škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

su sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,diğer başlıkta bahsettiğim 1.2 tsi aracımdaki zırıltı sesi hala devam ediyor servis normal dedi ama ben pek ikna olamadım yine de.son bir haftadır ise yeni bir ses başladı ilk marşla beraber torpidonun arkasından ya da motorun arka kısmından gelen bir su dökülme sesi geliyor. gaz verdikçe ilk çalışmada oldugu kadar olmasada yine duyuluyor.belki yolda giderken de vardır ama yol sesi vs . duyulmasını engelliyordur.araçta su eksiltme yada başka bir sıkıntı yok.şimdi aklıma takılan bu zırıltı ile ilgili bir sorun olabilir mi bu ses?devir daim pompasının bilyesi bozuk olabilir mi acaba?daha 1 aylık (bin km bile olmadı daha) araç böyle şeyler canımı sıkmaya başladı.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıtın motora ilk akış sesi olması gerekiyor, bazen şirkette bizim jetta ve fluenslerdede oluyordu

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugün yüce'ye gösterdim büyük ihtimalle sogutma suyu hava yapmış dediler.randevu alıp getirin suyu boşaltıp tekrar dolduralım havasını da alalım dedi oradaki usta( 1 gün sürermiş ).durup dururken niye hava yapar anlamadım ama bakalım ne çıkacak.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugun başka bir yetkili servise gösterdim aracımı onlar da butun sogutma sistemini ve içerideki kalorifer peteğine bakacaklarını sorun içerde ise torpidonun sökülmesi gerekeceğini söylediler.daha bin km. bile yapmamış bir aracın torpidosunu söktürmeyeceğimi ,gerekirse yeni araç isteyeceğimi söyledim ve çıktım.siz olsanız ne yaparsınız? eğer sökülürse eskisi gibi olur mu yoksa ses tıkırtı yada zedelenme olur mu ? bu arada ses her gaz verişte giderken yada dururken de geliyor yani aracın gaz yemesi ile beraber oluyor. herkese iyi haftasonları

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada klimam da biraz az soğutuyor gibi geldi bana .Hava daha en fazla 20 derece iken buz gibi olması gerekirken çok hafif bir serinlik oluşturabiliyor içeride.Gaz eksikliği gibi geliyor bana.Bir de araçtaki su sesi ile klimanın nem tahliyesi arasında bir bağlantı olabilir mi?

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim mesajlarım mı görünmüyor yoksa kimsenin fikri yok mu?

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mesajlarınız görünüyor ama sanırım kimsenin bir fikri yok :( Tabi bu gibi durumlarda sesi duymadan birşey söylemek zordur.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım dedikleri gibi sizin klima sisteminde bir problem var, çünkü benim klimayı gören hayran kalıyor hem hızlı hem etkili bir soğutma yapıyor

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da 1-2 defa duymuştum benzer bir ses. Ancak sürekli tekrarlamadığı için göz ardı ettim.
Ses sistemin üstündeki havalandırma kanallarının bulunduğu bölgeden, sanki bir bardak suyu başka bir bardağa döküyormuşuz sesi belirgin olarak geliyordu.
Sorunu merak ettim bende de doğrusu. Sonucu mutlaka paylaşın lütfen.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynen dediğiniz yerden diyemem ama benim ses de sanki o civardan ön camın altından geliyor bu hafta servise bırakıcam bir aksilik olmazsa.. sistemin boşaltılıp yeniden doldurulmasını,klimanın gaz kacagı yada eksiklik testini,klima tahliye borusunun  ve de devir daim pompasının kontrolunu isteyeceğim.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Merhaba,
Bu sabah ben de duydum aynı sesi aracımdan ilk defa.
Bir çözüm olduğu mu sizin probleminizde?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sesi ben de ara ara duyuyorum. Kontağın ilk kademesinde sağda torpido tarafında sanki bir bardak su dökülüyormuş gibi bir ses geliyor ve sonrasında ses kesiliyor. Klimanın soğutmasıyla ilgili bir problem bende yok. Bir sorun mu var merak ediyorum.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yüce motor'da soğutma suyu sisteminden bir cihazla hava aldılar ve ses bariz olarak azaldı ilk fırsatta tekrar gidip bir kontrol ettireceğim çünkü hala az da olsa devam ediyor.çakıroğlunda hava alınamaz ön göğsü sökmemiz lazım falan demişlerdi sakın elletmeyin

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün benim araçta da aynı sesi duydum, ön camın alt kısmında sanki bir bardak suyu boş bir kabın içine boşaltırmış gibi bir ses geldi, kontağın ilk kademesini çevirdiğimde duydum fakat bi daha tekrarlamadı, umarım tekrarlamaz yoksa servisin yolu bize de görünecek..

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben serviste sistemin havasını aldırmama rağmen ses oldukça azalmış olsa da devam ediyordu.bir hafta önce kendimce bir şeyler denedim ve ses sanırım kesildi.(sanırım diyorum çünkü bazen ilk çalıştırmada belli belirsiz bir ses duyar gibi oluyorum ama psikolojik yada başka bir ses de olabilir).ilk olarak aracımı  motor kısmı  biraz yüksekte olacak şekilde yokuş yukarı bir yere çektim.Motor sıcakken , kalorifer en sıcak konumda ve üfleme de son kademede çalışırken su deposu kapağını yerinden çıkmayacak kadar gevşetip (kapağı çıkarmayın sıcak su fışkırabilir ve kalın bir eldiven ve havlu ile... yanmayın ) hava çıkmasını sağladım, hava ile beraber deponun altından bir miktar su geliyor, su gelmeye başlayınca kapağı geri sıktım.Bu ilk yaptığım deneme.Sonra ki gün motoru çalıştırdım ısınmadan önce  bu sefer kapağı tamamen çıkardım ,yine kaloriferi en sıcak konumda açtım.Araç çalışır durumda iken radyatorden çıkan kalın hortumları elimle sıkıp bırakıp pompaladım bir kaç kez ,aynı şeyi depoya giren ince hortuma da yaptım .Deponun içinde hava kabarcıkları çıkmaya başladı motor ısınana kadar rolantide arasıra 2000 -25000 devire çıkarak bekledim.ve çok sıkmadan gevşek olarak taktığım kapağı motor ısınır ısnmaz(90 dereceye gelir gelmez) tamamen kapattım. 4-5 gündür denemekteyim şimdilik ses yok yada duyulmayacak kadar azaldı (bazen geliyor gibi hissetsem de eskisi kovayla su dökülür gibiydi o yüzden başka bir sesi karıştırıyor olabilirim yada tamamen psikolojik) .depodan çıkan çok az miktarda sudan sonra su seviyesi gözle görülür bir şekilde eksilmedi hatta hala aynı seviyede diyebilirim.aracımda su eksiltme vs .zaten yoktu
 Bu yazdıklarım tamamen denemedir %100 bunları yaptığım için düzeldi diyemem belki de kendiliğinden geçti ,havaların ısınması ile alakası var belki de bilemiyorum.Belki bir süre sonra tekrar başlar onu da bilemiyorum.O yüzden denerseniz sorumluluk sizdedir(özellikle de yanmayın arkadaşlar .en güvenlisi yine de servise göstermek bence).