škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Continental Lastik tel kırmış :/

erkan · 14 · 4718

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a. arkadaşlar sanırım kaldırıma filan cıkarken arka lastik tel kırmış olacak ki hafiften baloncuk yapmıs gibi.. riskleri neler ve orjinal stepneyi kullansam uzun yolda yükte filan sorun olur mu?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;519848
Tam boy stepne ise sorun olmaz. Geçmiş olsun.

evet tam boy stepne ve kullanılmamış. bunu ön lastigin birine takıp önü arkaya teli kırılanın yerine geçirsem daha uygun olur değil mi?
bu arada continental değilmiş lastigim brigstone turanza er300 müş.. conti nerden aklıma gelmiş konuyu acarken bilemedim :)

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan;519992
evet tam boy stepne ve kullanılmamış. bunu ön lastigin birine takıp önü arkaya teli kırılanın yerine geçirsem daha uygun olur değil mi?
bu arada continental değilmiş lastigim brigstone turanza er300 müş.. conti nerden aklıma gelmiş konuyu acarken bilemedim :)

Önlere dokunmamanı tavsiye ederim. Araban mevcut lastlerle normal seyir edebilirsin takacağın lastik sıfır olduğu için sağa sola çekme gibi garip bişeylerle karşılaşabilirsin.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizimde matador lastikler vardı aracı aldığımızda üstünde ön lastikler kırmıştı deli gibi titreme oluyodu bildiğiniz direksiyon bi oraya bi buraya gidiyodu. sonra bridgestone aldık 85000 km kullandık. Şimdi ise yeni bridgestone var.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Stepne kaç yıllık peki? Sürekli kullanacaksanız bence de arkaya takın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;520077
Stepne kaç yıllık peki? Sürekli kullanacaksanız bence de arkaya takın.

arac 2012 aralıkta trafige cıkmıs. sanırım lastikte 7 / 12 yazıyordu.. stepne gün ışığı görmemiş ama soğuğu-sıcağı yemiş iç anadoluda :)

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arada lastikçim hafif kabartının oldugu yerde tel olmadıgını bunun lasitkle alakalı fabrikasyon bir hata olabilecegini ve servisten ucretsiz değiştirebileceklerini ve bu şekilde binmenin hatta yüklü ve uzunyolda binmenin bi sıkıntı cıkarmayacagını soyledi. 2012 aralık cıkıslı araba sonucta.. bakalım gidince anlarız artık..

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erkan Bey, bence lastik arabanın en önemli bir parçasıdır. Uzun yola da çıkacaksan Allah korusun çok ters bir yerde terslik olursa ailece sıkıntıya girersiniz.aAraba üzerindeki lastiklerin üretim tarihleri hakkında bilgin var mı? Stepne ile çok büyük tarih farkı varsa : önde direksiyon hakimiyetinde, arkada da virajlarda ve frende sıkıntı yaşatabilir.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrb. Hikmet bey, 2012 7. ay tüm lastiklerin tarihi. stepne hiç kullanılmamıs ve lastikçim bunun fabrikasyon bir hata oldugu yönünde. istersen ben değiştiririm ama sıkıntı olacak bir durum degil dedi ki cok cok dikkatli bakılmazsa görülmüyor o hafif kabartı.

Alıntı yapılan: hiko;523619
Erkan Bey, bence lastik arabanın en önemli bir parçasıdır. Uzun yola da çıkacaksan Allah korusun çok ters bir yerde terslik olursa ailece sıkıntıya girersiniz.aAraba üzerindeki lastiklerin üretim tarihleri hakkında bilgin var mı? Stepne ile çok büyük tarih farkı varsa : önde direksiyon hakimiyetinde, arkada da virajlarda ve frende sıkıntı yaşatabilir.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Balon yapmış lastik kullanmak tehlikeli. Yani lastiğin en zayıf noktası balon yapmış yer. Oradan patlayabilir.

Aracınızı bu lastikle kullanmak zorundaysanız yüksek hızlara çıkmadan kullanın mutlaka.

Ön arka meselesine gelince , tabi ki ön lastiğin sürüş sırasında patlaması arka lastiğin patlamasına göre bir miktar daha tehlikeli . Ama bu da yol şartlarına göre değişebilir.

Hasarlı lastiği arkaya almanız çok az da olsa patlama anında fayda sağlayabilir. Ancak en doğrusu en kısa zamanda eğer diğer lastikleriniz de eski iste hepsini değiştirmek.

Bizler malesef arabalarımızda lastiği önem vermiyoruz . Halbuki lastik aracın en önemli parçalarından biri.

Benimde balon yapmış lastikle , bunun dışında bazen yaz aylarında kış lastiğiyle , bazen kış aylarında yaz lastiğiyle çok gezmişliğim vardır.

Ama doğru ve sağlam lastik kullanmanın ne kadar faydalı olduğunu ve güvenliğe katkı sağladığını tecrübe ettikçe artık eskisi gibi davranmıyorum.:)

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de stepneyi kabarma olan lastikle degiştirmek icin lastikciye gidince lastikci tercihi bana bırakaraktan hiçbirsey olmaz bununla abi dedi. ve fabrikasyon hata buyuk ihtimalle diyerek yanakta tel olmaz tabanda olur dedi. bir skoda servisine gidecegim zaten tavandaki hafif sarı leke (paslanma) için o vakit bi elden gecirtirim..

Alıntı yapılan: umtdrn;524254
Balon yapmış lastik kullanmak tehlikeli. Yani lastiğin en zayıf noktası balon yapmış yer. Oradan patlayabilir.

Aracınızı bu lastikle kullanmak zorundaysanız yüksek hızlara çıkmadan kullanın mutlaka.

Ön arka meselesine gelince , tabi ki ön lastiğin sürüş sırasında patlaması arka lastiğin patlamasına göre bir miktar daha tehlikeli . Ama bu da yol şartlarına göre değişebilir.

Hasarlı lastiği arkaya almanız çok az da olsa patlama anında fayda sağlayabilir. Ancak en doğrusu en kısa zamanda eğer diğer lastikleriniz de eski iste hepsini değiştirmek.

Bizler malesef arabalarımızda lastiği önem vermiyoruz . Halbuki lastik aracın en önemli parçalarından biri.

Benimde balon yapmış lastikle , bunun dışında bazen yaz aylarında kış lastiğiyle , bazen kış aylarında yaz lastiğiyle çok gezmişliğim vardır.

Ama doğru ve sağlam lastik kullanmanın ne kadar faydalı olduğunu ve güvenliğe katkı sağladığını tecrübe ettikçe artık eskisi gibi davranmıyorum.:)

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yanagin  ve tabanin yapisi lastik yanaginda yazar... yanakta tel yoktur muhtemelen...
Sidewall aciklamasinda sedece nylon yaziyorsa tel yoktur...
Sorun yanakta ise... genelde dusuk lastik basincinda, ozellikle kis aylarinda lasrik basincini yukseltmemekten dolayi yanaklarda deformasyon olabiliyor...

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
......
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2015, 07:42:20 Gönderen: timbaz »