škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia3 aksesuar ve modifiye

Anatolia · 756 · 215740

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;520545
Şahin abi bende tam şimdi ona bakıyordum.Ama xenon işini ben yine tutmuyorum kardeşiniz olarak.Çünkü bi xenon gibi randımanlı olmaz hemde far yıkama vs yok muayeneye giderken sök tak zor kesiliyor biçiliyor arabanın orası burası ayrıca.

Aslında uzunlara H7 led alıp takmayı planlıyorum bir arkadaşım bu led işini yapıyor h7 led uzun var elimde dedi hemde yuvaya oturuyor birebir bakalım deniyelim zarar çıkmaz hemde kesilmeden biçilmeden garanti dışı kalmaz servise giderken takarım normal sarıları muayene vs.:D

Babamın octavia daki mercekler harika o mercekler buna uysa aslında süper olur bizim octavia ile bir selektör yaptın mı 4-5 araba sağ sinyal yakmaya başlıyor makineli tüfek gibi.

far yıkama olmadığı için sıkıntı ama 3-5 sene sonra garanti bitince yapılır, adamlar düz reflektörlülere yapıyor.

led takıcaksan akım değerleri tutmalı çıkartığın ampulle yoksa sistem arıza ışığı yakabilir yada zarar görebilir, dikkat!

o dediğin sellektör güzelmiş, 4-5 araba sinyal yakıyorsa, audi, bmw lerdeki gibi bişey o zaman. :favo4:

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;520555
far yıkama olmadığı için sıkıntı ama 3-5 sene sonra garanti bitince yapılır, adamlar düz reflektörlülere yapıyor.

led takıcaksan akım değerleri tutmalı çıkartığın ampulle yoksa sistem arıza ışığı yakabilir yada zarar görebilir, dikkat!

o dediğin sellektör güzelmiş, 4-5 araba sinyal yakıyorsa, audi, bmw lerdeki gibi bişey o zaman. :favo4:

Aynen şahin abi ledlere özellikle baktım h7 lerle voltaj değerleri aynı.Zaten far yıkama ile iş bitse iyi far yıkama yapılabilir ama otomatik far yükseklik çok zor çünkü şase ye bağlanıyor ve ağırlığa göre ayarlanıyor.

Zaten benimkine takmıcam direkt arkadaşın rapid e takıcaz onun araba eski ilk kurban o :)

Babamda 2013 1.6 tdi dsg elegance octavia var zehir gibi selektör atıyor abi valla.Orjinal far yıkaması far yükseklik ayarı ve direksiyon bağlı farlar adaptif sağ sola dönüyor.Zaten mantık aynı audi bmw gibi merceğin içinde bir perde mevcut abi bizim ki gibi ki ayrı tabanlı reflektör yok ışığın kaynağı tek sen selektör yapınca o perde kalkıyor kapanıyor ama acayip hızlı bir şekilde o patlamayı yapan zaten merceklerdeki perdeler.

Bizim octavia kontak konumuduyken yapıyorum şak şak şak perdenin sesi bile duyuluyor valla :D Benim eski leon un ledleride güzel selektör yapıyordu ama yine bi xenonun yerini tutmuyor ledler çok sorunluydu buğu yapıyordu far yıkama yoktu kar yağdı bir kere görüş sıfıra indi beyaz zeminde seat in ledleri benim gözümde sınıfta kalmıştı o zaman.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O mercek sistemini bende araştırmış, gerçekten güzel ve verimli bi sistem, tek ampul, az yer kaplıyor vs. ve en önemlisi şimşek atar gibi selektör yapabiliyor.
Leon led sistemi tutmadı gibi, görünüşü güzel ama anlattığın eksileri çoğu kişi yaşadı.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;520578
O mercek sistemini bende araştırmış, gerçekten güzel ve verimli bi sistem, tek ampul, az yer kaplıyor vs. ve en önemlisi şimşek atar gibi selektör yapabiliyor.
Leon led sistemi tutmadı gibi, görünüşü güzel ama anlattığın eksileri çoğu kişi yaşadı.

Evet sistem gerçekten çok iyi çalışıyor octaviada abi.Nisanda memlekete onunla gitmiştim bozuyük çok karanlıktı gece uzunları harika aydınlatıyordu.

Leon varken ben iki defa led far değişimi istedim.Ve 4.750 Tl alınan bu farlar için gerçekten böyle sorunlar üzdü beni.Far su alıyor hala değiştirmemek için direniyorlardı tazikli su girmiş yıkama diyor hocam dedim çocuk mu kandırıyorsun neyle  yıkanıcak araba başka ...

Bu arada dipnot almak isteyen arkadaşlar duyurulur ön arka çamurluk setide mevcut şu an skodadop ta tanesi ön 32 arka 32 tl.

« Son Düzenleme: 28 Haziran 2015, 03:40:15 Gönderen: suleyman90 »

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çamurluklar da oturaklı gösteriyor arabayı, alınır

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız 3.50 de forum kapanmıştır yazıyor, ne zaman açılıyor

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;520361
Evet plakalık iptali ve led plaka aydınlatmalarını iftardan sonra hemen yaptım dayanamadım.

