škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17" jant tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yarın nasipse yeni aracımı teslim alacağım. Araç malum 16" lastiklerle geliyor ama ben hiç kullanmadan 17" ile değiştirmek istiyorum. Ücret farkını ödeyip değiştirin desem yaparlar mı yoksa 16" jantlar ve lastikler elimde patlar mı? Bir de 17" şık jant öneriniz var mı? Octavia araç, siyah jant alsam çirkin mi durur? (Araba beyaz). Bir de 17" alırsam lastik ölçüleri ne olmalı? Cevaplar için peşinen teşekkür ederim :)

Çevrimdışı Ysagir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açıkcası benimde lastikleri değişme fikrim var bu konu benim içinde iyi oldu bakalım ne gibi öneriler gelecek

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eger siparis 16" geliosa ustune fark verip 17" ye gecemezsiniz maalesef. O fark verme olayi ilk siparis aninda oluyor.

Siz 16 lari kendi imkaninizla satacaksiniz buyuk ihtimal. Belki begendiginiz janti alacaginiz yer takasa girebilir

Full siyah bir jant bence yakismaz. illa siyah olsun diosaniz cevresi gri ici siyah olanlardan olabilir.

Model olarak octi nin 17" orj janti olan Teron bence cok gzl

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mrb. Hayırlı olsun. 17 inç Teron benimki. LLumar cam filmi konu başlığında fotoğrafta gözüküyor. Bir bakın. Ama siparişten öyle geldi, sonradan takılmadı.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence en yakışanı 17" Denom jantlar...Alırken özellikle öyle istemiştim, çok güzel duruyor...

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar.
jant konusunda sizlere çok önemli bilgiler vermek isterim.
ben yıllardır boyahane tesisleri kuran bir firmada endüstriye satışta çalışmaktayım.
jant kesinlikle şakaya gelecek bir konu değildir bilinmeyen üretim kalitesi belli olmayan firmalardan uzak durun. tüm wv  bmw mercedes, toyota, hatta bentley firması bile İzmirde 3 adet fabrikası bulunan CMS firmasından jantlarını tedarik etmektedir.

bu firmanın 3 ayrı boyahanesinin imalatında ve montajında proje supervisor yaptım. cms, hayyers lemmerz, componenta gibi firmalar üretim prosesslerini en üst seviyede tutmaktadır. ayrıca yukarıda bahsettiğim araç üreten dünya devi firmalar bu jant üreticilerni bir fiil denetlemektedirler.

global endüstride bir adet aluminyum döküm potası, kalıp , cnc işleme ve basit bir boyahane kurarakta jant üretilebilir. fakat bu iş yalnızca üretmekle sonlanmıyor. bunun güvenlik son kontrolleri x-ray tarama, çekme germe testlerinde başarı ile geçmesi gerekiyor.

bizler piyasada ve haberlerde çok fazla duymuyoruz ama jant kırılması sonucu okadar çok kişi kaza yapıyor hatta hayatını kabetiyor ki..!!

çin malı jant karşılaştırma testi.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BJeFB6SRslk

sözün özü, bence aracın üzerin gelen sac sıvama jantları kullanmaya devam edin. ya da bayinizden orjinal olan ürünleri tercih edin.

saygılar.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2015, 08:08:47 Gönderen: Sequenc »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
CMS yi fiyat ve sağlamlık olarak ben de öneriyorum. Tek kusurları, üreticilre verdikleri jant modellerinin çoğunu satışa koymamaları

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;519621
CMS yi fiyat ve sağlamlık olarak ben de öneriyorum. Tek kusurları, üreticilre verdikleri jant modellerinin çoğunu satışa koymamaları

bence ticari teamül gereği üreticiye verdiklerini piyasaya sunamazlar. yoksa üretici almaz :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;519621

Cms bunyesinde 1.5 ay staj yapmis birisi olarak ilk elden kesin bilgiyi soyluyorum. Yapilan anlasmalar geregi araba firmalari icin uretilen jantlari o markadan baska hic bir yere satma/hediye etme/odunc verme/vay efendim sus olsun diye duvara asicakti bizim kayinco ondan verdiydim sanslari kesinlikle yok.

Calistigim sure boyunca interlagostan amg jantlarina hatta ve hatta yeni uretilecek olan amg jantinin prototipine kadar herseyin icinde yuzdum; butun calisanlar da oyle fakat elinden gunde 500tane oem interlagos gecen adam 1 tanesini alip kendi arabasina takma luksu yok.

Yetkili servisten aksesuar niyetine aldiginiz janti da arabanin uzerindekini de cms uretiyor. Cms paketleyip yolluyo yurt disina x kadar paraya sonra yurtdisindan tr deki yetkili servise geliyor bize satis fiyati 5x oluyor.

He su var mesela cms kendi markasiyla piyasaya surdugu bi jant var octavia vrs jantina acayip benziyo. Dikkat etmezseniz anlayamazsiniz. ;) o tarz uygulamalari yok degil.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
17'' Teron derim.
Bir arkadaş satıyordu forumda.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim kizdigim nokta bi ztn. Yetkili servis neredeyse 2 kat kar koyup satiyor jantlari

piyadada zaten binlerce modelin replikasi var. alacak adam cogunlukla onu gidip aliyor. sen hala ureticine patakende satis icin madde koyuyosun. bu dizayni baska markaya yapma de anlarim da bu sekilde son kullanici cok magdur oluo.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2015, 15:21:14 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi zaten yetkili servis ona cok bisey koymuyodur asil kazanan markalar oluyo. X paraya aliyo janti turkiyeden. Sonra ayni janti bir daha turkiyedeki yetkili servise 4x e gonderiyor. Yetkili servis de 5x e satiyor. Anlayacagin disa bagimli ulke olmanin sonuclari bunlar hep.

Gidin alin cms nin aftermarket urunlerinden. Otomobil firmalarina nasil yretiyorsa kendi satisi icin urettigi janti da ayni titizlikle uretiyorlar

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ztn cms nin saglamlik ve kalitesine inaniyorum.

Ama keske aftermarket urun gami da genis olsa. ufak tefek farkliliklar yapip oem jantlarin benzerlerini sunabilirler mesela