škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ arka tekerlek yamuk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: bluevelvet;512980
Aracı satacak olsanız da kendiniz için yaptırıyormuş gibi yaptırın. Üçe beşe bakmayın.
Öte yandan kusurlu bir malı ayıbını gizleyerek satarsan alacağın bedduayı hiçbir şekilde ödeyemezsin.

Aynen bugün bende aynı lafı ettim gerçi satma düşüncemde yok zaten ama yinede aldığım yerde yaptıracam

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;512978
Yengeye de bir reno9 alın, rapidi kurtarın...
Allah beterinden korusun diyelim...

Çevrimdışı Capiche

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Emre benzer bir durum eniştemlerin wv polo aracında oldu teyzem araçla kalıdırıma çıkmış çıkarkende benzer bir hasar oluşmuş, beraber yaptırmaya gittik istanbulda düzelttiler sanayide diğer arkadaşın dediği gibi %5 %10 civarı parçaya zararı olduysada o kadar endişe edecek bir durumu olmadı yanlız sizin araç yeni yani kişisel olarak benim içim çok acırdı sıfır araba almak pek kolay değil bu devirde herkes için.Yinede geçmiş olsun yengeye birşey olmamış kaza bela olmamış nazar diyelim daha güzel günlerde kullanmanız dileği ile :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis arka dingili degistirecek. Ki dingil yamulduysa o da sase yamulduysa dgistrme gibi bi sansiniz yok zaten. Maliyeti yuksek olur. Onun muhtemelen robota bile girmesine gerek yok. Efsane saseciler robotcular var kafaniza takmayin. Cuk diye yerine cekerler onu. Ise baslamadan once pazarlik edin ben yaptiricam arabayi parasini da odiycem ama otobana cikicaz 200 yapicam arabayla en ufak bi cekme ya da titreme olursa duzelinceye kadar yapicaksin ya da parami iade ediceksin dersiniz olur biter. Bir de tavsiye yzerine isinin ehli bir ustaya gidin.

Ne arabalar duzeliyor bu mu olmayacak? Ben size her gun gorduklerimi ve ok gibi duzelenleri gostersem benimki de dert degilmis kus pislemis kus diyip gecersiniz :)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu arka dingil isi ciddi bir is. Bu tarz parcalardaki kilcal catlaklar bile 1 2 sene sonra kirilmasina sebep olabiliyor. Bizim basimiza geldi tanidiktan aldigimiz arabayi 1 yil kullandiktan sonra Allah tan garajdan cikarken oldu ve dingili kirildi. Megerse sonradan ogrendik ki boyle bir sey olmus arabada bize de soylememis onemsiz diye. Duz yolda degilde ozellikle virajlarda kirilma riski artiyor buda bol bol takla demek. Iyi dusunun ne gerekiyosa yaptirin gerekirse de degissin. Sizde olmaz baskasinda patlar sonunda

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;514006
Hocam bu arka dingil isi ciddi bir is. Bu tarz parcalardaki kilcal catlaklar bile 1 2 sene sonra kirilmasina sebep olabiliyor. Bizim basimiza geldi tanidiktan aldigimiz arabayi 1 yil kullandiktan sonra Allah tan garajdan cikarken oldu ve dingili kirildi. Megerse sonradan ogrendik ki boyle bir sey olmus arabada bize de soylememis onemsiz diye. Duz yolda degilde ozellikle virajlarda kirilma riski artiyor buda bol bol takla demek. Iyi dusunun ne gerekiyosa yaptirin gerekirse de degissin. Sizde olmaz baskasinda patlar sonunda
Ben gerekeni fazlasıyla yaptım zaten araç 8 gündür satın aldığım yetkili serviste kaskodan ne gerekiyorsa yapıyorlar üç gün daha işi varmış banada idareten symbol verdiler ben de aynı şeyi söyledim değiştirin diye tamir yoluna gitmeyin dedim bırak kendi vebalimi hiç kimsenin vebalini almak istemem farkındayım durumun ciddiyetinin ALLAH beterinden korusun...

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracı bugün teslim aldım sağ arka tekerlekte ki bilye ve dingil ekipmanları değiştirilmiş sanıyorum sorun kesin olarak çözülmüş artı olarak araca güncelleme gelmiş direksiyon ile ilgili onu da yapmışlar otobana çıktım test için 200 ü gördüm aracın maşallahı var hiçbir sorun yok gibi görünüyor ileriki günlerde olağan dışı bir durumla karşılaşırsam bunu sizinle paylaşacağım ancak tramer kaydı görünmüyor 5664 te nasıl bilecem ne kadar masraf yapıldığını çünkü bana elden halledersen en çok 500 tl tutar dediler kaskoyada bu kadar mı yansıdı onu öğrenebilirmiyim bilen var mı şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;514681
Arkadaşlar aracı bugün teslim aldım sağ arka tekerlekte ki bilye ve dingil ekipmanları değiştirilmiş sanıyorum sorun kesin olarak çözülmüş artı olarak araca güncelleme gelmiş direksiyon ile ilgili onu da yapmışlar otobana çıktım test için 200 ü gördüm aracın maşallahı var hiçbir sorun yok gibi görünüyor ileriki günlerde olağan dışı bir durumla karşılaşırsam bunu sizinle paylaşacağım ancak tramer kaydı görünmüyor 5664 te nasıl bilecem ne kadar masraf yapıldığını çünkü bana elden halledersen en çok 500 tl tutar dediler kaskoyada bu kadar mı yansıdı onu öğrenebilirmiyim bilen var mı şimdiden teşekkürler...
Servise fatura tutarını sormak en kolayı..

Çevrimdışı ümit Aziz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.piramitinşaatyapimarket.com
Öncelikle geçmiş olsun,2 gün önce 2015 6 aylık aracıma bayan bi sürücü arka sol çamurlugun ordan çarptı.Yani jantada degmiş.Çamurlugu boyasız hallettik şükür ama sanki arka sol teker 2-3 mm egilmiş arkadan bakınca belli oluyo zaten.Ben kasko delinmesin diye cebimden yaptırdım çamurlugu ama bu aks işini nasıl etsek sizin bi fikrinizi almak istedim.Servis kaça yapıyo,bide bunu tekeri sökmeden yapıyolarmış araca bi sakıncası olurmu ?yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka sase kapanmis olabilir olcturun. Gonyede degilse saseci halleder ;)

Çevrimdışı ümit Aziz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.piramitinşaatyapimarket.com
Alıntı yapılan: DDŞ!;563470

Araçda şaside oynama olmaz dimi ?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;563470

reyiz benim de sağ arka lastik 2 milim içerde, benden önceki sahibinin hatırası.  işin ehli olmayan anlamaz zaten, ben bile zor farkediyorum ama rahatsız ediyor.

şaseciye çektirsek , ilerde kırılma..vs gibi bir sıkıntı yaşar mıyız?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ümit Aziz;563499
Araçda şaside oynama olmaz dimi ?

Sase iceride zaten su an. Ama buyutulecek bir durum yok merak etmeyin.

Alıntı yapılan: mustklc;563500
reyiz benim de sağ arka lastik 2 milim içerde, benden önceki sahibinin hatırası.  işin ehli olmayan anlamaz zaten, ben bile zor farkediyorum ama rahatsız ediyor.

şaseciye çektirsek , ilerde kırılma..vs gibi bir sıkıntı yaşar mıyız?

2mm lik iceri girip cikmanin cektirmesinde malzemede yigilma olmaz kirilmaz yaaa :D ama cektirirlerken (vururlarken daha dogrusu) poyra bilyalari dagilabilir. Sonrasinda bir de poyra bilyasi degisimi gerekebilir.

Her turlu bilyada fag ina skf malzemeler gonul rahatligiyla kullanilabilir

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;563501
poyra bilyalari dagilabilir.

poryayı gözden çıkardım zaten.
senin şu şasecinin adresi yaz da bir ara uğrayayım yanına. göz zevkimi düzeltsin biraz :D