škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

TDI DSG Kasislerde gelen şıngırtı sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arabam 1,5 yıllık. Kasislerden geçerken ön taraf alttan bir şıngırtı sesi gelmekte. Cam kapalıyken veya müzik açıkken duyulmuyor tabi. Araç kullanımında hiçbir anormallik yok. Ancak yazın da gelmesiyle haliyle cam açık ve sesi her kasiste duyuyorum. Özellikle AVM kapalı otoparkına girdiğimde kassis yanında duvarda varsa ses arabaya geri yansıdığı için dikkatimi çekti. Video koydum.

https://youtu.be/1GKRE-5ZitI

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cevabı videoda:

[YOUTUBE]BcNe9SYs5eY[/YOUTUBE]

https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı zafer.gulebi

• ST
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yani Allah arıza göstermesin.garanti kapsamında dehğilse tamiri masraflı bi iş

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay bir arıza mıdır? Sorun mudur? Üretim hatası mı? Yoksa normal mi kabul etmek lazım?  Servisin yapabileceği bir şey var mı? Araç garanti kapsamında.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;512738
Bu olay bir arıza mıdır? Sorun mudur? Üretim hatası mı? Yoksa normal mi kabul etmek lazım?  Servisin yapabileceği bir şey var mı? Araç garanti kapsamında.
Normal bir durum maalesef. Videoda da görüldüğü gibi K1 ve K2' nin çatallarının sesi o ve yapılabilecek bir şey yok maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gittim. Servis müdürü test etti. Şanzıman dan geldiğini ve bir sorun olmadigini söyledi.
Ses için de yapabilecek bişey yok dedi.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2015, 13:32:18 Gönderen: bluevelvet »

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;512658
Arabam 1,5 yıllık. Kasislerden geçerken ön taraf alttan bir şıngırtı sesi gelmekte. Cam kapalıyken veya müzik açıkken duyulmuyor tabi. Araç kullanımında hiçbir anormallik yok. Ancak yazın da gelmesiyle haliyle cam açık ve sesi her kasiste duyuyorum. Özellikle AVM kapalı otoparkına girdiğimde kassis yanında duvarda varsa ses arabaya geri yansıdığı için dikkatimi çekti. Video koydum.

https://youtu.be/1GKRE-5ZitI

bana da aynı sesin amortisörlerden geldiğini söylediler naçizane tavsiyem alt sesi azaltmak için ses yalıtımı yaptırmanız

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses yalıtım yapılsa dahi geliyor.  Cam açıkken rahatsız eder.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cam kapalıyken duymuyorum ben. Açıkçası normal birsey olduğunu öğrendikten sonra dikkat etmiyorum artık.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sese takılmayın uğur abinin dediği gibi normal bir durum eğer titreme vs yapıyorsa o zaman bir sorun var demektir

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ses DSG şanzımanın yapısı gereği gelen bir ses, giderilmesi mümkün değil...

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 aylık arac kasısılerden bazen hafif sert gecince sıngırt diye kısa bir ses geliyor bazende hiç gelmiyor...