škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabıa III aldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;508610
yakıt nasıl?

Daha aracı teslim almadım yarın yada pazartesi inşallah.. Kullanmaya Başladıktan sonra bilgi vericem inşallah detaylı ..

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;507596
Arkadaşlar 1 hafta önce fabıa 1.2 tsı manuel 90 hp ambition aldım, fıyat olarak 39900 + 800(çelik jant) oldu. Hyundai i20(2010) den geçiş yaptım. Daha önce fabıa almamamın nedeni tasarımıydı. Ama fabıa III bana göre en güzel kasası. İlk izlenimlerim çok iyi.

İyi günlerde kullanırsınız İnşallah, hayırlı uğurlu olsun..

Çevrimdışı askeceli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;508612
Daha aracı teslim almadım yarın yada pazartesi inşallah.. Kullanmaya Başladıktan sonra bilgi vericem inşallah detaylı ..
Ömer son izlenimlerin ne polo mu fabia mı

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: askeceli;510412
Ömer son izlenimlerin ne polo mu fabia mı

Askeceli arabamdan oldukça memnunum şimdilik. Dsg şanzıman seçiminin kesinlikle çok doğru bir tercih olduğunu anladım. Aracım kalite olarak polo dan hiç bir farkı yok bana göre ve gören kullanan tüm arkadaşlarımda polo ile hiç bir farkının olmadığını hatta artılarının olduğunu söylediler fiyatına göre. Sonuç olarak beklediğimden daha iyi bir araç olduğunu söyleyebilirim. Araçların testi ile ilgili çok fazla bişey bilmediğimden ona göre detaylı yorumlar yapamıyorum malesef.. Ama şunu diyebilirim ki 1.2 TSİ motorda Dsg 110 hp güç çok güzel ve yolda kendini hissettiriyor.

Çevrimdışı UnforGiven

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun .Yakıt tüketimi ve arabanın iç hacmi ne durumda biraz ayrıntı verirseniz memnun olurum.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UnforGiven;510443
Aracınız hayırlı olsun .Yakıt tüketimi ve arabanın iç hacmi ne durumda biraz ayrıntı verirseniz memnun olurum.
Aracın yakıt tüketimi ile ilgili birşey söylemek için bence erken rodaja kadar ama yinede bahsedeyim. 420 km de olan aracım, ortalama 30 km hızda 7.2 litre yakıt tüketimi gösteriyor. Bu 420 km nin 250 km Düzce - İnegöl arasındaki yolda yapıldı.
İç hacmi içinde, B sınıfı bir araç için gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Ön yada arka koltukta gayet ferah bir seyir izleyebilirsiniz. Hatta bence Polo dan biraz daha geniş iç hacminin olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı UnforGiven

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende style paketiyle almayı düşünüyorum ancak opsiyonel donanım listesi çok fazla olduğundan ister istemez o paraya başka hangi araçlar alınabilir diye insan düşünüyor.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;510445
Aracın yakıt tüketimi ile ilgili birşey söylemek için bence erken rodaja kadar ama yinede bahsedeyim. 420 km de olan aracım, ortalama 30 km hızda 7.2 litre yakıt tüketimi gösteriyor. Bu 420 km nin 250 km Düzce - İnegöl arasındaki yolda yapıldı.
İç hacmi içinde, B sınıfı bir araç için gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Ön yada arka koltukta gayet ferah bir seyir izleyebilirsiniz. Hatta bence Polo dan biraz daha geniş iç hacminin olduğunu düşünüyorum.
Paket donanım olayına takilmazsaniz ve daha sonra dışarıdan bazı donanımları yaptırırım derseniz bence ambition donanım ile bu aracın fiyatı gerçekten çok makul bence. Özellikle dsg lisinde.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir çok donanım yada aksesuarı daha sonra yaptırırım diye düşünerek ambition donanım aldım açıkçası. Jant, hız sabitleyici, sis farı ve ön kol dayama ilave ettirecegim ilerleyen günlerde ve bu maks. Bana 2 bin tl ye mal olur. Ve bu donanımlar benim için yeterli. Zaten arka park sensörünü hediye olarak almıştım.

