škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

12 yıla 6 araba ve 3 superb

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar başlıktada bahsettiğim gibi 12 yıl da toplam 9 arabam oldu ve bunların 3'ü superb di. bunlar ;
2009 2.0 tdı dsg 160.000km
2011 1.6 tdı 4x4 105.000km
2015 1.6 tdı dsg 48.000km (henüz 4 ay oldu)

superb ile alakalı tecrübem olduğunu düşünüyorum ve bununla ilgili yardımcı olmamı isteyen herkesin sorularını büyük bir zevk ile tarafsız olarak cevaplayabilirim.

saygılarımla

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 dan sonra 1.6 motorun  bu kasadaki performansı için ne dersiniz.? Ayrıca bu kadar uzun km.  DSG kullanmış birisi olarak yaşadığınız DSG sıkıntısı varsa nelerdir?

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;510365
2.0 dan sonra 1.6 motorun  bu kasadaki performansı için ne dersiniz.? Ayrıca bu kadar uzun km.  DSG kullanmış birisi olarak yaşadığınız DSG sıkıntısı varsa nelerdir?

Tam olarak aklımdan geçenleri sormuşsunuz, merakla bekliyorum cevapları.

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;510475
1.6 tdı 4x4 geldi mi?

2.0 tdı olacaktı pardon

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay Maşallah. İyi km yapmışsınız ve iyi araç kullanmışsınız.
DSG ile alakalı her hangi sorunlar yaşadınız mı acaba?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
12 yılda 9 araba iyi sayı ama, hakkında bilgi verebilecek kadar zaman geçirmemişsiniz ki...her arabaya  yaklaşık 1-1,5 sene düşer.Sorun yaşayacak kadar bir süre değil tabi bu.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;510638
12 yılda 9 araba iyi sayı ama, hakkında bilgi verebilecek kadar zaman geçirmemişsiniz ki...her arabaya  yaklaşık 1-1,5 sene düşer.Sorun yaşayacak kadar bir süre değil tabi bu.
Kısmen haklısınız, ancak her araç ile geçilen km'yi fark etmediniz sanırım.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2009 olan 140 beygir'di ve 2011 olan 170 bg'di. dsg şanzumanım 130.000 km'den sonra ilk ''d'''ye yada geriye alışımda sert vuruntular yapmaya başlamıştı, bir defa yazılım güncellemesi birşeyi değiştirmemişti ancak yinede beni hiç yolda bırakmamıştı ve sattığım adama'da durumu aktarmıştım, o adam ne yaptı bilmiyorum.

170 bg'den sonra 105 bg gerçekten çok farklı, tam olarak at'tan inip eşşeğe binmeye benziyor ancak, farz edelim ki ışıklardan kalkarken arabayı hiç sıkıştırmadığımdan olsa gerek bir fark yaşamıyorum. Uzun yolda da genelde tek başıma seyahat ederim ve bagajım olmaz, arabayıda sıkıştırmadığımdan haliyle farkım çok yok(ankara otoyolu cankurtaran rampalarında 2 araçta 140km sabit, vites ufaltmadan çıkabiliyor)  ama söz konusu ani hızlanma olduğunda tabiyki konu farklı.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi dan önce 2011 Laguna 3 2.0 dcı kullandım 5 ay kadar, bilen bilir tamamı otomatik şanzumandır,  48.000 liraya alıp 45.000 liraya satmıştım  gerçekten güzel arabaydı ve parasını sonuna kadar hakkediyordu ancak ne biliyim 150 bg olmasına rağmen şanzumanın tuhaf vites düşürüşleri (vitesi düşürdüğü devir tork'un düşüş aralığıydı) yüzünden o gücü bir türlü alamıyordum arabadan ama 105 bg lik motorun dsg ile uyum planlaması öyle akıllı programlanmış ki bazen hayret etmekten kendimi alamıyorum. gelgelelim insanların yorumlarına, vay ilk kalkışta hemen kendini 2 ye alıyormuşta, vay sunroof'tan ses alıyormuşta, ne biliyim asfalt sesi varmışta...  inanın hiçbirisi yok arabalarımda.

84.000 liraya aldığımda 2.0 4x4'ümü 155 liraydı f10 520d. elektronik aksesuar skoda dan eksik ve Albea'nın ses sisteminden zayıf hoperlörleri filan...  aldım arabayı baktım ses var, hemen gittim ziebart'a yaptırdım ses yalıtımımı, adamlar altı ay sonra randuman alırsınız dediklerinde hay Allah dolandırıldık dedim ama inanın 6. ayın sonunda serme mıcır asfalt'ta iki aracıda kullanma fırsatı buldum ve skodamın daha sessiz olduğunu fark ettim (ikisininde lastikleri tesadüf eseri mıchelın ve 18'' di).

tıkırtı seslerine gelince, 2009 sol arka kapısından ve arka pandizot'tan yapardı,
2011 olan da tık ses yoktu, 2015 olan ise sağ arka kapıdan ve tavandan ses yapıyordu, götürdüm yüce otoya, bir artistlik bir tavırlar bende, veriyorum ver yansını. imalat tan mı desem, teslimat ta kontrol eksikliğimi desem (ikiside var) tavan tam sunroof motoru nun olduğu yerden bir bağlantı klipsinin takılmaması yada atması sonucu, kapı ise ayarları'nın yapılmamasından kaynaklı ses yapıyormuş, düzelttiler hemen tavanda bir yeke dahi yapmadan ve şu an fısır fısır kullanıyorum vallahi..