2015, 15:21:13 Gönderen: trio »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde bu seat ibiza çok sattı 36 liraya 0 km araba veriyorlar 1 lira daha verirsen 4 hoparlör alaşımlı jant arka camlar otomatik vs gibi özelliklerde ekliyorlar gecenlerde esenyurt doğuş otoya gidip araca baktım hepsi satılmış içine binecek araba yoktu hepsi satıldığı için inceleyemedim şu lpg takınca garanti dışı kalma olayından dolayı vazgeçtim 29 -30 lara lpg si takışmış 2. elleri var düşük km de daha mantıklı benim special e 23 lira verdiler 1 er ay arayla 2 kişi talip oldu araba değiştirmek zor geldi birde polo olsun ibiza olsun iç malzeme kalitesi fabia 1 e göre çok zayıf değiştirmişken segment atlamak lazım yoksa fabia 1 çok başarılı bir araç polo ve ibiza için değiştirmek hata olur. Tabi birde bagaj lazım bana poloda zaten sadece hb var ibizada da sw daha pahalı sedan yok zaten.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2015, 20:34:35 Gönderen: trio »