Çevrimdışı UnforGiven

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşların bayilerden aldığı opsiyonel donanım listesinden sırf olması gereken bana göre zorunlu donanımları yazınca

http://i.hizliresim.com/nAqEyV.jpg

Ön ve arka Park Sensörü -1900
Hız Sabitleyici -550
Sürücü ve ön yolcu yan ve perde hava yastıkları. 2500
Yağmur Sensörü ve Otomatik kararan dikiz aynalar. 750
Isıtmalı ön cam suyu. 100
TOPLAM:50.900+5800 = 56.700 TL

Sytle paketinde en azından ön ve arka park sensörü ile hız sabitleyicisin standart olarak gelmesi gerekirdi bence alakasız olmuş opsiyonel sunulması.

Skodanın kendi sitesinden karşılaştırma yaptığımda donanımları hava yastıklarının olduğunu görüyorum

http://www.skoda.com.tr/models/yeni-fabia/donanim

Ambition   

Güvenlik   
Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları ve gergili ön emniyet kemerleri

Style(ek olarak Ambition)
Güvenlik   
Ön yan hava yastıkları

Böyle yazmakta ama opsiyonel olarak sunulmuş bunu anlamadım!
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2015, 18:18:40 Gönderen: UnforGiven »

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UnforGiven;510450
Arkadaşların bayilerden aldığı opsiyonel donanım listesinden sırf olması gereken bana göre zorunlu donanımları yazınca

http://i.hizliresim.com/nAqEyV.jpg

Ön ve arka Park Sensörü -1900
Hız Sabitleyici -550
Sürücü ve ön yolcu yan ve perde hava yastıkları. 2500
Yağmur Sensörü ve Otomatik kararan dikiz aynalar. 750
Isıtmalı ön cam suyu. 100
TOPLAM:50.900+5800 = 56.700 TL

Sytle paketinde en azından ön ve arka park sensörü ile hız sabitleyicisin standart olarak gelmesi gerekirdi bence alakasız olmuş opsiyonel sunulması.

Skodanın kendi sitesinden karşılaştırma yaptığımda donanımları hava yastıklarının olduğunu görüyorum

http://www.skoda.com.tr/models/yeni-fabia/donanim

Ambition

Güvenlik
Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları ve gergili ön emniyet kemerleri

Style(ek olarak Ambition)
Güvenlik
Ön yan hava yastıkları

Böyle yazmakta ama opsiyonel olarak sunulmuş bunu anlamadım!

Dostum paylaştığın Donanım listenin doğru olduğunu sanmıyorum. Nitekim, anahtarsız çalıştırma style da standart ve ön yan hava yastıkları standart. Sadece perde hava yastıkları opsiyonel. Ama dediğin gibi park sensörleri ve Hız sabitleyicinin style Donanım da bile olmaması saçmalık. Ama onun sebebide Doğuş otonun Polo satamama korkusu olduğu net.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim bi sorum olacak siz aracınızı hangi bayiden aldınız bursa bayiinde 1.2 tsi 90hp ambition 42800 diyolar siz nasıl olduda 39900a aldnız ? bizde ordan alalım.

Çevrimdışı omergunay16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;510461
benim bi sorum olacak siz aracınızı hangi bayiden aldınız bursa bayiinde 1.2 tsi 90hp ambition 42800 diyolar siz nasıl olduda 39900a aldnız ? bizde ordan alalım.

Soru bana ise, benim aracım 1.2tsi Dsg 110 hp ambition Donanım ve ben 45.000 e Düzce Erkur otodan aldım. Lansman indirimi kullandım.

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: omergunay16;510462
Soru bana ise, benim aracım 1.2tsi Dsg 110 hp ambition Donanım ve ben 45.000 e Düzce Erkur otodan aldım. Lansman indirimi kullandım.

blacksea28 sormuştum ama olsun sizde ucuza almışsınız güle güle binin :). biz 1.2tsi 90hp ambition düşünmüştük gittik baktık 42800 diyolar internetteki fiyatı bile 41900