škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Yaylı Bagaj Kapağı

Hydra · 68 · 15745

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece kilidi açıyor, kapağın kendisini açmıyor hocam sıkıntı yok sizinkinde, hatta diğer kapıları açmıyor o tuşa basınca, bagaj kapağını kapatınca da kilit tekrar devreye giriyor

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;514373
Sadece kilidi açıyor, kapağın kendisini açmıyor hocam sıkıntı yok sizinkinde, hatta diğer kapıları açmıyor o tuşa basınca, bagaj kapağını kapatınca da kilit tekrar devreye giriyor

Bilgi için teşekkür ederim. Peki bagaj kapağına bu yay olayını yada amortisör değişikliğini yaptığımız da o düğmeye basınca kapak kendiliğinden açılacak mı?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu başlığı her gördüğümde heyecanlanıyorum.
OTOMATİK BAGAJ KAPAĞI değil de, yaylı bagaj açma olarak değiştirseniz bu başlığı olurdu.
Otomatik bagaj kapağı denince, hem açılma, hem de kapanmayı düğme ile yapacağız olarak yorumlanıyor.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MRS1461;514446
Bilgi için teşekkür ederim. Peki bagaj kapağına bu yay olayını yada amortisör değişikliğini yaptığımız da o düğmeye basınca kapak kendiliğinden açılacak mı?

Onu ben de tam olarak bilmiyorum ama otomatik olarak açılır diye düşünüyorum öyle olmadığı sürece yaptırmanın ne anlamı olabilir ki

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;514475
Onu ben de tam olarak bilmiyorum ama otomatik olarak açılır diye düşünüyorum öyle olmadığı sürece yaptırmanın ne anlamı olabilir ki

Şöyle birşey deneyeceğim. Akşam kapağı elimle yukarı doğru itip aynı zamanda da düğmeye basacağım bakalım nasıl bi sonuç çıkacak. Eğer açılırsa olur demektir açılmazsa iyice bi araştırmak lazım [emoji1]

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;514479
Umut işte ne yapalım hocam :)

Denedim olmadı [emoji1][emoji1]

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MRS1461;514502
Denedim olmadı [emoji1][emoji1]

Muhammet hocam yanlış denemişsin oluyor. Bagaj açma butonuna basıldığında sadece bagaj kapağı kilit sistemi açılıyor kapılar kilitli kalıyor. Fakat bagaj açma tuşuna 3 saniye kadar basılı tutulduğunda hem kilit sistemi açılıyor hemde bagaj kapağı açılıyor. Ama amortisör kuvveti yetmediği için yukarı kalkmıyor elle kaldırmak mümkün. Yani sistemde sıkıntı yok. DENEDİM OLUYOR :)

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pehlivan_m;514602
Muhammet hocam yanlış denemişsin oluyor. Bagaj açma butonuna basıldığında sadece bagaj kapağı kilit sistemi açılıyor kapılar kilitli kalıyor. Fakat bagaj açma tuşuna 3 saniye kadar basılı tutulduğunda hem kilit sistemi açılıyor hemde bagaj kapağı açılıyor. Ama amortisör kuvveti yetmediği için yukarı kalkmıyor elle kaldırmak mümkün. Yani sistemde sıkıntı yok. DENEDİM OLUYOR :)

Bilgi için teşekkürler bende deneyeyim akşam [emoji1][emoji106]

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hala yay taktıran amortisörleri değiştiren yok mu?

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2014 skoda rapid spaceback aracima sari renk 76mm boyunda kalip yayi aldim öne ve arkaya gelecek şekilde pul bile koydum ilk başlarda kapak yarim açildi ama artik alişti yay sert kapanma da yok yukayiya kadar kapaği kaldiriyor kesinlikle gerekli birşey yayin düşme sesi var  önlemek için aklima gelen plastik bir pul bulmak ve kaymayi önlemektir. Kesinlikle sari yay alin kirmizi zorlaniyor. Yayin parasi çifti 40 tl daha ucuz alanlarda vardir ben böyle buldum ama çok memnunum kapanmada da sertlik yok özellik önemli bu bazi yaylar sert kapanirken zorlanma üst seviyede

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda bende su superb 3 teki hayali pedali mi yapsam benim arabaya? 1 sensor alti ustu ;)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba , ceyhun bey sarı yaylar bir problem çıkarmadan göreve devam ediyorlar mı acaba ? pulların kalınlıkları nedir ? başka deneyen oldu mu acaba ? teşekkürler