škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Torpido Soğutma ve İstop Etme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 3 konu hakkında sorum olacaktı. Tşk...
 1 - Benim torpido sadece klima açık iken soğuk üflüyor ve su şişesini serinletmiyor bile. Sizde de mi böyle acaba ?
 2 - Park etmek için duruyorum aracı P ye alıyorum. Biraz bekledikten sonra araba kendi kendine istop etmiş ve motoru manuel çalıştırın diyor. Bu sizlerde de mi böyle ?
 3- Arabayı sabah ilk kullanacağımda ileri geri yaptığım manevralarda gacırtı gucurtu seslerinden durulacak gibi değil. Bu sizlerde de mi böyle ?

Çevrimdışı bugra042

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.)torpido soğutmak için değil soğuk bir şey konulduğu zaman onun soğukluğunu koruyup ısınmasını önlemek içindir.
2.)Aracınızdaki start stop S/S ÖZELLİĞİ AKTİF İKEN araç DURDUKTAN BELLİ BİR SÜRE İÇİNDE MOTORU DURDURUYOR.ve vites P konumunda olduğu için motor çalışmıyor.
3.)sabah ilk harekette o seslerin olması tamamen fren disklerinden kaynaklanır kontrol ettirmekte fayda var.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1. Torpido soğutma için zaten klimanın soğuk havasını kullanıyor. Ayrıca bir soğutma ünitesi yok.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vitesi p ye aldıgınızda eger sofor kapısını acıyorsanız motoru kendiniz çalıştırmanız gerekiyor. cunku motoru durdurmus oluyor. torpido sogutma ise arkadaşların dediği gibi sogutmaya yaramıyor. soguk olanı korumaya yarıyor. o gacır gucur ses ise bende de var manevra yaparken geliyor arabanın arka tarafından sanki. bana torsiyon çubugundan geliyor gibi geliyor ama emin değilim tabi.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Torpido'daki hava çıkışı içeriye nasıl hava veriyorsa öyle hava verir. Yani, klima çalışıyorsa soğuk, kalorifer çalışıyorsa sıcak hava gibi. Ayrı bir şey olarak düşünmeyin.

Yeri geldiğinde sıcak tutmak için de kullanılabilir yani.