škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SEAT Ibiza 1.2TSI DSG Style

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Maşallah kazasız belasız, gözlemlediğim kadarıyla dsg'nin en uyumlu olduğu motor :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;505977
Maşallah kazasız belasız, gözlemlediğim kadarıyla dsg'nin en uyumlu olduğu motor :)
Sağolasın.
Sanki DSG küçük motor ve hafif kasayla birlikte daha verimli çalışıyor gibi geliyor bana da.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;505981
Sağolasın.
Sanki DSG küçük motor ve hafif kasayla birlikte daha verimli çalışıyor gibi geliyor bana da.
Hafif araçlarda şikayet oldukça az..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Detay bi sistem oldugundan narin sanırım, güc fazla olunca tasıyamıyor heralde,
özellikle tork yüksekse, 1.2 tsi ve 1.6 tdi ın ikiside 105 bg olmasına ragmen tdi ın torku yüksek oldugundan 1.2 tsi da daha sorunsuz olabilir,

Çevrimdışı MVOLKAN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi dsg alma asamasindayim seat dusunuyorum hanima.gunluk 100 km yakin yol yapiyor yakit verileri hakkinda yardim edermisiniz ve alan arkadaslar nekadara almis

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MVOLKAN;506045
1.2 tsi dsg alma asamasindayim seat dusunuyorum hanima.gunluk 100 km yakin yol yapiyor yakit verileri hakkinda yardim edermisiniz ve alan arkadaslar nekadara almis
Liste fiyatı 45.900TL, en fazla 45.500TL' ye alınabiliyor.
Tüketim ile ilgili oalrak ilk mesajdan alıntı yapayım:
Alıntı yapılan: Uğur Akar;505220
[FONT="]...[/FONT][FONT="]
Tüketim:[/FONT]

[FONT="]Bostancı-Eyüp (yaklaşık 30-35km kadar) arasını  yeri geldi 60km/s ile yeri geldi 110km/s ile sabit hızlarda giderek  5,2lt/100km  ortalama tüketim ile kapattım. Dediğim gibi sabit hızlarda  gidildiğinde tüketim için çok iyi diyebilirim. Yalnız diyelim ki  5,2lt/100km ortalama ile gelip dur-kalklı trafiğe girdiniz; 1-2  kilometrenin sonunda yolbilgisayarında 6,5lt/100km göstermeye  başlayıveriyor. Bu dur-kalklı trafik daha uzun mesafeler devam ediyorsa  da 8-8,5lt/100km seviyelerinde oluyor. Benzinli motor olması nedeniyle  tüketim ortama göre anında değişkenlik gösteriyor. Bu biraz moral bozsa  da trafik açılır da tekrar sabit hızlarda ilerlerseniz yine aynı  çabuklukla tüketim normal rakamlara dönüyor. Bizimkinin rodajı bitmediği  için (henüz 350-400 kilometrede toplamda) tüketim biraz yüksek  seyrediyor. İlk bakımdan sonra bir VW klasiği olarak düşeceğini  umuyorum.[/FONT].[FONT="].[/FONT]
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;505511
E

Tövbe! Hiç öyle bir iddiam olmadı. Manuel hele ki İstanbul' da hamallık. Onu diyen Can' ın babasıydı diye hatırlıyorum.

Abi hoş geldin öncelikle,gerçi bende hoş geldim 5 aydır girmemişim foruma :D

Babam şundan 1 sene öncesine kadar öyle diyor du da delikanlılar Çanakkalede kalmış olacak ki nerden manuel araba aldım aklımı mikiyim modunda dolanıyor bu aralar,eli kulağındadır yakında bir delikanlı daha eksilir zaten :D

Ki ben 22 yaşında adamım 22.000 km yol yapmışım Poloyla 1.5 senede,her gün Bayrampaşa-Ataşehir arası git gel derken ben bile küfür ediyorum,tavan cam olacak memleketi kurtaracaz sanki,nerden almadık DSG diye hayıflanıp duruyorum :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;507038
Abi hoş geldin öncelikle,gerçi bende hoş geldim 5 aydır girmemişim foruma :D

