škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ÇİZİK

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÖNDER DEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese selam,

Arabamı hazmedemeyen bir asalak arabamı 1 el boyu kadar çizmiş. Başına gelen tecrübeli arkadaşlar varsa ya da bu konuda deneyimli olan arkadaşlar yol göstermenizi rica ediyorum. Sinirden öleceğim nerdeyse 2.000 km de arabanın anasını ağlattılar ya.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun,
Varsa kamera kayıtlarından bulup sikayetci olabilirsiniz, yoksa yapacak bisey yok malesef, pasta cila ile göze batmayacak duruma getirip, binilebilir, olan cizik olsun, daha büyük kaza bela olmasın. Dısarıda bırakıyoruz, mecbur benzer seyler olacaktır, sakin olun.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun öyle insan dışı hazımsızlar varki ne yapacağını bilemiyorlar. lokal boya gibi tarif ettiğine göre.

Çevrimdışı ÖNDER DEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;519812
Gecmis olsun,
Varsa kamera kayıtlarından bulup sikayetci olabilirsiniz, yoksa yapacak bisey yok malesef, pasta cila ile göze batmayacak duruma getirip, binilebilir, olan cizik olsun, daha büyük kaza bela olmasın. Dısarıda bırakıyoruz, mecbur benzer seyler olacaktır, sakin olun.

Kamera kaydı var ama nerede olduğunu bilme şansım yok. Site harici bir yerde de olabilir. İlk defa sıfır km bir araca sahip olunca ve çok para verince insan üzülüyor.

Çevrimdışı ÖNDER DEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;519813
çok geçmiş olsun öyle insan dışı hazımsızlar varki ne yapacağını bilemiyorlar. lokal boya gibi tarif ettiğine göre.

Olabilir öneri için teşekkürler.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende aynı soruyu sormuştum hatta resimde ekledim, skoda servis direkt "lokal boya" dedi, forumdaki arkadaşlarda aynı cevabı verdi...

Ben, hem boyalı araç kullanmak istemediğim için hemde değerinin düşüceğini düşündüğümden böyle bırakmaya karar verdim. Şansım çok gözle gözüken bir yer değil... Sizin yerinizde olsan ilk pasta cila denetirim, baktınız olmuyor artık lokal boyaya dönüş yaparım.

Linkide ekliyorum:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31228

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Bir fotoğraf koyarsanız belki daha fazla yardımcı olabiliriz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben bilmediğim için soruyyorum çizik çizik olarak kalırsa o noktadan paslanma yapmaya başlar diye bişeyler duydum doğruluk payı varmıdır acaba?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;519830
ben bilmediğim için soruyyorum çizik çizik olarak kalırsa o noktadan paslanma yapmaya başlar diye bişeyler duydum doğruluk payı varmıdır acaba?
Boyayı iyice kaldırıp alttaki metali atmosferle buluşturan bir çizik ise evet.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ÖNDER DEMİR;519819
Kamera kaydı var ama nerede olduğunu bilme şansım yok. Site harici bir yerde de olabilir. İlk defa sıfır km bir araca sahip olunca ve çok para verince insan üzülüyor.

Benimde psikolojimi bozuyordu biri cizecek biri vuracak vs.. şimdi akıllandım arkadaş tavan kaput hariç boyalı araba alacam ucuza cizerseler cizsinler vurursalar vursunlar alırkende ucuz alacan satarkende ucuza satacan geçmiş olsun bu arada benim aracımı da yumruklamışlardı tavanını ve çamurluğunu göçükcüde yaptırmıştım sizde bir göçükcü ustaya gösterin bakalım boyasız ne yapa bilecek.

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.

Benim de aracımı daha 1 yıl olmadan çizmişlerdi. Çok can sıkıcı bir durum. Sizi anlayabiliyorum. Ben de boyatıp boyatmamak arasında kalmıştım. Bir yandan ikinci el değeri düşündürüyor, diğer taraftan da çiziğe her bakışta insanın canını sıkıyor.

Sanayide birkaç kaporta boyacıya gittim. Hiçbiri %100 çözebiliriz demedi ama büyük ölçüde kapatabileceklerini söylediler. Ankara'da Ostim'de Otto Zenith diye bir yerde yaptırdım. Sonuç mükemmel değil ama en azından ilk bakışta fark edilmeyecek kadar başarılı.

Konuyla ilgili başka bir forumda başlık açmıştım.
Arabanın ilk hali: http://www.golfturkiye.net/atolye/golf-mk-7/tamirhane/5773-kapilari-cizmisler.html
Yapılan işlem sonrası: http://www.golfturkiye.net/tamirhane-23/kapilari-cizmisler-5773/index6.html#post80797