Çılgın Süleyman Fabia yı çoşturuyor :D:D

kardeş bende plakalıkları çıkartıp spariş verdiğim app plakaları yapıştıracağım siz ne ile yapıştırdınız silikonmu yoksa çift taraflı bantmı kullandın?
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2015, 20:54:40 Gönderen: mehmetniyazi61 »

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;520642
kardeş bende plakalıkları çıkartıp spariş verdiğim app plakaları yapıştıracağım siz ne ile yapıştırdınız silikonmu yoksa çift taraflı bandmı kullandın?

Mehmet Abi app plakaları mühürlü almışsındır inşallah onun dışındakileri yunuslar yolda çatır çatır söküp atıyor aman diyim benim eski leon da adam söktü attı mühürsüz diye nerdeyse araba bağlanıyordu direkten döndüm :)

Abi bahaustan 3M in kırmızı çift taraflı bantları var ama 2 tane al 1.5 metre var her birinde bir tanesi rahat 1 plaka için gidiyor.Acayip sağlam silikon hiç sıkma çıkartırken acayip sıkıntılı çünkü.Birde bizim arka plakalık bagaj kapağının üstünde çıkatırken boyanın kalkması içten olmaz hiç.Önce plakalıklardan vidalamadan dolayı artan yerleri törpüle abi güzelce maket bıçağı ucu veya çakı benzeri birşeyler ile.

Ondan sonra ön arka plakalıklarıda sök kolonya ile yapıştıracağın yerleri güzel temizle hepsini tertemiz olsun abi yıkatma imkanın varsa o şekilde yıkat hatta temiz zemin olması önemli.Çünkü alkol ve benzeri birşey sürünce daha sağlıklı oluyor.Plakalarıda temizle aynı şekilde arka kısmını.Sonra Bantları tavsiyem böyle böyle ---- değil I I I I bu şekilde yapıştırman ben bizim octavia da aynı şekilde yaptım 1.5 senedir kaya gibi sağlam.

Üstünü en son kağıt maske bantı ile etrafını kapat abi 2-3 gün kalsın sağlam olsun yağmur falan yağar bende iyiki yapmışım dün yağdı yağmur dışarı çıktım.

En son ön plakayı yokladım ne çıkması valla tampon bile esniyor öne doğru :D

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mühürlü değil plakalar ama sanırım bulunduğum şehirde şöförler odasında mühürlenebilir..

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;520703
mühürlü değil plakalar ama sanırım bulunduğum şehirde şöförler odasında mühürlenebilir..

Abi o kadarını hiç bilmiyorum ama İstanbul da çevirmede plakaya bakıyorlar hemde ileride muayene gittiğin zaman mühürsüz plaka ile muayene pulu alamazsın.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
plakalar yapıştı  sıra çelik jantlarıma skoda jant göbeği bulmakta . :D

resimler;

http://niyazikr.imgur.com/all/

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;521235
plakalar yapıştı  sıra çelik jantlarıma skoda jant göbeği bulmakta . :D

resimler;

http://niyazikr.imgur.com/all/

Mehmet abi foto açılmıyor haberin olsun :D Skoda jant göbeği buluruz ali express te vardı ama göbeğin ebatını ölçüp ona göre almak lazım.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;521292
Mehmet abi foto açılmıyor haberin olsun :D Skoda jant göbeği buluruz ali express te vardı ama göbeğin ebatını ölçüp ona göre almak lazım.

evet o sayfada gördüm süleyman  ana sitenin çalışma şekşini anlayamadım 40-45 günde gelir diye okudum yanlış anlamamışsam .. senin bilgin varmı nasıl gönderim yapıldığı hakkında ?

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;521311
evet o sayfada gördüm süleyman  ana sitenin çalışma şekşini anlayamadım 40-45 günde gelir diye okudum yanlış anlamamışsam .. senin bilgin varmı nasıl gönderim yapıldığı hakkında ?

Abi ali expressten daha önce şunu aldım octavialarda var ya skoda logosunun etrafında piano black bir çerçeve oluyor.

http://tr.aliexpress.com/item/Freeshipping-NEW-Skoda-Octavia-2014-Fabia-Rapid-Superb-Steering-Wheel-Bright-Circle-car-styling-car-accessories/2028194472.html?http_swift_null=

Hem güzel duruyor hem şık şimdi baktım ayın 4 ünde sipariş vermişim ayın 24 ünde elime ulaşmış yaklaşık 20-25 gün sürüyor.Zaten ödemen garanti altında ters bir durumda iadesini alabiliyorsun alışveriş yaptım ali expressten.China post ile geliyor burada ptt ye teslim ediyorlar.Ptt getiriyor.

Daha önce skodadop tan da alışveriş yaptım onuda czech posta vermişler yine ptt getirdi yurtdışından ne gelirse gelsin PTT yapıyor ülke içindeki transferini.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;521292

şimdi görünmesi lazım..

http://imgur.com/VB2yaPR

http://i.imgur.com/GBohbGs.jpg
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2015, 18:08:08 Gönderen: mehmetniyazi61 »