škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Periyodik bakim tercihi hakkinda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Arkadaslar aracim 35 bin km'de. Onceki bakimi eylul ayinda 23 binde yetkili serviste yapilmis. Ben de 29 binde almistim. Servise 38 binde girmesi gerekiyor yani 3 bin km kaldi.

Yetkili servis bakimi icin az once samsun asal'da 580 tl teklif aldim ve indirim yapmiyorlar. 5yil garanti olayini sordum. Alt takim ve aku haric her turlu ekipman icin garantiniz 5 yildir dediler.

Abs guncellemesi icin gitmistim, ecu yazilimini guncellediler, bi de arabayi guzelce yikayip teslim ettiler memnun kaldim dogrusu. Aslinda dusuncem bakimlari disarida ve daha sık (9-10 bin km gibi araliklarla) yaptirmak. Ote yandan garanti 2017ye kadar devam etsin diye yilda 2 kez yetkili servise girmek gerekecek. Ve bence 15 bin beklenince arac da fazladan yorulacagi icin arada 7.5 bin km gibi kendim yagi degistirmek isteyecegim.

Siz olsaniz ne yapardiniz?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece yağ değişecekse, dışarıda değiştir gitsin. Geri kalan enjektör temizliği gibisinden kritik bakımları yetkilide yaptır. Nihayetinde niye yağını değiştirdin diyemeyeceklerdir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam senin uzun yıllar bu aracı kullanacagını düsünemiyorum:D, kesin sıkılır satarsın.
E satarkende garantisi devam ediyor diye daha kolay ve pahalıya satılacaktır mutlaka, bakımlarını dısarıda yaptırsan sadece 200-300 tl karın olacak herbakımda, bence degmez,
Garanti bozulmaması icin yetkilide yaptır derim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili de devam et derim ben de. Uğur Abi'nin dediği gibi yağ ve yağ filtresini 7.500 kilometrede dışarıda değiştirebilirsin zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belli süre binerim gibi görünüyor. Zaman veremiyorum ama, astradaki gibi değiştirmek için hiç bir sebep yok şu anda, gayet memnunum. Bunu da dikkate alın :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;511207
Belli süre binerim gibi görünüyor. Zaman veremiyorum ama, astradaki gibi değiştirmek için hiç bir sebep yok şu anda, gayet memnunum. Bunu da dikkate alın :)
Meselemiz araba değil ki sahibi.:rm::knp::gach:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;511221
Meselemiz araba değil ki sahibi.:rm::knp::gach:

:p:p:p

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkiliye devam,  ihtiyaç halinde ekstra  yağ filtre bakımı dışarıda yapılabilir..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis karsiti bi insan oldugumu cumle alem biliyo. Dsg gibi bir etken yoksa aracta neresi bozuluyo sanki? Ya da arabamda sikinti var diye yetkiliye goturdugunuzde yarim saat sonra servis danismani "aracinizin turbosu, enjektoru, sarj dinamosu, ust kapagi iviri ziviri vs. (herhangi kayda deger bir parcasi) arizalanmis araciniz 2 gun bizde garantiden halledicez alin bu da ikame araciniz" dedigini duymadim. En iyi ihtimal kavga dovus harala gurele birkac kez servisin kapisi asindirilip is hallettiriliyor. Genelde ya garanti disinda ya da ortalama ihtimalle iyi niyet garantisinden (iyi niyet de neyse. Ben acayip pislik kotu niyetli bi adamim 60 milyar verdigim arabaya hep kotu niyetle biniyorum ya her inis biniste turbo pallerine parmagimi sokuyorum ya da hep kariya kiza laf atiyorum. Neden? Cunku kotu niyetliyim ben) yapiliyor. Sonucta cebinizden her turlu hatiri sayilir bir para cikiyor. Periyodik bakimlara odenen bakim farkiyla beraber de astari maliyetini geciyor.
Ustune ustluk ustaliktan bir haber servis elemanlarina arabayi emanet etmek de cabasi..

Velhasil kelam hocam garanti cok onemliyse 7.5k da bir yagini degistirin hava filtresini degistirin. Cikani atmayin. 15k bakimindan once eski filtreyi takar gidersiniz. Yag filtresini de 15k da bir degistirirsiniz olur biter ;)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağı 10binde falan değiştirme abi, 15binde bir yap.Yetkiliden de devam et derim.Renolar 20binde bir giriyor bakıma.Artık günümüz araçlarında 7,5-10k km gerçekten kısa aralıklar.Arabanın da garantisi devam etsin.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda ben de dogukanin kafadayim. 2 bakim parasina 1 turbo istersen kendin degistirebilirsin.

Ama cogunluk da yetkili diyor işte...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam yarın CC,  airbag ,  multimedia,  cam motoru,  merkezi kilit vb.  Bir arıza olsa kafan rahat olur..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2017 den önce satılmayacaksa özel derim eğer satılacaksa yetkili daha cazip :)