škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süperb ye spor yay.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mücahit çankaloğ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamın aleyküm.   2011 süperb aracıma spor yay takmak istiyorum.  Olumlu olumsuz yönleri nelerdir. Vw araçlara 200 - 300 tl fiyat yazarken süperb ye 600-700 fiyat yazmışlar.  Yaylar araçlara göre değişmektemidir?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Piyasada cesit cesit spor yay mevcut. Cin mali olanlar (matrax falan) 200-300₺ civarinda. Avrupa mali eibach ve hr 600-700₺ civarinda. Cin malini takacaginiza hic takmayin.

Bende yeni yeni spor yay uretmeye basladim. Türk mali ilk spor yay. Araciniz icin 400₺ ye uretebilirim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Doğukan...
sertlik falan nasıl senin yaylarda? şimdilerde yay ilanlarında yumuşak olduğunu özellikle belirtiyorlar ki sanırım kısa yaylarda konfor da arayan çok...
cm olarak kaç tip var?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abicim o isler cancincon. Spor yay sert olur. Sert olmakda zorunda. Sert olmazsa iki handikapi cikar:
1) zaten alcak araba surekli yaylanirsa bostan gibi illaki biyerlerini surter.

2) dayanim hesabi yapildiginda buyuk buyuk ihtimalle orjinali kadar saglam olmadigi gorulecektir ;)

He yok mu cozumu var bu isinde cozumu. Cilgin bi proje pesindeyim. Ama biraz vakit ve nakit istiyor. Yapabilirsem hem yukseklik ayarli hem minik kamberlerde konforlu hem de yol tutusu duzgun bir sistem var kafamda. Ama vakit ve nakit lazim..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: DDŞ!;512184
Abicim o isler cancincon. Spor yay sert olur. Sert olmakda zorunda. Sert olmazsa iki handikapi cikar:
1) zaten alcak araba surekli yaylanirsa bostan gibi illaki biyerlerini surter.

2) dayanim hesabi yapildiginda buyuk buyuk ihtimalle orjinali kadar saglam olmadigi gorulecektir ;)

He yok mu cozumu var bu isinde cozumu. Cilgin bi proje pesindeyim. Ama biraz vakit ve nakit istiyor. Yapabilirsem hem yukseklik ayarli hem minik kamberlerde konforlu hem de yol tutusu duzgun bir sistem var kafamda. Ama vakit ve nakit lazim..

bir bomba daha patlatacaksın yani kardeşim, inşallah gönlünce olur :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;512185
bir bomba daha patlatacaksın yani kardeşim, inşallah gönlünce olur :)

Umarim abi.
Ama dedigim gibi zaman ve nakite ihtiyacim var argesi icin :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Spor yay yumuşak olmaz. Doğukan yeteri kadar güzel açıklamış.

Yumuşak olursa salınımdan dolayı halk arasında zıplama diye bilinen olay daha da artacak sonuç olarak konforunuz daha çok bozulacaktır.

@Doğukan: Sabırla bekliyoruz projeni

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu araba konfor için var. spor kullanılacak araba değil. kendi orjinal yayı ile dahi sert. bırakın böyle şeyleri keyfini çıkarın. ağır arabada esneklik iyidir. fazla titreşim arabanın ayarını bozar.

doğukan inşallah bu işte başarılı olursun. senin gibi girişimciler olduğu müddetçe sırtımız yere gelmez.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hepinize ayri ayri cok tesekkur ediyorum. Yaptigim bi araba var sagolsunlar montaj esnasinda foto cekmemisler. Simdi bi tane coilover kit kibrisa yolladim yolda (coil imalatim yok ozel bi proje olarak uzun bir surede hatiri sayilir bir meblaya yaptim) onun montaj fotolari gelsin konu acicam :)