škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Debriyajdan gelen ses ...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyajdaki sorunu şöyle anlatıyım ; Debriyaja bastık ,vitesi 1 e taktık , hafif gaz verdik debriyajdan ayağımızı çekmeye başlıyoruz debriyaj yarıdayken  vikivikiviki şeklinde bir ses geliyor bu ses 2-3-4-5 viteslerde de geliyor . Sebebini bilmiyorum baskı balata mı bitiyor yoksa başka bir sorun mu var ..

Araçta çekişten düşme yada kaçırma yok . devir saatiyle km saati olması gereken gibi  normal olarak hareket ediyor ..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- Şanzıman yağı tam mı?
2- Prizdirekt bilyası yapabilir sesi
3- Debriyaj bilyası yapabilir sesi
4-  Baskı-balata bitik değildir ancak uzun süre kullanılan bir baskı-balata  ise damper springs denin ani darbeleri sönümlemekle görevli spiral  yaylar görevini yapamıyor olabilir veya şemsiye yaylar denilen yaprak  biçimli yaylar görevlerini yapamıyor olabilir
5- Baskı-balata kaçırmıyor da olsa metal yorgunluğu nedeniyle değişiminin yapılması gerekebilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;509483
1- Şanzıman yağı tam mı?
2- Prizdirekt bilyası yapabilir sesi
3- Debriyaj bilyası yapabilir sesi
4- Baskı-balata bitik değildir ancak uzun süre kullanılan bir baskı-balata ise damper springs denin ani darbeleri sönümlemekle görevli spiral yaylar görevini yapamıyor olabilir veya şemsiye yaylar denilen yaprak biçimli yaylar görevlerini yapamıyor olabilir
5- Baskı-balata kaçırmıyor da olsa metal yorgunluğu nedeniyle değişiminin yapılması gerekebilir.

Açıklama için teşekkür ediyorum hocam , baskı balatamın değişim zamanı yaklaştı zaten 160000 km de değiştireceğim . Araç daha 154 000 km de baskı balata setini değiştirsem saymış olduğunuz maddelerdeki sorunların hepsi biter mi ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;509520
Açıklama için teşekkür ediyorum hocam , baskı balatamın değişim zamanı yaklaştı zaten 160000 km de değiştireceğim . Araç daha 154 000 km de baskı balata setini değiştirsem saymış olduğunuz maddelerdeki sorunların hepsi biter mi ?
Baskı-balata set olarak değişirse, prizdirek bilyası hariç hepsi yenilenmiş olur. Tabii ki şanzımanın içinde bir problem yoksa çözülmüş olur. Yine de işinin ehli bir ustaya da danışmanızı tavsiye ederim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı eczane_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorunu yaşamıştım buyuk ihtimal debriyaj bilyaında kaynaklıdır hocam