škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Torque pro ile performans ölçme

saday · 39 · 8902

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
bende elm327 (bluetooth) adaptör var ve sahip olduğum her araçta torque pro programı ile kullanıyorum, araçlarımda sensör verilerini ve yakıt durumlarını kontrol amaçlı kullanıyorum, log tutma özelliği olduğundan arada bir log alıp kontrol ediyorum, geçenlerde aracıma yazılım yaptırdım ecufast te, dyno ya girmedim çünkü istanbulda doğru ölçüm yapan dyno yok, olanda çok pahalı dediler, bende kendimce torque pro ile ölçüm yapmaya karar verdim, en azından aracın performansı gerçekten artmışmı yoksa boşuna para mı verdim emin olmak için, bunu en iyi anlamanın yolu 0-100km hızlanma testi olduğunu söyledi bir çok kişi, bende torque pro nun gps destekli 0-100 testini yaptım aracıma, fabrika verisi 12.1sn yazıyor katalogta benim ölçümüm ise 9.87sn çıktı, arada 2.23sn fark oldu, bu hesaba göre aracın performansı artmış gözüküyor ama emin olamadım bir türlü, testi şöyle yaptım acaba doğrumu sizden yorum alayım dedim.
1-Aracı D konumunda frende bekledim.
2-Asr yi kapattım
3-Yol müsait olunca ayağımı frenden çekip gaz pedalına sonuna kadar bastım
4-Araç 110km hıza ulaşınca gazdan ayağımı çektim.
Bunun sonucunda torque pro zaten 100km hızı geçince 100km hızınızı best olarak kaydediyor, yolun durumunu soracak olursanız yolun ilk başlangıcı hafif yukarı eğimli yaklaşık %50 sine tekabul ediyor, geri kalanın %25 i düz, %25 i aşağı doğru hafif eğimli , yani ortalaması düze yakın bir yol,
Şimdi acaba bu ölçüm doğrumu? doğruysa performans arttı ve param boşuna gitmedi, yanlışsa nasıl doğru ölçüm yapacağım, sizlerden yorum bekliyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Torque ile olcum yaomaktansa eskiden arabanin bayildigi yokuslarda simdi bayiliyor mu? Veya kendinize performans testi icin bir aralik belirleyin ben oyle yapiyorum. Ankara eskisehir yolu esk istikameti radar-kopru arasi test ediyorum ben. Aracim 70km hizla baslamak suretiyle stock halinde 160-165 falan yapiyordu yazilimdan sonra 180-185 yapmaya basladi egzoz yapinca da 190 civarinda tamamliyor parkuru. Tabi hava sicakligi lastik gibi faktorler goz onunde bulundurulmali

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aşağı yukarı kanaat getirmeye çalışmaktansa yolun tam olarak aynı noktaları arasında bir gidiş, bir de geliş olacak şekilde test yapmalısınız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrika verisiyle kıyaslamak yanlış. Aynı şartlarda aynı yerde stock halde yapsaydınız o testi daha doğru veri elde etmiş olurdunuz

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir uygulama yaptırmayı önceden düşünmediğim için stok hali ile hiç denemedim açıkcası, bir anda gaza gelip yatırdım sonunda da ne değişti diye böyle anlamaya çalışıyorum, aslında site de stok aracı olan birisi ile kıyaslama yapma şansım olsa belki daha iyi olur, buradan benimki ile aynı araca sahip olan arkadaşlar var ise bana bir karşılaştırma sansı vermelerini rica ediyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara olaydı iyi şenlik yapardık...can atardı bizim gençler...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;506098
Aynen:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;506104
Aynen:D

Alıntı yapılan: Engin E.;506098

Ayıp ediyosunuz abilerim ne zman gördünüz öyle bişey yaptığımızı aaaa [emoji23] geçen buluşmaya yabancı madde bi punto girdi o karıştırdı ortalığı[emoji23]

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ecufast yapıldıysa performans artışı mutlaka olmuştur, bilgisayarda overclock yapmak gibi bir durum, ama deformasyon konusu ne olur tartışılır. sahşen ben vag araba alırsam Ecufast olup olmadığı öncelikli tercihim olur.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;506107
Ayıp ediyosunuz abilerim ne zman gördünüz öyle bişey yaptığımızı aaaa [emoji23] geçen buluşmaya yabancı madde bi punto girdi o karıştırdı ortalığı[emoji23]

Tamam, puntoyu beğenmediysen mazotlu fabia da var artık...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;506349
Tamam, puntoyu beğenmediysen mazotlu fabia da var artık...

Abi yazılım yaptırmadığın sürece bana  yanaşmamanı tavsiye ederim. Denendi kanıtlandı hatta daha 60000 kmdeyken affetmiyorum [emoji2]

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
yazılımsız ölçümlerimi yapmıştım bende torque pro ile çevre yolunda. yine son bir deneme yapıcam yazılım öncesi. bakalım yazılımdan sonra ne olacak

yalnız android telefonu olan bir arkadaş lazım yanımda. malum iphone o işlerde sıkıntı biraz :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;506431
yazılımsız ölçümlerimi yapmıştım bende torque pro ile çevre yolunda. yine son bir deneme yapıcam yazılım öncesi. bakalım yazılımdan sonra ne olacak

yalnız android telefonu olan bir arkadaş lazım yanımda. malum iphone o işlerde sıkıntı biraz :)

Note 2 ile ne zaman istersen hizmetindeyim:)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;506434
Note 2 ile ne zaman istersen hizmetindeyim:)

Estağfurullah abi, çok teşekkürler :)