škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Ambition 1,6 CR TDI 105 PS (beyaz) 2015 model

cunus · 14 · 3681

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cunus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Uzun araştırmalarım sonucunda
"Rapid Ambition 1,6 CR TDI 105 PS" aracı sıfır satın almaya karar verdim.
Ancak forumda görmüş olduğum boya çatlaması problemi beni düşündürüyor.
Bu konuyla ilgili muzdarip arkadaşlar var. Bu problem 2015 model araçlarda da mevcut mudur acaba?
Fikir ve tavsiyelerinizi rica ediyorum. 1-2 gün içinde bu aracı satın alma ihtimalim var.

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok iyi bir tercihte  bulunmuşsunuz, gönlünüzü ferah tutunuz Türkiye ye ilk gelen Rapid lerden iki ay arayla iki beyaz renk Rapid aldım ikisindede herhangi bir sorun yok, çok ekonomik bir araç şehir içi ve şehir dışı mükemmel değerlere sahip, istanbul'dan  yeni Bodrum a geldim klimasız 90 km ile 100 km / 4.1 lt. Lere kadar gördüm deneme amaçlı dahada düşerdi beklemedim, aynı uzun yolda klimalı 3 kişi ve o koca bagaj full dolu  140 km hız altına düşmeden 140-170 km arası yaktığım yakıt oranı 4.5 litre, daha ne olsun. Ben her iki Rapid imden de çok memnunum *1,6 CR TDI 105 PS Beyaz , bana yeterde artar, bu araç benim kullandığım ve bildiğim değerler adına kim ne derse desin benim gördüğüm ve test ettiğim değerler bunlar gerisi kulak arkamdır. Gönlünüzü ferah tutun karar verdiyseniz Rapid sizi yarı yolda bırakmayacaktır.
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde elegance paket var 1 ay oldu alalı hiç bi sıkıntısı yok en iyi tercih [emoji106]

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıldır şeker beyazı elegance kullanıyorum.servise bakım haricinde gitmedim çok şükür.
arabanın gidişi çok iyi.yakıt iyi sonuçta hafif bir araba.Ayrıca boya çatlaması durumu bende yok yani her arabada olacak diye bir şey yok.aracı tavsiye ederim.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2015 dsg elegance 2aylik 5bin kmde kapilardan gelen ses disinda arka yaylardan geldigi soylenen seserden baska hic bi sikintim yok cuma servise randevu aldim gelismeleri paylasirim onun disinda performans ve konfor keyfim fevkalade yerinde  ve sahip oldugum ilk arabam olmasina ragmen

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;518581
2015 dsg elegance 2aylik 5bin kmde kapilardan gelen ses disinda arka yaylardan geldigi soylenen seserden baska hic bi sikintim yok cuma servise randevu aldim gelismeleri paylasirim onun disinda performans ve konfor keyfim fevkalade yerinde  ve sahip oldugum ilk arabam olmasina ragmen

Arkadan gelen ses frene basıp durma esnasında, hill hold aracı bıraktığında ve el freni çekikken araca inip binerken gelen gırç sesi ise bu arka balatalardan geliyor, balatalar çok sertmiş onun için, servise gittim ama bunun bir arıza yada hata olmadığını sıfır araçlarda da olduğunu söylediler ve geri çevirdiler.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;518593
Arkadan gelen ses frene basıp durma esnasında, hill hold aracı bıraktığında ve el freni çekikken araca inip binerken gelen gırç sesi ise bu arka balatalardan geliyor, balatalar çok sertmiş onun için, servise gittim ama bunun bir arıza yada hata olmadığını sıfır araçlarda da olduğunu söylediler ve geri çevirdiler.

Ayni seyi banada soylediler ama cok sacma arabayi aldigim ilk hafta bole bi ses yoktu cuma tepelerinde bekliycem butun serviste ne yapilcaksa gerekirse cirkeflikte yaparim cnku cok sacma degilmi aldigimiz 0 arabada garc gurc ses cikiyo.net bi cozum bulunmasi gerekiyo
Bide su kapi plastiklerinden gelen sese kesin bi cozum yokmu ya??

Çevrimdışı cunus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, yanıtlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Rapid, ekonomi ve motor performansı açısından çok iyi bir araç bu net.
Araçla ilgili gelen negatif bildirimler:
* boya çatlaması,
* amortisörlerden gelen gıcırtı
* 2. el piyasa handikapı  

Bunlar kararı etkiliyor ister istemez. Kime sorsam aracın 2. eliyle ilgili sorun olabileceğini söylüyor. Ben bu aracı ticaret için değil uzun yıllar kullanmak için satın almaya niyetliyim.
Memnun olduğum bir aracı neden 2-3 sene sonra satayım.
Rapidin Türkiye piyasasına giriş yılı nedir? Trafiğe baktığımda gerçekten de "Rapid" çok nadiren görüyorum. Hemen hemen bütün marka ve modelleri görüyorum. Ancak Rapid yok denecek kadar az. Belki de bana mı rastgelmiyor bilmiyorum. Ama mesela Skoda'nın diğer modellerini görebiliyorum: Octavia - Yeti - Superb.

