škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Klima Yardım Klimam çalışmıyor

trio · 15 · 7028

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar klimamın düğmesine basıyorum ışık yanıyor ama klima devreye girmiyor klima komprasörüne elektrik gelmiyor sigortası sağlam bilgisayara bağlattım aracı resimdeki hataları veriyor birde hava iç sirkülasyon düğmesine basınaca önce ışığı yanıyor sonra sönüyor yanıp sönüyor sonra tamamen sönüyor bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim astramda olmuştu aynısı klima çalışıyor görünüyor ama devreye girmiyordu klima komprasörüne giden kablo ilginç bir şekilde kopmuştu.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufkiymazaslan;507348
Benim astramda olmuştu aynısı klima çalışıyor görünüyor ama devreye girmiyordu klima komprasörüne giden kablo ilginç bir şekilde kopmuştu.

Bende düğmeden süpheleniyorum sonuçta klima komprasörüne elektrik gelmiyor klima konrtol ünitesini söküp aradaki kabloyu ölceceğim ilk önce arada irtibat kopukluğu olabilir size olduğu gibi

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız benimki düşmeden değildi komprasörün dibinden kablo kopmuştu.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilgisayarda yazan şey torpidonun arkasında kalorifer motorunun oradaki iç sirkülasyon flapı hatası. eğer o flap ve motoru dışarıdan elektrik verildiğinde düzgün çalışıyorsa klima kontrol ünitenizde bir arıza olabilir. çünkü iki düğme de yan yana birisi klimayı açıyor ötekisi iç sirkülasyonu. ikisininde çalışmasında sıkıntı mevcut.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;507451
bilgisayarda yazan şey torpidonun arkasında kalorifer motorunun oradaki iç sirkülasyon flapı hatası. eğer o flap ve motoru dışarıdan elektrik verildiğinde düzgün çalışıyorsa klima kontrol ünitenizde bir arıza olabilir. çünkü iki düğme de yan yana birisi klimayı açıyor ötekisi iç sirkülasyonu. ikisininde çalışmasında sıkıntı mevcut.

Bu flap ın olduğu yere sağ ön tarafta torpido kapağının alt kısmından mı ulaşılıyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen oyle. Yanilmiyorsam 5 adet falan torx civatasi var. torpidoyu sokeceksiniz. Fabia kalorifer motoru temizligi konusunda vardi fotograflari

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;507700
Aynen oyle. Yanilmiyorsam 5 adet falan torx civatasi var. torpidoyu sokeceksiniz. Fabia kalorifer motoru temizligi konusunda vardi fotograflari

Tamam çok teşekkür ederim hafta sonu ilgilenemedim bu hafta içi bakacağım inşaallah çözünce sorunun nereden kaynaklandığını ve çözümü paylaşacağım forumda bazı arkadaşlar sorunla ilgili konuyu açıyor ustaya gidiyor olay çözülünce şuraya gittim çözüldü yazıyor ama detay paylaşmıyorlar malesef :(

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklisiniz.
Ben olsam klima kontrol unitesinden acayip suphelenirdim.
Not: klima kontrol unitesi de alt tarafinda 2 adet torx civatasi var onu sokup kendinize cekince geliyor. Soketiyle bilincsizde oynamayin degisik bi kafasi var (icine kafaniza gore kablo falan sokmayin). Zira o soketten bir serit led yardimiyla yarim kontak acilabiliyor araba anahtarsiz.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;507707
Haklisiniz.
Ben olsam klima kontrol unitesinden acayip suphelenirdim.
Not: klima kontrol unitesi de alt tarafinda 2 adet torx civatasi var onu sokup kendinize cekince geliyor. Soketiyle bilincsizde oynamayin degisik bi kafasi var (icine kafaniza gore kablo falan sokmayin). Zira o soketten bir serit led yardimiyla yarim kontak acilabiliyor araba anahtarsiz.

Bende ya kontrol ünitesi ya klape diye düşünüyorum klimacı tanıdık var Çelik Motorun getirdiği lada vega ve kalina araçlara klima takan firma çinden yeni dönmüşler fuardalarmış şimdi salı gelebilirsin dediler gitcez bakalım. Bu arada alakasız olcak ama başka birşey daha paylaşayım bu arabanın içindeki 3. stop lambası varya arka koltuğun üstünde tavanda onun kapağı yok 2. el satan bir firmaya sordum skoda yedek parçası satan bilindik bir firma adını paylaşmayacağım kendini bilir o firma 100 tl dedi ve 1 kuruş inmedi sonra aklıma yetkili servise sormak geldi sipariş verdim geliyor 45 tl...

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
paylaşayım bu arabanın içindeki 3. stop lambası varya arka koltuğun üstünde tavanda onun kapağı yok 2. el satan bir firmaya sordum skoda yedek parçası satan bilindik bir firma adını paylaşmayacağım kendini bilir o firma 100 tl dedi ve 1 kuruş inmedi sonra aklıma yetkili servise sormak geldi sipariş verdim geliyor 45 tl...

Burada bahsettiğiniz o firmayı söyleyin lütfen bizde bilelim ve alışveriş yapmayalım millet sokaktan toplamıyor parayı çekinmeyin ve söyleyin lütfen

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bana mı denk geliyor anlamadım ki klimam soğutmuyordu iki tane klimacıya gittim gaz var dediler masraf masraf masraf bir dünya saydılar forumdan arkadaşımızın yardımıyla klima gaz basınç sensörünüde değiştirdim yok araba soğutuyor aslında ama az sonra klima gazı basan bir elektrikçiye gittim klimanın temizliğini yaptı ve gazını bastı klima buzzz şaka gibi 80 tl verip teşekkür edip ayrıldım gaz basıncı az olursa komprasör devreye girmez dedi neyseki klima gaz basınç sensörünü aldığım yerde insaflı çıktıda rica ettim parçayı geri aldı.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kartal sanayide bir firma diyelim herkes anlar zaten skodanın içinde olan...

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;508146
kartal sanayide bir firma diyelim herkes anlar zaten skodanın içinde olan...

arena motorlu araçlar değil mi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle