škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Fabia Far Ampülleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

3. Nesil olan 2015 Fabia lar için ampüllerin H7 mi H4 mü olduğuna veya kısa-uzun farklı ampül tiplerinin olup olmadığı konusunda net bilgi bulamadım. Bu konu ile ilgili bilgilerinizi rica ediyorum.

Ayrıca aracımın farları xenon gibi beyaz olsun ama karşımdaki ve takip ettiğim araçları rahatsız etmesin ve muayenede sıkıntı çıkmasın istersem aşağıdaki ampüllerden tercih edebilir miyim yada hangini tercih etmeliyim?
Not: Linklerde ampüllerin videoları ve fotolarıda mevcut.

Philips H7 WhiteVision Intense white Xenon effect
http://www.philips.co.uk/c-p/12972WHVSM/whitevision-car-headlight-bulb/overview

H7 X-tremeVision
http://www.philips.co.uk/c-p/12972XVB1/x-tremevision-car-headlight-bulb/overview

Teşekkürler..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia lll farı h7 tip.linklerdeki ampuller muayeneden sorunsuz geçer, performansları hakkında, kullananların yorumlaması daha net olur
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bilgiler için çok teşekkürler . Aracın kitapçığına baktım ama göremedim tekrar bakacağım detaylı. kısalarla uzunların birbirinden farklı olma ihtimali var mıdır? Kısalar h4 uzunlar h7 gibi?

Verdiğim linklerdeki Philips ampulleri kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını merak ediyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı da olabilir tabii ama ikisi de sanırım H7...önden bakınca da anlaşılır, foto da ekleyebilirsiniz..

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;510642
Farklı da olabilir tabii ama ikisi de sanırım H7...önden bakınca da anlaşılır, foto da ekleyebilirsiniz..

IMG_5199 by Ömer Günay, on Flickr

IMG_5200 by Ömer Günay, on Flickr

Arkadaşlar bu Resimdeki ampüller H7 mi H8 mi H4 mü? Ben sadece tahmin yürüterek H7 olduğunu düşündüm. Mercekli olan tarafında Bilen arkadaşlar bilgi verebilirler mi? Fabia 3 ün farlarını değiştirip beyaz Nightbreaker lardan takmak istiyorum. Kitapçığında H7,H8 ve H4 olduğu yazıyor ama hangi ampülün tipinin hangi far a takıldığı belirtilmemiş.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;521964
H7 X-tremeVision  :ok:

Dostum yani kısaların h7 olduğunu biliyor  ve X-treme vision u tavsiye ediyorsun?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fotoğraflarda görünen ampul net olarak H7...merceklerin içindeki de ''büyük olasılıkla H7'' ama yine de bakmak daha garanti...ama kesinlikle ''H4 değil''.Çünkü H4 çift devrelidir ve mrcek sisteminde tek devre ampul kullanılır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;521965
Dostum yani kısaların h7 olduğunu biliyor  ve X-treme vision u tavsiye ediyorsun?

Evet, doğrudur

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;521968
fotoğraflarda görünen ampul net olarak H7...merceklerin içindeki de ''büyük olasılıkla H7'' ama yine de bakmak daha garanti...ama kesinlikle ''H4 değil''.Çünkü H4 çift devrelidir ve mrcek sisteminde tek devre ampul kullanılır.

Bilgi için çok teşekkürler dostum. Peki mercektekilerin H8 olma ihtimali var mıdır?

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;521979
Evet, doğrudur

Dostum peki, Uzunlar için tavsiyen nedir? Yani kısalar beyaz uzunlar sarı olsun istemiyorum, buna bir çözüm var mı arkadaşlar?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mercektekilerin H8 olma olasılığı var tabii, o yüzden bakmak gerek  net olarak anlamak için...Ama H8 i genelde sislere kullanıyorlar, Polo6R de sisler H8 mesela...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;521981
Dostum peki, Uzunlar için tavsiyen nedir? Yani kısalar beyaz uzunlar sarı olsun istemiyorum, buna bir çözüm var mı arkadaşlar?

Uzun far ampul tipine de bakmak lazım. benim Fabia II'de uzun da kısa da H7

Senin uzun far ampulüne de aynı markanın uygun ampulu takılabilir, kataloğa bakıp ya da ampulü söküp üzerinde kodunu öğrenin derim.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;521987
Uzun far ampul tipine de bakmak lazım. benim Fabia II'de uzun da kısa da H7

Senin uzun far ampulüne de aynı markanın uygun ampulu takılabilir, kataloğa bakıp ya da ampulü söküp üzerinde kodunu öğrenin derim.

Peki diyelim ki uyumlu oldu ve uzun icinde H7 extreme vision taktık, karşımdaki aracı uzunlarım merceksiz olduğu için çok rahatsız eder mi sence ? Tavsiye eder misin yani?

Bu arada kataloğunda Uzunlar şu model ampül, kısalar budur diye yazmıyor malesef :( sadece h4, 7 ve 8 olduğundan bahsetmiş katalogda.. Farları sökmekte zpr geliyor açıkçası çok. Çünkü kitapçığında sökme işlemini anlatmış baya bir uğraştıracak gibi gözüküyor.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 09:57:44 Gönderen: omergunay16 »