Rapid pek yok nedense.

Şu an bendeki 2004 - corsa 1,2 njoy (benzin). Sedan bir aile aracına ihtiyacım var.

Aşağıda bir liste var rapid kullanıcısı olarak sizlerin düşünceleri benim için çok önemli.

Bu listedeki araçlar içinden hangisini tercih ederdiniz, objektif olarak yanıtlarınızı rica ediyorum. Farklı alternatif ve tavsiyelerinize de açığım.

Araba işi biraz da şans işi. Her aracın ve modelin + - yönleri olacaktır. Mesela Rapidde boya çatlaması ile ilgili şikayet herkeste yok. Ses gıcırtısı da bazı araçlarda var anlaşılan.

Skoda   Rapid 1,6 TDI   CR 105hp       Peugeot   301 1.6 HDI 92hp       Fiat   Linea 1.3 Multijet   95hp       Hyundai   Accent Blue 1.6 CRDI   136hp

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1-Skoda   Rapid 1,6 TDI   CR 105hp      
2-Peugeot   301 1.6 HDI 92hp      
3-Fiat   Linea 1.3 Multijet   95hp    
4-Hyundai   Accent Blue 1.6 CRDI   136hp

Öncelikle burası skoda forumu ve tabiki rapid tavsiye olunacaktır.Bu soruyu diğer forumlardada sorun.İkinci husus ise şu ikinci eli yavaş mantığı piyasadan duyma laflar.Zaten uzun yıllar bineceksiniz kesinlikle rapid ama 2 ay sonra satacam derseniz diğerleri.5 yıllık skoda kullanıcısı olarak ve 5 adet skoda marka araca sahip olan biri olarak kesinlikle rapid.Neden rapid derseniz bikere şık ve gözterişli bi araba malzeme kalitesi diğerlerinden daha iyi sağlamlık dayanıklılık olarak diğerleriyle kıyaslanmaz bile ve müthiş ekonomik.İçinizde kalmasın diğerlerinide inceleyin ama rapide biner binmez beni al diyecektir...

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;518691
1-Skoda   Rapid 1,6 TDI   CR 105hp      
2-Peugeot   301 1.6 HDI 92hp      
3-Fiat   Linea 1.3 Multijet   95hp    
4-Hyundai   Accent Blue 1.6 CRDI   136hp

Öncelikle burası skoda forumu ve tabiki rapid tavsiye olunacaktır.Bu soruyu diğer forumlardada sorun.İkinci husus ise şu ikinci eli yavaş mantığı piyasadan duyma laflar.Zaten uzun yıllar bineceksiniz kesinlikle rapid ama 2 ay sonra satacam derseniz diğerleri.5 yıllık skoda kullanıcısı olarak ve 5 adet skoda marka araca sahip olan biri olarak kesinlikle rapid.Neden rapid derseniz bikere şık ve gözterişli bi araba malzeme kalitesi diğerlerinden daha iyi sağlamlık dayanıklılık olarak diğerleriyle kıyaslanmaz bile ve müthiş ekonomik.İçinizde kalmasın diğerlerinide inceleyin ama rapide biner binmez beni al diyecektir...

Pejo hariç tümünü kullandım, accent kötü demiyorum bir önceki aracım sıfır hyundai accent ti 24 ay vadeli almıştım borcunun bittiği hafta Skoda ya gidip Rapid aldım müthiş keyif konfor özellikle güvenlik veren bir araç, yetmedi 2 ay içerisinde 2. Rapid i aldık şuan 2 yıl doldu çok memnunuz nazar değmesin değiştirmeyi düşünmüyorum ama ileride yeni kasa Superb alacağım inşallah, hee rapidlerim mi onları elden çıkarmayacağım bizimle olacaklar hep.. Alın size bir örnek şimdi bu aracın ikinci eli neden yok, alan memnun satan yok..
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2015, 17:06:57 Gönderen: westwint »
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.6 tdi 90 hp kullanıcısıyım.  2 aydır bir şikayetim yok.  Şanzımanı olsun,  konforu olsun çok memnunum.  
Bazı özellikler sanırım satış politikası gereği konmamış.  Onların eksikliğini hissediyorum :
1. Otomatik cam kapanma
2. Entegre navigasyon
3. Yağmur sensörü(çok sorun değil)
4. Geri viteste otomatik aynaların inmesi :)
5. Açılır tavan olmaması :)

Bunların dışında wv kalitesinde,  böyle şık ve güçlü bir araç için fiyatı makul bence. Hatta iyi diyebilirim.

Eğer üzerine biraz daha koyabilir iseniz octavia tercih edin derim.

Son olarak,  aracımı çoook seviyorum :)