škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia TDI DSG Şehir İçi Yakıt Tüketiminiz Nasıl?

derax · 31 · 7715

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı derax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar siz de her zaman deponuzu fuller misiniz yoksa az az mı alırsınız. ben hep fulluyorum. yani km hesabı yaptıgımda şehir içi km de 24 kuruş yakıyor. sizde km hesabı nedir??

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: derax;506777
peki arkadaşlar siz de her zaman deponuzu fuller misiniz yoksa az az mı alırsınız. ben hep fulluyorum. yani km hesabı yaptıgımda şehir içi km de 24 kuruş yakıyor. sizde km hesabı nedir??

Hep fullüyoruz, 34 35 km ortalama hız ile kuruş olarak 20 21 kuruş.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depoyu fulleyip boşuna ağırlık yapmayın her fazladan kg fazla tüketim demek.
Bence haftada bir benzinliğe girmektense 2-3 günde bir girin tasarruf edin

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sürekli dolduruyorum ve 18 krş ile 22 krş Arasında yakıyor

Çevrimdışı Burak KÖKSAL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mrb arkadaşlar ben geçen izmire gittim geldim fakat 4,5 geçmedi hiç ama sabıt 115 felan gitttim:)

Çevrimdışı derax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burak KÖKSAL;506829
mrb arkadaşlar ben geçen izmire gittim geldim fakat 4,5 geçmedi hiç ama sabıt 115 felan gitttim:)

Merhaba, mesajınızı Ender görüp, üye kendini tanıtmadı diye uyarmadan hemen tanışma bölümüne bir konu açarak kendinizi tanıtın :ok: (Aramızda kalsın:))

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: derax;506988
o zaman benimkinin fazla yaktığına kanaat getirdim.

ankarada konya yolunda aştiyi geçince ilk opette fulledim konya you üzerinden hız sabitleyiciyle antalya alanyaya gittim geri geldim artı side manavgat falan alanya kalesine tırmanmada dahil 1250 km yaptı ama şehir içinde 800 km tahmini tam ölçemedim

Çevrimdışı wallop35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben mi yanlış hesap yapıyorum anlamadım. Bu gün 3.82 shell mazot deposu full yaptım.herdefasin full lerim depoyu  ve araç km nide sıfirlarim istasyonda .117 tl küsür tuttu 120 tl tamamlattim. Toplam  513 km  yol yapmistim. 120÷513=233 kuruş km de yakmış . Dot ekran bana 760 km yol yapabileceğimi yazıyor. Şimdi benim dot ekranina  göre hesap şu şekilde  eee depo full  55 lt × 3.82  = 210 tl  210÷760=276 tl km de. Sonuçta depo full yaptım . Şimdi sizin görüşleriniz nedir? Hangi hesap doğru aracim km de kaç kuruş yakıyor 233 kr mi 276 kr mi ? Saygılar selamlar ....

Çevrimdışı derax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wallop35;508604
Ben mi yanlış hesap yapıyorum anlamadım. Bu gün 3.82 shell mazot deposu full yaptım.herdefasin full lerim depoyu  ve araç km nide sıfirlarim istasyonda .117 tl küsür tuttu 120 tl tamamlattim. Toplam  513 km  yol yapmistim. 120÷513=233 kuruş km de yakmış . Dot ekran bana 760 km yol yapabileceğimi yazıyor. Şimdi benim dot ekranina  göre hesap şu şekilde  eee depo full  55 lt × 3.82  = 210 tl  210÷760=276 tl km de. Sonuçta depo full yaptım . Şimdi sizin görüşleriniz nedir? Hangi hesap doğru aracim km de kaç kuruş yakıyor 233 kr mi 276 kr mi ? Saygılar selamlar ....

senin ilk yaptığın hesap doğru.ne yakıyorsan o. arabalar menzil verirken hata yapabiliyorlar. senin aracın 23 kuruş yakıyor. iyi rakam. az yakıyor yani.

Çevrimdışı yedeksan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

araçlar menzil verirken son kullanım şeklinize göre mesafe tahmini yapıyor . örneğin araç ile 3 km bir yokuş çıkarken kalan yakıt ile 500 km yol gider diye gösterirken . 1 km sonra yokuş aşağıya giderken ayağınızı gazdan çekerseniz  aynı yakıtla 580 km yol gider diye görebilirsiniz. yani son kullanım şekliniz gidilecek mesafeyi etkiliyor.

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Aracın deposu 55 Lt. değil 50 Lt. yakıt alması gerekir.Hesabınızda yanlışlık var.

Çevrimdışı tycho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Tüketim değerleriniz normal. benim de aracımda ortalama 6-6.5 değer görüyorum. Çok yaktığına emin oluyorum sonra eşimin tüketimine bakıyorum 4.5-5 arası :)
Araç kullandığınız yolun durumu  (rüzgar, trafik gibi) dışında hızlanma ve yavaşlama hareketleriniz de tüketimi çok etkiliyor. Ani hızlanmalar ve yavaşlamalardan kaçının. Ben Çanakkale İstanbul otobanında 7.6 ortalama ile geldiğimi biliyorum. Rüzgarlı ve yağmurlu bir havada 120-130 km civarında kullanmıştım.
Ben açıkcası arabalarda şuna çok dikkat ederim. En üst viteste 1.500-2.000 devir bandında yapılan hız o aracın optimum hızıdır. Bu araç bazı arabalarda 90km ye kadar düşerken Octavia'da 105km civarındadır.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: derax;506613
arkadaşlar ortalama hız 29 km olmasına rağmen 6.2 de öyle sıkışık trafikte bile değil. birkaç bin km daha geçsin düşmezse servise götürecem.

Bugün, 10 derece havada, ev iş arası 20km mesafe,sakin kullanarak, 28km ortalama hız ile 5.7 litre.(Araç daha 900km'de)