škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FabiaII ye VW Bora/Golf4 kol dayama adaptasyonu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aldığım her araba boşline olduğundan böyle inceden işler çıkıyor karşıma...sordum, kol dayaması 450 küsürmüş, çok saçma geldi, hemen sanayiye gittim, aksesuarcıdan replica golfIV /Bora kol dayaması aldım, alüminyum 2 parça kesip, farklı zemini ona uydurdum, işlem sağlam bir izlenim veriyor ama kol dayama nasıldır? göreceğiz...Önceki arabamda 7 yıl sorun çıkmadı, umarım bunda da çıkmaz.

Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sırada kaput pistonu projesi var sayende...bu hafta sonu deneyebilirsem.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı elegans yapcaksın valla. Benim memleket gölbaşı. Gelince ugrarım mutlaka.
Golf 4 kolçağını orjinal ayakla takmıştım fabişe. Öyle olunca orjinal kapak da almıştım servisten. Gerçeği gibi olmuştu. Projelerle ugraşmak güzel oluyo.

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işlemi İstanbul da yaptıracak bir yer bulamadım. Cesaret edemiyor kimse..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cesaret edemeyecek birşeyi yok, ne arabaya; ne de malzemeye kalıcı bir zarar verilmiyor, önceki arabama da yapmıştım.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: B.fabia;512728
Aracı elegans yapcaksın valla. Benim memleket gölbaşı. Gelince ugrarım mutlaka.
Golf 4 kolçağını orjinal ayakla takmıştım fabişe. Öyle olunca orjinal kapak da almıştım servisten. Gerçeği gibi olmuştu. Projelerle ugraşmak güzel oluyo.

Bende sizin gibi yapmayı düşünüyorum. Orijinal ayak ve yan kapaklar alabilirim. Aldığınız çakma golf4 kolçağının markası neydi? Carub marka şu ürünmüydü?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/carub-kolcak-orijinal-bora-golf4-siyah-158906483?gclid=CILOru6NusUCFSP4wgodP7gA-Q&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Buna benzettim sizinkini. Eğer bu markaysa içi süetmiydi orjinaldeki gibi? Birde gıcırtı yapıyormuydu?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2-3 ay önce bauhaus da 29 tl ye universal kolçak vardı, alsam mı almasam mı? alıp dener miyim falan gittim geldim. acaba alsaydım elimde patlar mıydı ki?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üniversal kolçaklar konsol plastiğine vidalanıyor. Geri dönüş istersen vida izleri kalıyor.
Sağlam olmuyor sallanıyor ve gıcırdıyor.
İyiki almamışsınız.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruyaci;512743
Bu işlemi İstanbul da yaptıracak bir yer bulamadım. Cesaret edemiyor kimse..

Cesaretten ziyade bol zaman ve biraz heves lazım.
Ustalar fazla para kazanamayacağından pek uğraşmak istemez.
Matkap biraz aliminyum levha ve birkaç vidalık iş aslında. Engin hocamın iş gayet profesyonel olmuş.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;513141
Bende sizin gibi yapmayı düşünüyorum. Orijinal ayak ve yan kapaklar alabilirim. Aldığınız çakma golf4 kolçağının markası neydi? Carub marka şu ürünmüydü?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/carub-kolcak-orijinal-bora-golf4-siyah-158906483?gclid=CILOru6NusUCFSP4wgodP7gA-Q&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Buna benzettim sizinkini. Eğer bu markaysa içi süetmiydi orjinaldeki gibi? Birde gıcırtı yapıyormuydu?
Bu ürünün aynısı, markasını hatırlamıyorum ama ambalajı buna çok benziyordu...
İçi halı gibi bir malzemeyle kaplı, orjinaline benziyor...
Orjinali gibi sessiz değil, tıkırtı yaparak yükselip, alçalıyor, bir de üzerine bastırınca hafiften esniyor, o da 350 liralık fark işte...

Alıntı yapılan: mustklc;513474
2-3 ay önce bauhaus da 29 tl ye universal kolçak vardı, alsam mı almasam mı? alıp dener miyim falan gittim geldim. acaba alsaydım elimde patlar mıydı ki?
Elinde patlamaz ama rahatça kullanamazsın, çok yer kaplıyor, yükseklik ayarı çok zor yapılıyor, vidalandığı yer zamanla genişliyor ve sallanmaya ses çıkarmaya başlıyor.Çocuk falan üzerine oturmaya kalksa kırılır, bunda öyle birşey yok, çok sağlam.
Sonuçta orta konsolun anasını ağlatıyor, önceki fabiama -sözümona- hediye diye takmış satıcı bayii(eski ATA şimdiki EFE) , rezil etmişlerdi güzelim konsolu...Tabii ki düzeltemedim.