Babam şundan 1 sene öncesine kadar öyle diyor du da delikanlılar Çanakkalede kalmış olacak ki nerden manuel araba aldım aklımı mikiyim modunda dolanıyor bu aralar,eli kulağındadır yakında bir delikanlı daha eksilir zaten :D

Ki ben 22 yaşında adamım 22.000 km yol yapmışım Poloyla 1.5 senede,her gün Bayrampaşa-Ataşehir arası git gel derken ben bile küfür ediyorum,tavan cam olacak memleketi kurtaracaz sanki,nerden almadık DSG diye hayıflanıp duruyorum :)

Eyvallah hoşbulduk.
Sen de hoşgeldin o zaman.
Gerçekten, DSG' ye imkânlar yetiyorsa, manuelin hamallığını yapmaya gerek yok.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
hayırlı ugurlu olsun böyle dönüş muhteşem olmuş.Bendede ibiza var.Cd konusunda hızlı yazdırmamak gerekiyor.8x yada 16 x yazdırınca sorun yok
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;505255
Eyvallah.

Hoşbuldum sağolasın. İkinci SEAT sahibi kim ki?
   Uğur abi diğer seat İbiza sahibi benim.11 ay oldu değiştireli:ok:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;507045
hayırlı ugurlu olsun böyle dönüş muhteşem olmuş.Bendede ibiza var.Cd konusunda hızlı yazdırmamak gerekiyor.8x yada 16 x yazdırınca sorun yok
Eyvallah. Sağolasın.
Benim pek CD ile işim olmaz. Radyo dinlerim genelde ama bu tavsiyeni de yazdım bir kenara.
Alıntı yapılan: mesdi;507049
Alıntı yapılan: Uğur Akar;505255
Eyvallah.

Hoşbuldum sağolasın. İkinci SEAT sahibi kim ki?
  Uğur abi diğer seat İbiza sahibi benim.11 ay oldu değiştireli:ok:
Senin Ibiza SW idi, değil mi? Ben öyle hatırlıyorum.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;507059
Eyvallah. Sağolasın.
Benim pek CD ile işim olmaz. Radyo dinlerim genelde ama bu tavsiyeni de yazdım bir kenara.

Senin Ibiza SW idi, değil mi? Ben öyle hatırlıyorum.
Evet abi sporttourer benimki
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsan okuyacak bunu insan insan:sck: kapının menteşesini bile yazmışsın, kaç basıyor kaç gidiyor, 1'de kaç vuruyor 2'de kaç vuruyor, deviri kaçta kesiyor, limit girdiğin virajda napıyor, arkayı önü bırakıyor mu, nerden bırakıyor, bana bunlarla gel :rm::rm::rm:
Daha öncede söylemiştim bir de buradan söyleyim, güle güle kullan la, 10 nomre, sağlıklı sıhhatle en güzel günlerde olsun inşallah :rm: yakışır haşmetlüme hepciği:rm:

bir tur versene lam:rm::rm::rm::rm:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;508357
...
Daha öncede söylemiştim bir de buradan söyleyim, güle güle kullan la, 10 nomre, sağlıklı sıhhatle en güzel günlerde olsun inşallah :rm: yakışır haşmetlüme hepciği:rm:
Eyvallah. Allah razı olsun. Daha iyileri sizlerin olsun İnşaallah.
bir tur versene lam:rm::rm::rm::rm:
Köpeen olur.

İnsan okuyacak bunu insan insan:sck: kapının menteşesini bile yazmışsın, kaç basıyor kaç gidiyor, 1'de kaç vuruyor 2'de kaç vuruyor, deviri kaçta kesiyor, limit girdiğin virajda napıyor, arkayı önü bırakıyor mu, nerden bırakıyor, bana bunlarla gel...
Yazdık ya bütün hepsini lam!
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2015, 19:05:38 Gönderen: Uğur Akar »