škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

amartisör yay sorunum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar, 2012 octavıa aracım 75.000 km de şu an.aracıma 4 5 kişi binince kasislerden çukurlardan durup geçesim geliyor.çünkü hızlı geçersem yada farketmezsem takkk diye vuruyor.ön arka dahil, yani arabam ağır olunca amartisörler yada yaylar artık nerdeyse sorun, işlev görmüyor sanki, geçenlerde 2014 model octavıa sürdüm , yeni arabaydı, amartisör arka yay falan daha sertti.o aracta mesela bu sorun olmaz.hissettım bunu.benım aracımdaki sıkıntı nedır sizce, amartisör patlak olmasa bile, zamanla yumuşar etkısını kaybedermı? yada arkadakı yaylar zamanla yumuşarmı?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki basligi birlestirsinler.

Amortisor patlak. Ve bence hemen degismelisiniz. Bir gece anzisin bir yere hizla gitmeniz gerekse yol tutus zayif halde ne yapacaksiniz. Sert bi virajda savrulup kaza yapsaniz ve allah gostermesin olseniz iki yuz liralik omortisor acaba geride kalanlariniza pahalimi gelir. Aileniz o tamirciye gidip hani bu daha giderdi neden gitmedi derlermi. Ve ya o tamirci ben o kadarda gider demedim mi der.

Eger tum bunlara bi mazeretin varsa sen bilirsin. İçini kararttim dimi. Ama olmayacak seylermi.??????

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amortisörleri kontrol ettirin , yaylarada birşey olmaz derler ama zamanla yaylanma özelliği kayboluyor yayların

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;506270
Amortisörleri kontrol ettirin , yaylarada birşey olmaz derler ama zamanla yaylanma özelliği kayboluyor yayların

amartisör patlamadıkça amartisörde sıkıntı olduğunu anlayacak bir usta zor bulunur diye düşünüyorum.araştırmalarıma göre, amartisör patlamasa bile, amartisör eskisi gibi performans göstermiyor.sonradan bi zaman patlak veriyor patlıyor işte.benim aracımın sağ ön patlak şu an mesela, ama soldakinin performansından da memnun değilim.zaten ustalar biri patladığında diğerinin de değişmesı gerektıgını söylüyor.demekkı amartisör patlamasa bile, yeni halinden farklı oluyor.performansı düşüyor zamanla.yaylara gelince, yay olayını çözemedim hala.zamanla oda yumuşuyor performansı düşüyormu acaba, bunu bilen yada değişen varsa bilmek isterdim

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;506252
İki basligi birlestirsinler.

Amortisor patlak. Ve bence hemen degismelisiniz. Bir gece anzisin bir yere hizla gitmeniz gerekse yol tutus zayif halde ne yapacaksiniz. Sert bi virajda savrulup kaza yapsaniz ve allah gostermesin olseniz iki yuz liralik omortisor acaba geride kalanlariniza pahalimi gelir. Aileniz o tamirciye gidip hani bu daha giderdi neden gitmedi derlermi. Ve ya o tamirci ben o kadarda gider demedim mi der.

Eger tum bunlara bi mazeretin varsa sen bilirsin. İçini kararttim dimi. Ama olmayacak seylermi.??????

evet haklısınız.amartisörlerin yol tutuşunda frenlemede vs çok etkisi var.zamanla özelliklerini kaybediyorlar.ön iki amartisörüde değiştircem.değiştirdiğim zaman fiyatlardan ve gelişmeleri size aktaracagım.belki güncel fiyatları bilmek isteyen vardır.teşekkürler

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ersony61;507116
evet haklısınız.amartisörlerin yol tutuşunda frenlemede vs çok etkisi var.zamanla özelliklerini kaybediyorlar.ön iki amartisörüde değiştircem.değiştirdiğim zaman fiyatlardan ve gelişmeleri size aktaracagım.belki güncel fiyatları bilmek isteyen vardır.teşekkürler
Hatta imkânlar el veriyorsa arkaları da değiştirin; değişimler sırasında mutlaka amortisör takozlarını da kontrol ettirin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende fabia var asfaltın çatlağına falan denk geldiğimde içeride paldır küldür bişeyler oluyordu. Amortisörleri değiştirdim yine fayda etmedi . Usta yayların şaseye bağlantısındaki lastik takozun eskidiğini, yaylara gelen emişin lastik olmadığı için direkt şaseye vurduğunu sesi bunun yaptığını söylemişti. Gidipte değiştirmeye vaktim olmadı halen böyle biniyorum..

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;507118
Hatta imkânlar el veriyorsa arkaları da değiştirin; değişimler sırasında mutlaka amortisör takozlarını da kontrol ettirin.

biz hatırlatmasak bakacakları yok desene, bozuk amartisör takozlara zarar verirmi, yoksa zamanla bozulacakları içinmi bakılması gerek?? usta bana patlak amartisörün biyere zararı yok sür gitsin demişti :) yarıya patlak az daha sür tam patlasın parayı da yap o zamana kadar :) demişti

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ersony61;507199
biz hatırlatmasak bakacakları yok desene, bozuk amartisör takozlara zarar verirmi, yoksa zamanla bozulacakları içinmi bakılması gerek?? usta bana patlak amartisörün biyere zararı yok sür gitsin demişti :) yarıya patlak az daha sür tam patlasın parayı da yap o zamana kadar :) demişti
Amortisör zarar vermez takoza. Çok bozuk yollarda haldır huldur kullanılırsa takozlar çabuk deforme olur. Madem bir müddet patlak veya sorunlu amortisörle gezmek durumundasınız, yol tutuşunun sıfır olduğunu düşünerek her hareketinize karar verin zira çok tehlikelidir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracımın amartisörlerini değiştirdim.artık sapasağlam ses yok.tabla burcları amartisör üst bilyalarıda değişti.aracım 78 binde.rotlar z rot vs hepsi sağlam çıktı.ben bile şaşırdım.o kadar parke yollar bozuk yollar hala sağlam masallah.yollarımız düzgün olsa amartisörde patlamazdı ya neyse